')
Vyhledej
Královédvorsko > Sport > karate

Zlatý hattrick Petry Sedláčkové na soutěži v karate

Redakce, / 17.11.2008
Zlatý hattrick Petry Sedláčkové na soutěži v karate.
 

Již po osmé se v sobotu 15.11.2008 v Ústí nad Orlicí konala soutěž ve sportovním karate nad kterou tradičně přebírá záštitu starosta města.

Královédvorský oddíl odjelo do Ústí reprezentovat celkem 11 závodníků- J. Dostál, M. Hlavatý, M. Janečková, T. Krebs, P. Pilař, O. Rykr, P. Sedláčková, J. Sýkora, S. Šedivá, M. Tázlar a L. Texlová a oba oddíloví rozhodčí – M. Kazdová a Petr Kocmánek.

Mezi 174 zúčastněnými závodníky z 31 klubů ČR a Polska se zástupci Karate Do Dvůr Králové nad Labem neztratili a vybojovali celkem 11 medailí. Svými výkony se blýskla skvělá Petra Sedláčková, která nenechala nikoho na pochybách, že je nejlepší a nejvšestrannější závodnicí královéhradeckého a pardubického kraje v juniorské kategorii. Jasným vítězstvím v kata, v kumite ve svojí váhové kategorii a v kategorii bez rozdílu hmotností (BRH) vybojovala celkem 3 zlaté medaile a získala tak cenu od pořádajícího klubu Karate Ústí nad Orlicí pro nejlepší závodnici soutěže. Od zisku krásného broušeného poháru, který věnoval starosta města pro absolutního vítěze, dělily Petru jen 3 vyhrané zápasy. Stejný zisk zlatých medailí měl totiž na svém kontě pražský Kumpošt a tak o novém vlastníkovi poháru rozhodoval součet vítězných zápasů, který vyzněl lépe pro zástupce SK Kesl Ryu Praha.

Tři medaile si odvezla rovněž Simona Šedivá – stříbro za kumite jednotlivců a bronz za kata. Rovněž získala s Martinou Janečkovou a „půjčenou“ Hanou Jurášovou z KK Lichnice bronzové medaile v kumite družstev žákyň. Stříbrné medaile dále přidali Martin Hlavatý za kumite starších žáků a Lenka Texlová za kumite žen v kategorii BRH. Bronz si pak odvezl Josef Sýkora za kumite mužů a nováček Martin Tázlar za kumite mladších žáků.
Těsně za medailovým umístěním tentokrát zůstal Tomáš Krebs v kata starších žáků, když nezvládl zápas o třetí místo a zůstal tak nakonec bez medaile, stejně tak jako Ondřej Rykr v kumite starších žáků a překvapivě i „ostaršená“ Petra Sedláčková v kategorii žen nad 18 let.

Soutěž probíhala celkem hladce pod řízením Petra Kocmánka ve dvojroli hlavního rozhodčího a současně zástupce sportovně technického úseku a tak se všichni závodníci, rozhodčí, rodiče i diváci rozjížděli do svých domovů po 19 hodině.

Další soutěží, která královédvorské karatisty čeká, je tradiční Vánoční cena v Mladé Boleslavi v sobotu 22. listopadu. O týden později se vypraví do polské Legnice na Cuprum Cup a soutěžní rok 2008 ukončí účastí Mistrovství České republiky mládeže v moravském Hodoníně.

 

 

 
 
Přečteno 4x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Operátor/ka ve výrobě (Hartmann Rico)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí