Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Služby občanům > Politika

Starosta Trutnova Ivan Adamec urazil v Trutnovinkách Jiřího Hlavatého. Přečtěte si reakci Marie Čermákové

Redakce, / 11.01.2018
EDIT - opraven odkaz na článek na který je zde reagováno. Dovolte nám reagovat na článek starosty Trutnova pana Ivana Adamce, který se nás velmi dotkl. Především se důrazně ohrazujeme proti tomu, že již v nadpisu článku je pan Hlavatý označen za osobu, za kterou bychom se měli v Senátu stydět.
 

Nikdo z 2 300 zaměstnanců JUTY nemá nejmenší důvod k tomu, aby se za svého ředitele styděl. Je zarážející, že na pana Hlavatého útočí starosta Trutnova. Místo, aby ho jako podnikatele podpořil, když 73 firmám tohoto města dává pan Hlavatý dlouhodobě práci, tak na pana Hlavatého útočí.  

Článek Ivana AdamceČlánek je reakcí zejména na článek v Trutnunovinkách s názvem:
Podpořme opravdu toho, za koho se nebudeme muset stydět

Původně jsme v tomto okně měli pozdější článek s jiným titulkem o kterém jsme se domnívali, že byl upraven. 


Samozřejmě bylo panu Hlavatému úplně jasné, že existuje neslučitelnost postu senátora a poslance, ale okamžik zániku dříve získaného postu vzbuzuje i dnes polemiku renomovaných ústavních právníků. Okamžik zániku původního mandátu není v zákoně zcela jasně specifikován. Nelze tedy klást panu Hlavatému za vinu, že nezná elementární zásady ústavy. Celý problém vznikl kolem nejasné interpretace zákona, pokud jde o okamžik zániku jeho původního čili senátorského mandátu.Chceme reagovat na jednotlivá tvrzení pana Adamce a vyjádřit tak svůj názor na osobu pana Hlavatého. 

V každém případě je pan Hlavatý bezúhonný občan a není pochyb o tom, že je zkušený a ve svém oboru podnikání úspěšný. Jako největší zaměstnavatel v regionu nepochybně zná jeho specifika a aktuální problémy a samozřejmě se podílí na jejich řešení. V tomto smyslu tedy pan Hlavatý splňuje kritéria budoucího senátora tak, jak je vymezuje autor článku pan Adamec.

Výsledky jeho celoživotní práce jsou obrovské a nelze je zpochybnit. V době, kdy začínal svoji profesní kariéru v Jutě, to byl podnik dosahující ročních tržeb 0,7 miliardy Kč.  Dnes máme tržby 7,5 miliardy Kč a zaměstnáváme 2 300 lidí. Jen díky jeho cílevědomé práci Juta také přežila období všeobecného útlumu textilního průmyslu a dnes jsme nejvýznamnější zaměstnavatel. Firma JUTA i pan Hlavatý osobně odvádí daně v České republice, což představuje přes 1,5 miliardy korun, na sociální a zdravotní pojištění odvedla firma státu za posledních 15 let své existence více než 2,3 miliardy korun. Bylo jeho rozhodnutím, že JUTA podporuje především živnostníky, malé a střední firmy trutnovského okresu. Těmto svým dodavatelům JUTA zaplatila za zboží a služby jen za loňský rok 750 mil. Kč.

To, že se o problémy regionu nejen zajímá, ale také tyto problémy řeší, svědčí mimo jiné to, že se výraznou autoritou své osobnosti zasloužil o zachování gymnázia ve Dvoře Králové nad Labem a ze svých vlastních peněz daroval 10 miliónový sponzorský dar místní nemocnici. Vzhledem k tomu, že Jutě ani jemu osobně v nemocnici nepatří žádný majetek, jedná se o zcela ojedinělý skutek.

V žádném případě se nechceme dotknout vítěze prvního kola senátních voleb pana Ing. Jana Sobotky, ale přesto trváme na tom, že pan Hlavatý je výrazná osobnost. Jeho dosavadní životní i profesní cesta je velmi úspěšná a určitě patří mezi osobnosti, které mají v Senátu své místo.

Ing. Marie Čermáková
Za vedení společnosti JUTA a.s.

 

 

 
Vaše komentáře
ReakceJoska, 14.01.2018 06:40, Reagovat
Paní "Ing" Čermáková, že se nestydíte obhajovat charakterově pokřiveného člověka, který nejdříve chce, aby byl zvolen a pak na oplátku svým voličům "vynadá" za to, že ho volili a pak znovu prosí o to, aby byl zvolen ... Podle mně to je duševně nemocný člověk, který by se měl jít léčit ...
Re: Reakce, 15.01.2018 12:59, Reagovat
Léčit by jste se měl vy, když jste o půl sedmé ráno "vožralej".
Senátní volbyOndřej, 12.01.2018 11:23, Reagovat
Vážení, jistě nikdo nemůže zpochybňovat kvality pana Hlavatého jako ředitele velkého podniku zaměstnávajícího mnoho lidí. Čas strávený v této funkci a jeho dosažené výsledky mluví za něj. Vážím si jej velice jako ředitele firmy i jako člověka, který finančně podporuje instituce pro Dvůr Králové důležité (gymnázium, nemocnice).
To však přeci neznamená, že proto budu slepě přehlížet jeho nešťastné působení v politice. Připouštím, že některá jeho vyjádření pro média mohla být vytržena z kontextu a nepřikládám jim tudíž žádnou váhu. Zaměřuji se pouze na fakt, že se nechal napsat na kandidátku strany, aniž by měl v úmyslu pracovat v případě zvolení v poslanecké sněmovně. Mnoho lidí stranu ANO a potažmo pana Hlavatého volilo (podotýkám že já nikoliv) právě proto, že chtěli mít významného dvorského občana jako jejich zástupce v dolní komoře Parlamentu ČR. A ten člověk je podvedl, zklamal. Vzdal se svého mandátu, pro který dostal nemalou důvěru občanů. Tím tu důvěru dle mého názoru zradil a já nevidím jediný důvod, proč pana Hlavatého v budoucnu volit do jakékoliv politické funkce. Jakou má volič jistotu, že pan Hlavatý vloženou důvěru opět nezahodí?
Přestože jsem rodilý Dvorák a celý život žiji v tomto městě, neznamená to, že budu maloměšťácky volit člověka, který neumí zacházet s důvěrou voličů. Budu proto volit pana Sobotku. Ať má pan Hlavatý čas na to, co mu jde skutečně dobře - na vedení úspěšné firmy Juta. Přeji mu v tom vše dobré!
Re: Senátní volbymaloměšťák, 12.01.2018 23:07, Reagovat
odpouštět je lidské, dnes jsem mu to hodil. Je to Dvorák a já jsem ze Dvora. A teď mě kamenujte. Jo a dal jsem to po tom demokratickému protestu i Zemanovi, k volbám jsem ani nechtěl jít.
Kde je podpora města?Jan Novák, 12.01.2018 10:27, Reagovat
Proč jsou naši představitelé zalezlí? Proč osobně nepodpořili ve volbách do senátu pana Hlavatýho? Kde je starosta, kde jsou podnikatelé, kde je ředitel gymnázia, ředitel nemocnice? Pan Adamec se zapojuje do voleb z Trutnova.
Kumuluje funkce v poslanecké sněmovně a starosty z našich daní a dovoluje si moralizovat? Myslíte si, že až budete chtít řešit problémy města, tak vám pan Sobotka pomůže? Zamyslete se přece, pan Sobotka nemůže mít na dvorsku takovou podporu, jako v prvním kole.
Re: Kde je podpora města?pamětník, 12.01.2018 23:18, Reagovat
Pan Adamec je ODS elita z Trutnova, v životě nic jako podnikatel nedokázal, jen je placen z našich daní, jako kdysi senátor, starosta, poslanec, a jen veřejné funkce. Mohl by podnikat možná v kecání.
Re: Re: Kde je podpora města?Anděl, 13.01.2018 10:23, Reagovat
To chcete říci, že pouze podnikatelé něco dokázali ? Adamec je učitel a zaplať pánbůh velice dobrý politik.
Re: Kde je podpora města?pamětník, 12.01.2018 23:19, Reagovat
Pan Adamec je ODS elita z Trutnova, v životě nic jako podnikatel nedokázal, jen je placen z našich daní, jako kdysi senátor, starosta, poslanec, a jen veřejné funkce. Mohl by podnikat možná v kecání.
 
 
Přečteno 4453x
 
 
 
Zpět
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Kalendář akcí