Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Krimi

Dealeři pervitinu ze Dvora Králové byli v pondělí policií zadrženi

anonymně / 26.04.2018, Dvůr Králové nad Labem
Trutnovští kriminalisté v pondělí 23. dubna 2018 ve Dvoře Králové nad Labem zadrželi dva muže ve věku jednatřicet a dvaatřicet let, proti kterým policejní komisař zahájil trestní stíhání ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
 

FOTOGALERIE - Dealeři pervitinu ze Dvora KRálové

Obviněné muže policisté zadrželi ve stejnou dobu, před domluvenou schůzkou, na které mělo dojít k předání pervitinu. U jednoho z nich zajistili 220 gramů pervitinu.
Prvnímu obviněnému klademe za vinu, že si od poloviny roku 2017 opakovaně opatřil psychotropní látku pervitin, kterou dále distribuoval. „Obchodoval“, ale navíc i s konopím a s extází. Druhý „dealer“ pervitin vyráběl na Trutnovsku, ale i na dalších několika místech po České republice. K těmto účelům si zřídil domácí „varnu“, kterou kriminalisté při domovní prohlídce nalezli a zajistili. Obviněný muž ve své výpovědi uvedl, že „vařil“ průběžně dva roky, přičemž vyrobil 1 kilogram
psychotropní látky, zvané pervitin. Nejenže se zabýval samotným „vařením“ pervitinu, ale pořídil si i pěstební stan, ve kterém pěstoval rostliny konopí, které policisté rovněž zajistili.
Oba obvinění jsou uživateli drog a oba byli již v minulosti za stejnou trestnou činnost odsouzeni k podmíněným trestům, které však na ně neměly zřejmě výchovný účinek.
Kriminalisté dále v souvislosti s vyšetřováním provedli domovní prohlídku, při které zajistili léky k výrobě drog a drogy samotné.

Po řádném zadokumentování kriminalisté zaslali státnímu zástupci návrh na vzetí „dealerů“ do vazby. Soudce Okresního soudu v Trutnově dnes tento návrh akceptoval a rozhodl o tom, že oba budou stíháni vazebně.
V případě prokázání viny jim hrozí trest odnětí svobody až na deset let.

Zdroj: Policie.cz
 

Související články
Řidič pod vlivem tvrdých drog ujížděl policistům. Za dva dny ho chytili pod vlivem znovu!
Kradl maso a drogerii ve Dvoře Králové a Náchodě, policie ho dopadla

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 6478x
 
 
 
Zpět
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.
08.01.2019 - Silnice I/37 Trutnov - Jaroměř je v části Hajnice průjezdná se zdržením. Tvoří se kolony kvůli dopravním nehodám. Zjistěte si před cestou aktuální stav, případně zvolte cestu přes Hajnici, i tam však opartně.
08.01.2019 - Nemocnice Zdravotnického holdingu Královéhradeckého kraje, a. s. se dohodly s VZP na poskytování stávajícího rozsahu zdravotní péče v kraji do dalších let.
31.12.2018 - Dnes je uzavřen městský úřad ve Dvoře Králové. Úřední hodiny Krajského úřadu Královéhradeckého kraje jsou zkráceny na dobu 8:00 – 12:00 hod.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí