')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Podnikání

U Valterů v Podharti si vyberete zahradní sekačku či traktor šitý přímo na váš pozemek

Redakce / 2.04.2018
Ve Dvoře Králové v Podharti, přímo u rybníka, sídlí rodinná firma Valterových - Kupsekačku.cz. A protože jaro už je tady, zašel jsem manžele Valterovi trochu vyzpovídat.
 

FOTOGALERIE - U Valterů v Podharti si vyberete zahradní sekačku či traktor šitý přímo na váš pozemek

Co vás vedlo k prodeji „vašeho” sortimentu?

Od roku 1993 tady začal táta opravovat sekačky a veškerou zahradní techniku. Tehdy to ještě moc neprodával. Já (Valtera mladší) jsem se přidal později (v roce 2001) a spolu s manželkou jsme se do toho pustili na plno poté, co táta šel do důchodu. Dělali jsme stále hlavně servis a postupně jsme také přidávali další a další sortiment do prodeje. Podařilo se nám postupem času dostat pod svá křídla značky, o které jsme usilovali.

KUPSEKAČKU.CZ

Adresa:
Valtera Zdeněk
Chelčického 2802 (v Podharti u rybníka)
Dvůr Králové nad Labem
54401

e-mail.: info@kupsekacku.cz
tel.: 604 854 536

www.kupsekacku.czCo je klíčové ve vaší nabídce?

Stěžejním sortimentem naší firmy jsou výrobky německé značky Stihl a české značky Seco - dříve Agrostroj z Jičína. Základním sortimentem je zahradní a lesnická technika, včetně větší zahradní techniky, jako jsou traktory. Sekačky nabízíme Alpinu a Stigu, máme s nimi dobré zkušenosti. Dopňující sortiment řešíme např. značkami Oregon, MTD či Scheppach.

Jak si vybrat zahradní techniku, například traktor, když tomu nerozumím?

Nejdříve si se zákazníkem promluvíme a probereme základní požadavky. Jak je velká plocha, kterou bude obhospodařovat, jaký má sklon a jaký očekává výsledek - požaduje běžnou údržbu, nebo raději golfový trávník? Pokud máme pochybnosti, zajedeme se podívat rovnou na pozemek, který má být takto udržován. Firma Seco jako jediná nabízí možnost vyzkoušení vybraného modelu zdarma, aby se předešlo zakoupení „zajíce v pytli“. Zákazník si tedy má možnost stroj vyzkoušet a přímo vidí, zda parametry daného stroje vyhovují jeho potřebám, či je třeba model povýšit nebo ponížit o výrobní řadu.

Platí pravidlo, že na rovinatý pozemek stačí levnější stroj?

Také to tak být nemusí - pokud chcete sekat jen jednou za 3 týdny, tak už to slabý motor neutáhne.

Jaké jsou výhody pořízení traktoru oproti sekačce?

V dnešní době velice zásadní věc – traktor neuvěřitelně šetří čas. Zákazníci, kteří byli zvyklí sekat větší pozemky jen sekačkou, ušetří čas i o více než polovinu. Traktory jsou také čím dál více dostupnější finančně. Slušnější začínají již na 45 tis. Kč.

Jak se zahradní traktory řídí, zvládne to opravdu každý?

TESTOVACÍ TÝDEN
Je pro nás vždy velice důležité, aby se zákazník s danou věcí seznámil, naučil se ji ovládat a měl z koupě dobrý pocit. 
Proto zájemce o zahradní traktory vždy na jaře v dubnu zveme k nám do Podhartě, kde pro ně máme nachystány předváděcí kusy traktorů, které si mohou sami na místě vyzkoušet.

Zcela bez problémů, všechny traktory mají automatickou hydrostatickou převodovku, u které nemusíte používat spojku a řadit rychlosti. Takže podle toho, jak šlapete na pedál pojezdu, tak rychle jedete.

A co vy po letech zkušeností doporučujete - mulčovat, nebo sbírat do koše?

Na domácích zahradách se většinou sbírá do koše. Chcete-li hezký trávník, tak by se mělo mulčovat z důvodu hnojení jen 2x za sezónu (nadrcená tráva zůstává na ploše a zde se rozloží a plní funkci hnojiva). Pokud se mulčuje častěji, tak trávník mechovatí. Mulčuje se zejména tam, kde se seká jen třeba jednou za měsíc, například jako údržba obecních pozemků.

Každý nemá rovný pozemek - jak velké náklony traktory zvládnou?

Když je kopcovitá zahrada, tak se může stát, že kola začnou hrabat. V tomto případě se použije traktor s uzávěrkou diferenciálu. Pokud nestačí ani ta, použije se model s náhonem 4x4.
Ty nejvyšší řady mulčerů však sekají i sjezdovky v Peci pod Sněžkou. Marius Pedersen si u nás například kupuje stroje na údržbu skládek, které se zahrnou hlínou a poté zazelení - a to jsou potom velké sklony. 

Velkým firmám se vyplatí koupit traktor u vás a ne přímo v továrně?

Náš hlavní dodavatel firma Seco má síť autorizovaných dealerů a sama o sobě nikomu neprodává. Vždy odkáže na regionálního autorizovaného dealera a tím jsme pro celé Podkrkonoší v okruhu asi 50 km právě my a velmi si toho vážíme. V Jičíně si zákazník může stroj vybrat, vidí zde průřez celým sortimentem. Po domluvě se lze vydat i na výrobní linku, kde je přímo vidět, jak se stroj „klube na svět“ J. Zákazník si vybere a potom nastupujeme na řadu my – vybraný traktor smontujeme, seřídíme, dáme provozní náplně. Pak ho zákazníkovi přivezeme na pozemek, kde ho se strojem zaučíme.

děkuji za rozhovor

 
 

Související články
Rodinná firma Valtera - KupSekačku.cz - specialista na zahradní traktory, sekačky a další zahradní techniku

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3115x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Město Dvůr Králové n. L.)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)


Kalendář akcí