Vyhledej
Královédvorsko > Historie > publikace

Obec Mostek vydává knihu o své historii. Křtít se bude na Dni obce 10. září 2016

Redakce, / 8.09.2016, Mostek
V letech 2014–2016 vznikala unikátní publikace s názvem „Mostek – kapitoly z historie obce aneb od mlýnského kola přes tkalcovský stav až po současnost“. Cílem knihy je přiblížit zajímavou historii obce, jejíž rozsáhlý katastr stával na pomezí několika bývalých panství a orientace v jejích dějinách je velmi nesnadná.
 

Jedná se tak zároveň o vlastivědnou publikaci o Mostku a jeho místních částech, a to Mosteckých Lázních, Předním a Zadním Mostku, Josefské Výšině, Souvrati, Dvořáčkách a Olešnickém Debrném. Cena publikace je 500 Kč. 

Záměrem autorů bylo od počátku zmapovat dosud skrytou a zajímavou historii této podkrkonošské obce, kde žilo před rokem 1945 převážně německé obyvatelstvo, a zpřístupnit tak údaje uvedené v historických dokumentech, ukrytých v depozitářích archivů, které jsou psány převážně německým kurentním písmem.

Kniha však rozhodně není plní funkci kroniky, nemůže postihnout všechny historické mezníky a dějiny obce.

Knihu tvořil kolektiv autorů – Mgr. Roman Reil, Mgr. Václav Horák, Mgr. Martin Kubásek a PhDr. Pavel Zahradník. Současné fotografie obce zajistil Ing. Ctibor Košťál. Publikace je e s úctou věnována všem, kteří byli jakkoli spjati s Mostkem, a také všem generacím, které zde žily, žijí nebo budou žít.

Den obce Mostek

Slavnostní křest knihy se bude konat v sobotu 10. 9. 2016 ve 13 hodin v areálu autokempu v Mostku v rámci akce Den obce Mostek 2016. Křest bude spojený s bohatým kulturím programem a samozřejmě i možností tuto publikaci si zakoupit. 

Na akci bude bohatý kulturní program. Zahraje country kapela Náhoda, Trio Diamantes, Blue Effect s Radimem Hladíkem a Konec konců. V doprovodném programu jsou připravena mimo jiné i loutková divadla Jiřího Polehni, stánek skautů Mostek, skákací hrad a skluzavka pro děti zdarma...


Ing. Dagmar Včeláková

místostarostka obce

 

Související články
Samoobslužné benzinky na Královédvorsku - trénink na cesty do zahraničí
Klidný rodinný kemp s koupalištěm v obci Mostek
Obec Mostek prodlužuje fotosoutěž "Mostek 2017 očima objektivu" do 27. srpna

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1626x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí