Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Co se děje > hudba

Festival F. L. Věka 2018 nabídne vrchol všech ročníků

Redakce / 14.09.2018, Dobruška - Orlické hory a Rychnovsko
Osmý ročník Mezinárodního hudebního festivalu F. L. Věka, který zahrnuje osm koncertů, bude zahájen v neděli 16. září v kostele sv. Václava v Dobrušce. Návštěvníci se mohou opět těšit na špičkové české i zahraniční interprety klasické hudby. Celý festival se však nekoná jen v Dobrušce - jednotlivé koncerty putují po celém regionu.
 

FOTOGALERIE - Festival F. L. Věka 2018 nabídne vrchol všech ročníků


K programu

Festival otevře 16. září 2018 Český chlapecký sbor Boni Pueri za doprovodu Komorní filharmonie Pardubice.

V neděli 30. září 2018 se uskuteční galavečer slavné Gabriely Beňačkové, dále vystoupí klavíristka Jitka Čechová, kytarista Lubomír Brabec, italský houslista Silvane Minella, který je pedagogem konzervatoře v Miláně a další.

Dosavadním vrcholem všech ročníků bude symfonický koncert v industriálním prostředí. V neděli 23. září vystoupí v tovární hale firmy KBA Grafitec, kde byla na základě znaleckého posudku zjištěna vynikající akustika, Symfonický orchestr Českého rozhlasu s dirigentem Markem Šedivým. Jako sólista se představí německý violoncellista Emil Rovner. 

Dále vystoupí varhaník a profesor HAMU Jaroslav Tůma, který s sebou přiveze neobvyklý nástroj klavichord. Zahraje však také na nově zrestaurovaný varhanní positiv v Deštném v Orlických horách. Mluveným slovem ho doprovodí herecká legenda Josef Somr.

Nejmladším interpretem letošního ročníku bude Matyáš Novák, student Konzervatoře Pardubice a vítěz řady mezinárodních soutěží. V Opočně zahraje výběr ze světové klavírní literatury.

Velký sál zámku v Novém Městě nad Metují rozezní klavíristka Jitka Čechová a mezzosopranistka Eva Garajová. Zazní díla Bedřicha Smetany a Antonína Dvořáka.

Do zámku v Kvasinách zavítají italský houslista Silvano Minella a klavíristka Flavia Brunetto. Společně provedou díla Mozarta, Respighiho, Debussyho a Griega.

Závěrečný koncert festivalu zavede posluchače do období první republiky, kdy byla na vrcholu kulturní spolupráce s Francií. Brilantním provedením šansonu oslavíme s Chanson Triem Coucou státní svátek a 100. výročí republiky.

Vstupenky
Předprodej vstupenek a cenově zvýhodněných abo vstupenek probíhá v informačních centrech v Dobrušce a Novém Městě nad Metují. Vstupenky na všechny koncerty lze koupit on-line na http://www.kupvstupenku.cz/


Bližší informace o předprodeji vstupenek a detailech programu naleznete na webu www.mhf-vek.cz.
 

Související články
Mezinárodní festival Hudební léto Kuks představil světové umělce klasické kytary
Jubilejní desátý koncert s premiérou skladby doc. Eduarda Douši

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 200x
 
 
 
Zpět
24.01.2019 - Od 23. 1. 2019 do odvolání je vyhlášen na lůžkových odděleních jičínské nemocnice zákaz návštěv vzhledem k vývoji epidemiologické situace v jičínském regionu. Pro nemocnici v Novém Bydžově tento zákaz neplatí.
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.

Kalendář akcí