Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Historie

Česká republika slaví narozeniny

Redakce / 28.10.2021
Když pomineme doby, kdy si naši občané narozeniny své vlasti připomínat nesměli, ať to bylo v době nacistické okupace, nebo v době vlády komunismu, kdy se z tohoto svátku udělal den československé federace a den znárodnění, bude zítřek hodně smutným svátečním dnem.
Připomenout si ho však můžeme i tak. Zapálením svíčky u památníku Odboje, nebo vyvěšením státní vlajky. Česká obec Sokolská dokonce vyzývá členy ke zdolání jakéhokoli vrcholu a vyfotografování se s českou vlajkou.
My vám připomínáme, komu na svobodnou zemi vděčíme. Přinášíme portréty mužů 28. října, dokážete je všechny pojmenovat? Připomínáme samozřejmě zásluhy československých legií, v nichž bojovali a umírali stateční vojáci za ještě neexistující stát. Osvěžme si jeden ze známých výroků našeho prvního prezidenta T. G. Masaryka: "Bez Sokola by nebylo legií a bez legií by nebylo samostatného Československa".

Pavlína Špatenková

FOTOGALERIE - Česká republika slaví narozeniny

 

Přečteno 1422x
 
Hodnocení článku:
20.01.2022 - Dotační program Ministerstva kultury na zachování a obnovu kulturních památek nebude pro rok 2022 z důvodu vládních opatření vyhlášen.
20.12.2021 - Krajské předsednictvo hnutí ANO navrhlo a schválilo zrušení místní organizace ANO Hradec Králové. Návrh byl podstoupen k projednání předsednictva hnutí.
16.12.2021 - Zákon zakazující prodej v prostorách nad 200 m² se 24. a 25. prosince 2021 neuplatní.

Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí