Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Historie > publikace

Obec Mostek vydává knihu o své historii. Křtít se bude na Dni obce 10. září 2016

Redakce, / 8.09.2016, Mostek
V letech 2014–2016 vznikala unikátní publikace s názvem „Mostek – kapitoly z historie obce aneb od mlýnského kola přes tkalcovský stav až po současnost“. Cílem knihy je přiblížit zajímavou historii obce, jejíž rozsáhlý katastr stával na pomezí několika bývalých panství a orientace v jejích dějinách je velmi nesnadná.
 

Jedná se tak zároveň o vlastivědnou publikaci o Mostku a jeho místních částech, a to Mosteckých Lázních, Předním a Zadním Mostku, Josefské Výšině, Souvrati, Dvořáčkách a Olešnickém Debrném. Cena publikace je 500 Kč. 

Záměrem autorů bylo od počátku zmapovat dosud skrytou a zajímavou historii této podkrkonošské obce, kde žilo před rokem 1945 převážně německé obyvatelstvo, a zpřístupnit tak údaje uvedené v historických dokumentech, ukrytých v depozitářích archivů, které jsou psány převážně německým kurentním písmem.

Kniha však rozhodně není plní funkci kroniky, nemůže postihnout všechny historické mezníky a dějiny obce.

Knihu tvořil kolektiv autorů – Mgr. Roman Reil, Mgr. Václav Horák, Mgr. Martin Kubásek a PhDr. Pavel Zahradník. Současné fotografie obce zajistil Ing. Ctibor Košťál. Publikace je e s úctou věnována všem, kteří byli jakkoli spjati s Mostkem, a také všem generacím, které zde žily, žijí nebo budou žít.

Den obce Mostek

Slavnostní křest knihy se bude konat v sobotu 10. 9. 2016 ve 13 hodin v areálu autokempu v Mostku v rámci akce Den obce Mostek 2016. Křest bude spojený s bohatým kulturím programem a samozřejmě i možností tuto publikaci si zakoupit. 

Na akci bude bohatý kulturní program. Zahraje country kapela Náhoda, Trio Diamantes, Blue Effect s Radimem Hladíkem a Konec konců. V doprovodném programu jsou připravena mimo jiné i loutková divadla Jiřího Polehni, stánek skautů Mostek, skákací hrad a skluzavka pro děti zdarma...


Ing. Dagmar Včeláková

místostarostka obce

 

Související články
Samoobslužné benzinky na Královédvorsku - trénink na cesty do zahraničí
Klidný rodinný kemp s koupalištěm v obci Mostek
Obec Mostek prodlužuje fotosoutěž "Mostek 2017 očima objektivu" do 27. srpna

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 723x
 
 
 
Zpět
Volná pracovní místa
Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Kuchař (ZŠ Schulzovy sady)
Učitel (ZŠ Schulzovy sady)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí