Vyhledej
Královédvorsko > Doprava

ČT24: Obyvatele Dvora Králové trápí naložené kamiony

Redakce, šéfredaktor / 20.07.2012
Naložené kamiony v poslední době trápí obyvatele Dvora Králové. Řidiči si tam zkracují cestu, když vozí díly pro Škodovku ze závodu ve Vrchlabí do Kvasin. Kamiony ale jezdí úzkými uličkami města, v noci budí lidi ze spaní a ničí i silnice, které nejsou na takovou zátěž stavěné.

"Pod okny nám projíždí od rána do večera naložené kamiony. Nedá se spát, kamiony i v noci rachotí," stěžuje si Nasik Kiriakovský, který bydlí v Nedbalově ulici. Vedení města prý usilovně hledá způsob, jak odtud nákladní auta dostat. Jenže podle místních už problém trvá dva měsíce.
"Jednotlivé orgány se k tomu musí vyjadřovat, takže náš odbor dopravy už si je toho vědom a začal to řešit," ujišťuje místostarosta města Dušan Kubica (ČSSD). Podle něj by mohl při řešení situace pomoci i stát.
Silnice kolem Dvora Králové už teď patří k nejzanedbanějším v kraji. A s plánovaným rozšířením výroby převodovek ve Vrchlabí tu bude kamionů spíš přibývat.

Více:
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/186635-obyvatele-dvora-kralove-...

Autor: ČT24

Související články
Výluka na železniční trati Hradec Králové-Jaroměř potrvá do 2. srpna, zavádí se i přímé autobusové linky
Nákladní vůz srazil na přechodu u Oční školy chodkyni s kočárkem

Přečteno 341x
 
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.
12.04.2024 - od 6. dubna 2024 se změnily ordinační hodiny lékařské pohotovostní služby (LPS) pro dospělé v nemocnici v Trutnově – o víkendech a svátcích budete moct navštívit LPS od 8 do 18 hod. Dětská pohotovost zůstává o víkendech a svátcích nezměněna od 8 do 20 hod.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí