')
Vyhledej
Královédvorsko > Historie > publikace

Obec Mostek vydává knihu o své historii. Křtít se bude na Dni obce 10. září 2016

Redakce, / 8.09.2016, Mostek
V letech 2014–2016 vznikala unikátní publikace s názvem „Mostek – kapitoly z historie obce aneb od mlýnského kola přes tkalcovský stav až po současnost“. Cílem knihy je přiblížit zajímavou historii obce, jejíž rozsáhlý katastr stával na pomezí několika bývalých panství a orientace v jejích dějinách je velmi nesnadná.
 

Jedná se tak zároveň o vlastivědnou publikaci o Mostku a jeho místních částech, a to Mosteckých Lázních, Předním a Zadním Mostku, Josefské Výšině, Souvrati, Dvořáčkách a Olešnickém Debrném. Cena publikace je 500 Kč. 

Záměrem autorů bylo od počátku zmapovat dosud skrytou a zajímavou historii této podkrkonošské obce, kde žilo před rokem 1945 převážně německé obyvatelstvo, a zpřístupnit tak údaje uvedené v historických dokumentech, ukrytých v depozitářích archivů, které jsou psány převážně německým kurentním písmem.

Kniha však rozhodně není plní funkci kroniky, nemůže postihnout všechny historické mezníky a dějiny obce.

Knihu tvořil kolektiv autorů – Mgr. Roman Reil, Mgr. Václav Horák, Mgr. Martin Kubásek a PhDr. Pavel Zahradník. Současné fotografie obce zajistil Ing. Ctibor Košťál. Publikace je e s úctou věnována všem, kteří byli jakkoli spjati s Mostkem, a také všem generacím, které zde žily, žijí nebo budou žít.

Den obce Mostek

Slavnostní křest knihy se bude konat v sobotu 10. 9. 2016 ve 13 hodin v areálu autokempu v Mostku v rámci akce Den obce Mostek 2016. Křest bude spojený s bohatým kulturím programem a samozřejmě i možností tuto publikaci si zakoupit. 

Na akci bude bohatý kulturní program. Zahraje country kapela Náhoda, Trio Diamantes, Blue Effect s Radimem Hladíkem a Konec konců. V doprovodném programu jsou připravena mimo jiné i loutková divadla Jiřího Polehni, stánek skautů Mostek, skákací hrad a skluzavka pro děti zdarma...


Ing. Dagmar Včeláková

místostarostka obce

 

Související články
Samoobslužné benzinky na Královédvorsku - trénink na cesty do zahraničí
Klidný rodinný kemp s koupalištěm v obci Mostek
Obec Mostek prodlužuje fotosoutěž "Mostek 2017 očima objektivu" do 27. srpna

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1612x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
Volná pracovní místa
Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí