Vyhledej
Královédvorsko > Sport > karate

Zlatý hattrick Petry Sedláčkové na soutěži v karate

Redakce, Petr Kocmánek / 17.11.2008
Zlatý hattrick Petry Sedláčkové na soutěži v karate.

Již po osmé se v sobotu 15.11.2008 v Ústí nad Orlicí konala soutěž ve sportovním karate nad kterou tradičně přebírá záštitu starosta města.

Královédvorský oddíl odjelo do Ústí reprezentovat celkem 11 závodníků- J. Dostál, M. Hlavatý, M. Janečková, T. Krebs, P. Pilař, O. Rykr, P. Sedláčková, J. Sýkora, S. Šedivá, M. Tázlar a L. Texlová a oba oddíloví rozhodčí – M. Kazdová a Petr Kocmánek.

Mezi 174 zúčastněnými závodníky z 31 klubů ČR a Polska se zástupci Karate Do Dvůr Králové nad Labem neztratili a vybojovali celkem 11 medailí. Svými výkony se blýskla skvělá Petra Sedláčková, která nenechala nikoho na pochybách, že je nejlepší a nejvšestrannější závodnicí královéhradeckého a pardubického kraje v juniorské kategorii. Jasným vítězstvím v kata, v kumite ve svojí váhové kategorii a v kategorii bez rozdílu hmotností (BRH) vybojovala celkem 3 zlaté medaile a získala tak cenu od pořádajícího klubu Karate Ústí nad Orlicí pro nejlepší závodnici soutěže. Od zisku krásného broušeného poháru, který věnoval starosta města pro absolutního vítěze, dělily Petru jen 3 vyhrané zápasy. Stejný zisk zlatých medailí měl totiž na svém kontě pražský Kumpošt a tak o novém vlastníkovi poháru rozhodoval součet vítězných zápasů, který vyzněl lépe pro zástupce SK Kesl Ryu Praha.

Tři medaile si odvezla rovněž Simona Šedivá – stříbro za kumite jednotlivců a bronz za kata. Rovněž získala s Martinou Janečkovou a „půjčenou“ Hanou Jurášovou z KK Lichnice bronzové medaile v kumite družstev žákyň. Stříbrné medaile dále přidali Martin Hlavatý za kumite starších žáků a Lenka Texlová za kumite žen v kategorii BRH. Bronz si pak odvezl Josef Sýkora za kumite mužů a nováček Martin Tázlar za kumite mladších žáků.
Těsně za medailovým umístěním tentokrát zůstal Tomáš Krebs v kata starších žáků, když nezvládl zápas o třetí místo a zůstal tak nakonec bez medaile, stejně tak jako Ondřej Rykr v kumite starších žáků a překvapivě i „ostaršená“ Petra Sedláčková v kategorii žen nad 18 let.

Soutěž probíhala celkem hladce pod řízením Petra Kocmánka ve dvojroli hlavního rozhodčího a současně zástupce sportovně technického úseku a tak se všichni závodníci, rozhodčí, rodiče i diváci rozjížděli do svých domovů po 19 hodině.

Další soutěží, která královédvorské karatisty čeká, je tradiční Vánoční cena v Mladé Boleslavi v sobotu 22. listopadu. O týden později se vypraví do polské Legnice na Cuprum Cup a soutěžní rok 2008 ukončí účastí Mistrovství České republiky mládeže v moravském Hodoníně.

 

Přečteno 51x
 
15.07.2024 - České dráhy vydaly zprávu, která v těchto horkých dnech upozorňuje na vyšší pravděpodobnost závad na infrastruktuře i na vozidlech a souvisejícímu omezení vlakové dopravy. Na jakkoliv dlouhou cestu vlakem si s sebou vezměte dostatek tekutin.
10.06.2024 - Z důvodu závady na hlavním přívodu pitné vody je uzavřené Tyršovo koupaliště - do odvolání.

Volná pracovní místa

Učitel/ka fyziky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka informatiky (ZŠ Schulz. sady)

Učitel/ka Hv, Pč (MŠ a ZŠ Bílá Třemešná)

Terénní pečovatel/ka (Diakonie ČCE)


Kalendář akcí