')
Vyhledej
Královédvorsko > Firmy v regionu > Restaurace

Ve Dvoře Králové je znovu otevřena oblíbená restaurace, nyní pod názvem Steak restaurant U SLUNCE. Podívejte se na videoreportáž o novinkách!

Redakce / 16.03.2019
Na co se chce nový provozovatel, pan David Mrázek zaměřit? Co chystá na uvítání nových návštěvníků? Má ještě jiný podnik ve Dvoře? Od kolika do kolika hodin si zde můžete objednat jídlo? Na to všechno jsme se jej přišli zeptat s kamerou. Můžete se podívat na reportáž, nebo si přepsaný rozhovor i přečíst. Okradete se ale o krásné záběry šťavnatých steaků :-)
 

FOTOGALERIE - Ve Dvoře Králové je znovu otevřena oblíbená restaurace, nyní pod názvem Steak restaurant U SLUNCE. Podívejte se na videoreportáž o novinkách!


Na co se tedy budete soustředit?

STEAK RESTAURANT U SLUNCE
Přemyslova 53
54401 Dvůr Králové Nad Labem

Rezervace:
775 555 007

web:
www.restaurantuslunce.cz

e-mail:
restaurantuslunce/zavinac/seznam.cz

facebook:
Steak Restaurant U SLUNCE
Krakonošova vyhlídka

istagram:
u_slunce_dk

otevřeno:
po - pá: 7 - 23h (a dle potřeby)
so - ne: 10 - 23 (a dle potřeby)

ZABÍJAČKOVÉ HODY
Při příležitosti znovuotevření
sobota 23. března
VÝSLUŽKA ZDARMA
Chceme se zaměřit na zestařená (viz níže v boxu) steaková masa. Jinak samozřejmě vaříme i standardní a hotová jídla. Takže se dá u nás vybrat opravdu zeširoka. Ale specializujeme se převážně na ty steaky.

Proč zrovna steaky?

No není nad kus dobrého masa :-)Nikdo to tady pořádně nedělá a myslím si, že to tady chybělo. Budeme si stát za tím, abychom to dělali kvalitně, z kvalitního masa a aby příprava byla přesně taková jaká má být.

Kolik druhů steaků tedy nabízíte?

Jedná se spíše o masa. Máme STRIPLOIN, T-BONE,děláme z BALL TIP a děláme z RIB-EYE a RUMPSTEAK. A pak je to už na úpravách masa přímo. Jestli medium, medium rare a podle stupňů.

Další taková rarita u vás je hamburger. Ale nemáte ho z mletého masa. Proč?

Na to se mne ptá každý. Samozřejmě hamburger je všude z mletého masa. Ale tím, že to je všude, tak mně se na něm hrozně líbí ta naše věc, že nafilírujeme steakové maso. Filírované znamená, že je vlastně nakrájený steak. Samozřejmě zase v úpravě medium, nebo medium well. A je to zkrátka luxusní záležitost! Je to fakt kus masa.

Dobré je také zmínit, že nabízíte snídaně. Co si u vás mohu dát?

To máme další novinku. Otevřeno máme totiž již od 7 od rána a až do 10 děláme snídaně. Tedy ve všední dny. O víkendech ne. A nabízíme standardní nabídku snídaní. Vajíčka míchaná, omelety, párky. Obložená mísa, cokoliv. A na léto vychytáme tousty a tak podobě.

Nejen že fungujete od brzkých ranních hodin, ale také do pozdních. Do kolika hodin vaříte?

Standardně máme do 23 hodin. Když jsou lidi, tak samozřejmě déle. Kuchyň držíme pod dobu otevření hospody, takže ještě v 11 večer se člověk u nás dokáže najíst.

Co znamená ZESTAŘENÉ MASOJe to přírodní proces, kdy vlivem enzymů dochází ke štěpení bílkovinných svalových struktur a tím ke zlepšování kulinářských vlastností masa, zejména jeho křehkosti, jemnosti. Tento proces je žádoucí s výjimkou ryb u všech druhů masa, ale u hovězího je nezbytný. Vlastní proces začíná asi 3 den po porážce a je nejrychlejší asi do 7-10 dne. Další změny probíhají pomaleji a zpomalují se dále s časem.

Máte v provozu i jiné podniky?

Měl jsem takový jeden plán co jsem si splnil. U svého domu jsem si udělal Krakonošovu vyhlídku. Je to postavené na cyklistiku a turistiku. Pod lesem. Krásný výhled na hory. Kompletní Krkonoše a ještě Orlické hory. Ale je to hlavně letní záležitost. Podívejte se na rozhovor z doby, kdy se Krakonošova vyhlídka otvírala.

V blízké budoucnosti chystáte zajímavou akci. O co se jedná?

Tím, že jsme to nyní otevřeli, tak jsme chtěli něco udělat pro dvoráky. V sobotu 23. března bych vás chtěl všechny pozvat na VEPŘOVÉ HODY. Samozřejmě bude velký výběr zabíjačkových jídel. A každý, kdo k nám přijde a nají se u nás, tak si i odnese domů zabíjačkovou výslužku! ZADARMO!

děkuji za rozhovor
Romana Jungová

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2500x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
11.10.2019 - 24.11.2019
VÝSTAVA: MERVARTOVI
13.10.2019 13:00 - 8.12.2019 16:00
ARGENTINSKÉ TANGO - intenzivní kurz