Vyhledej
Královédvorsko > Historie > publikace

Dvůr Králové nad Labem má nástěnný kalendář pro rok 2019 s historickým námětem

Redakce / 13.12.2018, Dvůr Králové nad Labem
Chcete se dozvědět, proč visela 8. května 1945 na radnici americká vlajka? Jak to bylo s Neumannovou vilou jako sídlem městského muzea a zoo? Který královédvorský hudebník se plavil na zaoceánských plavbách až na Madagaskar a Dálný východ? Pak si pořiďte nový nástěnný kalendář města Dvora Králové nad Labem pro rok 2019.
 

FOTOGALERIE - Dvůr Králové nad Labem má nový nástěnný kalendář pro rok 2019

Už máte kalendář na příští rok? 
V nabídce klasiky včetně přehrady Les Království a mnoha pohledů na Zvičinu přibyl nově nástěnný kalendář věnovaný letošnímu velkému výročí - 100leté české státnosti, a to přímo ve Dvoře Králové nad Labem.  

Jelikož se letošní rok nesl v duchu oslav 100. výročí vzniku Československa, nápad na téma kalendáře pro rok 2019 se přímo nabízel.
V Městském muzeu ve Dvoře Králové nad Labem proběhla v říjnu výstava věnovaná "osmičkovým" výročím a výročí 100 let od vzniku republiky. Během této výstavy byly prezentovány historické fotografie města. Tyto fotografie se staly základem kalendáře s historickým námětem.
Najdete v něm také portréty několika významných osobností našeho města.

Doprovodný text se snaží stručně a s jistou mírou vtipu glosovat historické události ve Dvoře Králové nad Labem. Autor textu děkuje za informace, mnohá upřesnění a trpělivost při konzultacích paní Daně Humlové, paní Lence Stehnové, paní Alexandře Jiřičkové a paní Daně Holečkové. Další velké poděkování patří paní Petře Zivrové, paní Miroslavě Kameníkové a panu Ladislavu Válkovi.

Pokud sháníte vánoční dárek, potom pro lidi se zájmem o historii našeho města je nástěnný kalendář to může být dobrý tip. Za 100 Kč ho zakoupíte v informačním centru, městském muzeu a knihovně Slavoj.

Filip Pýcha
autor kalendáře
 

Související články
Nástěnný kalendář plný dětských kreseb dětí výtvarného kroužku Hankova domu
Charitativní kalendář Záchranné stanice JARO Jaroměř - dárek, který má smysl!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2383x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí