Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Historie > publikace

Dvůr Králové nad Labem má nástěnný kalendář pro rok 2019 s historickým námětem

Redakce / 13.12.2018, Dvůr Králové nad Labem
Chcete se dozvědět, proč visela 8. května 1945 na radnici americká vlajka? Jak to bylo s Neumannovou vilou jako sídlem městského muzea a zoo? Který královédvorský hudebník se plavil na zaoceánských plavbách až na Madagaskar a Dálný východ? Pak si pořiďte nový nástěnný kalendář města Dvora Králové nad Labem pro rok 2019.

FOTOGALERIE - Dvůr Králové nad Labem má nový nástěnný kalendář pro rok 2019

Už máte kalendář na příští rok? 
V nabídce klasiky včetně přehrady Les Království a mnoha pohledů na Zvičinu přibyl nově nástěnný kalendář věnovaný letošnímu velkému výročí - 100leté české státnosti, a to přímo ve Dvoře Králové nad Labem.  

Jelikož se letošní rok nesl v duchu oslav 100. výročí vzniku Československa, nápad na téma kalendáře pro rok 2019 se přímo nabízel.
V Městském muzeu ve Dvoře Králové nad Labem proběhla v říjnu výstava věnovaná "osmičkovým" výročím a výročí 100 let od vzniku republiky. Během této výstavy byly prezentovány historické fotografie města. Tyto fotografie se staly základem kalendáře s historickým námětem.
Najdete v něm také portréty několika významných osobností našeho města.

Doprovodný text se snaží stručně a s jistou mírou vtipu glosovat historické události ve Dvoře Králové nad Labem. Autor textu děkuje za informace, mnohá upřesnění a trpělivost při konzultacích paní Daně Humlové, paní Lence Stehnové, paní Alexandře Jiřičkové a paní Daně Holečkové. Další velké poděkování patří paní Petře Zivrové, paní Miroslavě Kameníkové a panu Ladislavu Válkovi.

Pokud sháníte vánoční dárek, potom pro lidi se zájmem o historii našeho města je nástěnný kalendář to může být dobrý tip. Za 100 Kč ho zakoupíte v informačním centru, městském muzeu a knihovně Slavoj.

Filip Pýcha
autor kalendáře

Související články
Nástěnný kalendář plný dětských kreseb dětí výtvarného kroužku Hankova domu
Charitativní kalendář Záchranné stanice JARO Jaroměř - dárek, který má smysl!
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 2556x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka 2. stupně ZŠ (Dvůr Králové n L.)

Uklízeč/ka (Domov důchodců)

Účetní (JUTA a.s.)Kalendář akcí