Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

Tragédie na železnici u Trutnova

Redakce / 30.12.2017, Trutnovsko a Úpicko
Oznámení o nálezu usmrcené osoby v kolejišti přijalo krajské operační a informační středisko v sobotu v 08:44. Osoba byla nalezena na trati číslo 032 nedaleko Velkých Svatoňovic. S největší pravděpodobností už v kolejišti ležela.
 

Ráno projížděl po trati vlak mířící do Trutnova, ale stihl zastavit. Provoz na trati v úseku Malé Svatoňovice až do Trutnova je během dopoledne zastaven.

Na místo byla povolána profesionální jednotka hasičů z Trutnova a drážní jednotka Správy železniční dopravní cesty z České Třebové a Nymburka.

Trutnovští hasiči pomohli zajistit místo události a poskytli první psychologickou pomoc příbuzným oběti. Ve vlaku, který na místě události zastavil, se nacházela asi desítka osob. Čtyřem lidem pomohli hasiči vystoupit. Vlak se poté vrátil zpět do Malých Svatoňovic. Místo události si převzali drážní hasiči SŽDC a policisté.


por. Mgr. Martina Götzová
tisková mluvčí 
HZS Královéhradeckého kraje

Ilustrační foto: redakce

 

Související články
Hasiči mají sněhovou pohotovost. Pomáhají na silnicích i na kolejích. U Ostroměře vykolejil vlak.
Osoba sražená vlakem, bourané auto bez řidiče i vyproštění zraněné osoby u Pecky - náročný víkend hasičů
Na železniční trati Jaroměř - Smiřice vjelo ráno auto pod vlak. Provoz na trati stál více než 2 hodiny
JIŽ NALEZEN! Hledá se pes - francouzský ovčák z Hřibojed

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1937x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí