Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Historie > publikace

Obec Mostek vydává knihu o své historii. Křtít se bude na Dni obce 10. září 2016

Redakce, / 8.09.2016, Mostek
V letech 2014–2016 vznikala unikátní publikace s názvem „Mostek – kapitoly z historie obce aneb od mlýnského kola přes tkalcovský stav až po současnost“. Cílem knihy je přiblížit zajímavou historii obce, jejíž rozsáhlý katastr stával na pomezí několika bývalých panství a orientace v jejích dějinách je velmi nesnadná.

Jedná se tak zároveň o vlastivědnou publikaci o Mostku a jeho místních částech, a to Mosteckých Lázních, Předním a Zadním Mostku, Josefské Výšině, Souvrati, Dvořáčkách a Olešnickém Debrném. Cena publikace je 500 Kč. 

Záměrem autorů bylo od počátku zmapovat dosud skrytou a zajímavou historii této podkrkonošské obce, kde žilo před rokem 1945 převážně německé obyvatelstvo, a zpřístupnit tak údaje uvedené v historických dokumentech, ukrytých v depozitářích archivů, které jsou psány převážně německým kurentním písmem.

Kniha však rozhodně není plní funkci kroniky, nemůže postihnout všechny historické mezníky a dějiny obce.

Knihu tvořil kolektiv autorů – Mgr. Roman Reil, Mgr. Václav Horák, Mgr. Martin Kubásek a PhDr. Pavel Zahradník. Současné fotografie obce zajistil Ing. Ctibor Košťál. Publikace je e s úctou věnována všem, kteří byli jakkoli spjati s Mostkem, a také všem generacím, které zde žily, žijí nebo budou žít.

Den obce Mostek

Slavnostní křest knihy se bude konat v sobotu 10. 9. 2016 ve 13 hodin v areálu autokempu v Mostku v rámci akce Den obce Mostek 2016. Křest bude spojený s bohatým kulturím programem a samozřejmě i možností tuto publikaci si zakoupit. 

Na akci bude bohatý kulturní program. Zahraje country kapela Náhoda, Trio Diamantes, Blue Effect s Radimem Hladíkem a Konec konců. V doprovodném programu jsou připravena mimo jiné i loutková divadla Jiřího Polehni, stánek skautů Mostek, skákací hrad a skluzavka pro děti zdarma...


Ing. Dagmar Včeláková

místostarostka obce

Související články
Samoobslužné benzinky na Královédvorsku - trénink na cesty do zahraničí
Klidný rodinný kemp s koupalištěm v obci Mostek
Obec Mostek prodlužuje fotosoutěž "Mostek 2017 očima objektivu" do 27. srpna
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1608x
 
01.03.2023 - Obyvatelé a návštěvníci Trutnova mohou od 1. března 2023 využívat novou městskou vlakovou linku. Je provozována v pracovní dny a cestující na ní mohou využít všechny platné tarify, včetně tarifů IREDO a časového jízdného MHD Trutnov.
05.01.2023 - Město Trutnov zavádí od tohoto roku sběr odpadu způsobem Door-to-Door, ruší velkoobjemové kontejnery i v integrovaných obcích Trutnova.
05.12.2022 - Ministerstvo dopravy spouští Portál dopravy, který na jednom místě umožní občanům elektronicky komunikovat s úřady v oblasti dopravy, podávat žádosti o výměnu řidičského průkazu, získat výpis z bodového konta, nahlížet na údaje o vozidlech, řešit elektronické služby v oblasti plavidel, letectví apod.

Volná pracovní místa

Asistent prodeje (vinotéka Dvůr Králové)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí