Vyhledej
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Královéhradecký kraj nařídil zakrývání dýchacích cest na veřejnosti

Redakce / 18.03.2020
Z důvodu prevence před šířením koronaviru Královéhradecký kraj od středy 18. 3. 2020 od 12:00 vydal pro celé území kraje nařízení o zakrývání dýchacích cest osob na veřejnosti. Lidé tak musí mít při pohybu na veřejných prostranstvích zakrytá ústa rouškami, šátky či respirátory.
 
„Od dnešních 12 hodin zakazuji na celém území Královéhradeckého kraje pohyb bez ústenek, respirátorů, šátků či jiných ochranných prostředků na veřejnosti. Důsledně žádám všechny obyvatele, aby toto nařízení dodržovali a zakrývali si dýchací cesty. Jde nám o to, abychom ochránili sebe i ostatní kolem nás,“ řekl hejtman Jiří Štěpán.

Nařízení hejtman vyhlásil na základě rozhodnutí vlády ČR o vyhlášení nouzového stavu. Nařízení je platné od středy 18. 3. 12:00 do odvolání. Obyvatelé jsou povinni se řídit pokyny orgánů krizového řízení a příslušníků bezpečnostních sborů a ozbrojených sil. Podobné nařízení schválila i vláda - s platností od středy 18. března 18:00 hod.

Pokud roušku nemáte, nebo nevíte jako ji nosit (jak má správně padnout) a jak o bavlněnou roušku pečovat, čtěte tento článek: poradíme, jak si ji doma vyrobit, případně jak pomoci druhým, jak se o ni starat a kam ji nosit.

Nejjednodušší a nejrychlejší jednorázová rouška:

Jan Holan
 

Související články
Městský úřad Dvůr Králové nad Labem upravuje hodiny pro veřejnost
Na Městský úřad Dvůr Králové nad Labem je vstup povolen pouze s ústní rouškou
Jak nosit a starat se o bavlněné roušky
Změna v časech pro nákup seniorů plus přednostní prodej v malých obchodech
Od včerejšího dne je v kraji 6 nových pacientů - tentokrát jsou nakažení v každém okrese
Za jediný den se mezi lidmi vybralo 10 milionů korun na plicní ventilátory
Po Velikonocích se budou opět odbavovat cestující ve vlaku i autobusu

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2974x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí