Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Firmy v regionu > Knihkupectví, trafiky

Knihkupectví U Veselých

Redakce / 15.12.2016, Královédvorsko
Knížka je nejtradičnější z dárků - na Vánoce, k svátku, narozeninám! Nesmí chybět pod žádným stromečkem. A my vám nabízíme jedinečnou možnost prohlédnout si regály našeho královédvorského knihkupectví ještě dříve, než se tam vypravíte. Projděte si v klidu domova fotografie knížek nejrůznějších žánrů. Nechte se inspirovat a svoji knihovnu i svých přátel obohatit právě do knihkupectví U Veselých ve Dvoře Králové nad Labem.
 

FOTOGALERIE - Knihkupectví U Veselých


Rodina Veselých provozuje obchod již od roku 1911. Nejdříve se zde prodávalo papírnické zboží, fototechnika a radiopřijímače. Za komunismu u zde byla kancelář Čedoku. A po revoluci na začátku 90. let se obchodu opět ujala rodina Veselých. Nejdříve zde byl terminál Sazky v přední části a jen chvíli poté i oblíbené knihkupectví. A tak to trvá dodnes.

Nyní knihkupectví provozují Hrdinovi, tedy dcera Veselých se svým manželem. Před Vánocemi a vůbec když je potřeba jim vypomůže i dcera a hlavně maminka s tatínkem - právě paní Veselá a pan Veselý, kteří obchod vybudovali a už jsou v důchodu. Do knihkupectví se ale rádi vrací. Zajímavostí samotného domu je jeho velikost. Patří totiž ještě mezi původní malé přízemní domy se sedlovou střechou a do ulice je vystavěn velký štít :-) Do podkroví se tak vejde už jen malá kancelář. 

Knihkupectví U VESELÝCH
Revoluční 71, 
544 01 Dvůr Králové nad Labem
Telefon: 499 622 967

Otevřeno:
po - pá: 8:00 - 17:00

Vánoční otevírací doba:
10.12. 9:00-11:30
17.12. 9:00-11:30
24.12. 9:00-11:30


Staňte se fanoušky knihkupectví U Veselých na facebooku. Najdete zde novinky, aktuality a od nového roku třeba i soutěže :-)

Sortiment

V obchodě najdete nejen aktuální bestsellery, ale skutečně nejrůznější žánry - od dívčích románů, detektivek, přes akční thrillery, až po dětskou literaturu. Najdete zde i historickou a odbornou, například lékařskou literaturu. Mezi zajímavé dárky mohou patřit například knihy, které pomohou seniorům zvládnout počítač, nebo notebook. A nebo si můžete odnést kompletního OTTU - tedy jeho slovník naučný.


Regionální publikace

Dále zde můžete získat zajímavé regionální publikace a kalendáře. Nejzajímavější se mi jevila v minulém roce vydaná kniha fotografa z Královédvorska - pana Jiřího Nechvíla, která obsahuje průřez jeho celoživotní tvorbou. Od zátiší, přes přehradu Les Království až po krásné akty. Od pana Nechvíla si můžete koupit i nástěnný kalendář na rok 2017 - opět na téma přehrady Les Království. Najdete zde i knihy populárního Královédvoráka Jaroslava Kratěny a letos novou knihu pověstí Královédvorska - Zvič naslouchá příběhům a další knížky z regionu. Další náměty na vánoční dárky najdete v obsáhlé galerii! 

Objednávky a další služby

V knihkupectví U Veselých vám rádi objednají i knihy, které právě nemají na skladě. A to bez poštovného, které jinak platíte v zásilkových službách. 
Dále si v obchodě můžete vsadit se Sazkou či Fortunou, dobít svůj mobilní telefon a nebo si vyzvednout zásilky z internetových obchodů. 


 

Související články
Nejprodávanější knihy letošního léta v knihkupectví u Veselých na pěší zóně
Tip na prázdninovou četbu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1680x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020