Vyhledej
Královédvorsko > Firmy v regionu > Restaurace

Ve Dvoře Králové je znovu otevřena oblíbená restaurace, nyní pod názvem Steak restaurant U SLUNCE. Podívejte se na videoreportáž o novinkách!

Redakce / 16.03.2019
Na co se chce nový provozovatel, pan David Mrázek zaměřit? Co chystá na uvítání nových návštěvníků? Má ještě jiný podnik ve Dvoře? Od kolika do kolika hodin si zde můžete objednat jídlo? Na to všechno jsme se jej přišli zeptat s kamerou. Můžete se podívat na reportáž, nebo si přepsaný rozhovor i přečíst. Okradete se ale o krásné záběry šťavnatých steaků :-)
 

FOTOGALERIE - Steak restaurant U SLUNCE


Na co se tedy budete soustředit?

STEAK RESTAURANT U SLUNCE
Přemyslova 53
54401 Dvůr Králové Nad Labem

Rezervace:
775 555 007

web:
www.restaurantuslunce.cz

e-mail:
restaurantuslunce/zavinac/seznam.cz

facebook:
Steak Restaurant U SLUNCE
Krakonošova vyhlídka

istagram:
u_slunce_dk

otevřeno:
po - pá: 7 - 23h (a dle potřeby)
so - ne: 10 - 23 (a dle potřeby)

ZABÍJAČKOVÉ HODY
Při příležitosti znovuotevření
sobota 23. března
VÝSLUŽKA ZDARMA
Chceme se zaměřit na zestařená (viz níže v boxu) steaková masa. Jinak samozřejmě vaříme i standardní a hotová jídla. Takže se dá u nás vybrat opravdu zeširoka. Ale specializujeme se převážně na ty steaky.

Proč zrovna steaky?

No není nad kus dobrého masa :-)Nikdo to tady pořádně nedělá a myslím si, že to tady chybělo. Budeme si stát za tím, abychom to dělali kvalitně, z kvalitního masa a aby příprava byla přesně taková jaká má být.

Kolik druhů steaků tedy nabízíte?

Jedná se spíše o masa. Máme STRIPLOIN, T-BONE,děláme z BALL TIP a děláme z RIB-EYE a RUMPSTEAK. A pak je to už na úpravách masa přímo. Jestli medium, medium rare a podle stupňů.

Další taková rarita u vás je hamburger. Ale nemáte ho z mletého masa. Proč?

Na to se mne ptá každý. Samozřejmě hamburger je všude z mletého masa. Ale tím, že to je všude, tak mně se na něm hrozně líbí ta naše věc, že nafilírujeme steakové maso. Filírované znamená, že je vlastně nakrájený steak. Samozřejmě zase v úpravě medium, nebo medium well. A je to zkrátka luxusní záležitost! Je to fakt kus masa.

Dobré je také zmínit, že nabízíte snídaně. Co si u vás mohu dát?

To máme další novinku. Otevřeno máme totiž již od 7 od rána a až do 10 děláme snídaně. Tedy ve všední dny. O víkendech ne. A nabízíme standardní nabídku snídaní. Vajíčka míchaná, omelety, párky. Obložená mísa, cokoliv. A na léto vychytáme tousty a tak podobě.

Nejen že fungujete od brzkých ranních hodin, ale také do pozdních. Do kolika hodin vaříte?

Standardně máme do 23 hodin. Když jsou lidi, tak samozřejmě déle. Kuchyň držíme pod dobu otevření hospody, takže ještě v 11 večer se člověk u nás dokáže najíst.

Co znamená ZESTAŘENÉ MASOJe to přírodní proces, kdy vlivem enzymů dochází ke štěpení bílkovinných svalových struktur a tím ke zlepšování kulinářských vlastností masa, zejména jeho křehkosti, jemnosti. Tento proces je žádoucí s výjimkou ryb u všech druhů masa, ale u hovězího je nezbytný. Vlastní proces začíná asi 3 den po porážce a je nejrychlejší asi do 7-10 dne. Další změny probíhají pomaleji a zpomalují se dále s časem.

Máte v provozu i jiné podniky?

Měl jsem takový jeden plán co jsem si splnil. U svého domu jsem si udělal Krakonošovu vyhlídku. Je to postavené na cyklistiku a turistiku. Pod lesem. Krásný výhled na hory. Kompletní Krkonoše a ještě Orlické hory. Ale je to hlavně letní záležitost. Podívejte se na rozhovor z doby, kdy se Krakonošova vyhlídka otvírala.

V blízké budoucnosti chystáte zajímavou akci. O co se jedná?

Tím, že jsme to nyní otevřeli, tak jsme chtěli něco udělat pro dvoráky. V sobotu 23. března bych vás chtěl všechny pozvat na VEPŘOVÉ HODY. Samozřejmě bude velký výběr zabíjačkových jídel. A každý, kdo k nám přijde a nají se u nás, tak si i odnese domů zabíjačkovou výslužku! ZADARMO!

děkuji za rozhovor
Romana Jungová

 

Související články
Steak restaurant U Slunce vytvořil nový systém pro objednávání jídel!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3221x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
21.02.2020 09:00 - 31.05.2020 16:00
Dvůr Králové ve fotografiích (výstava)
27.05.2020 - 5.06.2020
Zápis do ZUŠ
20.06.2020 10:30 - 20.06.2020 13:00
Posvěcení zvonu v Borovnici