Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Krimi

V zatáčce před obcí Kocbeře srazila 76letá řidička motorkáře

Po čelním střetu zemřel u obce Kocbeře motorkář

Redakce / 18.03.2019, Aktualizováno , Kocbeře
Znalci místních komunikací znají tuto zatáčku na silnici II/300 před vjezdem do obce velmi dobře. I nejeden zkušený a denně projždějící řidič se tu s ní již popral po svém. V neděli 17. března průjezd pravotočivou zatáčkou nezvládla 76letá řidička, která v protisměru srazila 33letého motorkáře.
 

Tragická nehoda

K vážné dopravní nehodě s tragickými následky došlo v neděli 17. března po 14. hodině došlo na silnici č. II/300 u obce Kocbeře na Královédvorsku. Třiatřicetiletý motorkář na místě nehody zemřel a šestasedmdestátiletá řidička osobního automobilu byla s vážnými zraněními letecky transportována do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Řidička osobního vozidla, která jela od Dvora Králové n.L, vyjela z dosud nezjištěných příčin v pravotočivé zatáčce do protisměru, a to v okamžiku, kdy tudy projížděl muž na motocyklu. Po čelním střetu utrpěl motorkář zranění neslučitelná se životem. Srážce nedokázala zabránit ani další řidička, která jela ve stejném směru jako 76letá žena. Tato řidička a její spolujezdec z  druhého vozu vyvázli z nehody bez zranění. 

Trutnovští  policisté komunikaci od Dvora Králové na Kocbeře po dobu vyšetřování a odstraňování následků nehody zcela uzavřeli a dopravu odkláněli po okolních komunikacích.

Další senior v protisměru 

Jen jeden předtím vjel 78letý řidič také do protisměru, a to na hlavní silnici I/33 u Předměřic. Při cestě od Jaroměře na Hradec Králové vyjel z dosud nezjištěných příčin náhle do protisměru, kde se nejprve střetl čelně s protijedoucím vozidlem a následně pak bočně s dalším projíždějícím vozem. Záchranáři odvezli do Fakultní nemocnice v Hradci Králové celkem tři osoby - muže a jeho spolujezdkyni z auta, které vjelo do protisměru, a roční batole z vozidla s čelním střetem. S dítětem, které bylo převezeno na pozorování, odjela samozřejmě i jeho matka. 

Příčina náhlé změny směru jízdy je samozřejmě předmětem vyšetřování. Na vině mohla být například řidičova zdravotní indispozice, jeho mikrospánek, případně nepozornost, či nevěnování se řízení.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: policie.cz

 

Související články
Pohřešovaná Iva Havrdová byla nalezena. Bohužel bez známek života
Vlak smetl na přejezdu v úseku Jaroměř - Česká Skalice příves osobního auta
Hasiči zasahovali u vážné dopravní nehody, hasili menší požáry a odstraňovali hned několik spadlých stromů
Víkendové zásahy hasičů na Královédvorsku

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3347x
 
 
 
Zpět
26.04.2019 - Plavecký bazén v Trutnově bude opět v provozu od soboty 27. dubna 2019. Župní přebor v plavání se tedy koná :-)
13.03.2019 - V nemocnici v Trutnově již neplatí zákaz návštěv na lůžková oddělení. Nemocnice byla poslední v kraji, kde tento zákaz platil.
01.03.2019 - Novým jednatelem společnosti Lesy města Dvůr Králové n. Labem, s.r.o., je Petr Kupský. Nahradil od 1. března 2019 Petra Teperu.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Učitel II. st. (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Asistent pedagoga (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)
Speciální pedagog (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Brigáda na léto (Hotel Pod Zvičinou)Kalendář akcí