Vyhledej
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Do Dvora Králové dorazilo 2 740 litrů dezinfekce. Ihned se rozvážela po městě a okolních obcích

Redakce / 27.03.2020
Město Dvůr Králové nad Labem v těchto dnech získalo 2 740 litrů dezinfekčního prostředku Anti-Covid, který byl vyroben speciálně pro boj proti onemocnění COVID-19 způsobeného novým typem koronaviru. Zatímco 1 740 litrů objednalo a zakoupilo město spolu s obcemi ve svém správním obvodu, 1 000 litrů daroval Královéhradecký kraj.
 

FOTOGALERIE - Do Dvora Králové dorazilo 2 740 litrů dezinfekce. Ihned se rozvážela po městě

První dodávku 1 200 litrů dezinfekčního prostředku přivezli pracovníci královédvorského městského úřadu ze skladu společnosti Čepro ve středu 25. března. Dezinfekce byla předána jak zástupcům obcí ze správního obvodu města, tak pracovníkům školských zařízení ve městě, pečovatelské službě, domovu důchodců atd.

Ve čtvrtek 26. března putovaly do Dvora Králové nad Labem dvě dodávky Anti-Covidu. Celkem 540 litrů přivezli ze skladu Čepro dobrovolní hasiči ze Žirče a dezinfekci předali opět zástupcům obcí a zástupcům organizací ve městě.

Rovných 1 000 litrů dezinfekce pak věnoval Královéhradecký kraj a část této dodávky, která je určena pro ORP Dvůr Králové nad Labem, byla distribuována také do ordinací lékařů.

„Už během čtvrtečního odpoledne a pátečního dopoledne se podařilo první dávky dezinfekčních prostředků předat nebo rozvést téměř všem našim praktickým lékařům a specialistům, městské nemocnici, pracovníkům technických služeb, České pošty i příslušníkům IZS, tedy právě těm, kteří jsou stále ve svých profesích v dennodenním kontaktu s velkým počtem lidí,“ řekl starosta Jan Jarolím a dodal: „Jsem rád, že se nám podařilo zajistit rychlé dodání takového množství dezinfekce, které jsme pro město a obce začátkem tohoto týdne objednali. Větší množství dezinfekce jsme poptávali i v rámci spolupráce s Královéhradeckým krajem pro celou oblast ORP Dvůr Králové nad Labem a je dobře, že díky této dodávce jí budou mít nejen menší obce na Královédvorsku pro tyto dny dostatek. V dodávkách dezinfekce chceme pokračovat i v dalších týdnech.“

zdroj: Město Dvůr Králové

 

Související články
Rada kraje dnes schválila nákup plicních ventilátorů pro nemocnici Náchod a holding otevře 2 nová odběrová místa

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 996x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí