Vyhledej
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Roušky jsou stále povinné, seznam výjimek je však delší

Redakce / 5.05.2020, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Od 5. května se již mohou novomanželé usmívat na fotografa i bez roušek, stejně tak je možné pořizovat fotografie bez roušek na průkazky. A děti ve třídě, když dodrží rozestup 1,5 m, mohou být bez roušek také.
 

Od 5. května 2020 se stanovují výjimky v nošení roušek mimo bydliště takto: 

a)  děti do 2 let věku,

b)  děti od 2 do 7 let v mateřské škole při pobytu v mateřské škole nebo v dětské skupině při pobytu v prostorách, kde se provozuje dětská skupina, a pedagogických pracovníků v mateřské škole a pečujících osob v dětské skupině,

c)  děti, žáci, studenti, účastníci vzdělávání a pedagogických pracovníků škol a školských zařízení zapsaných ve školském rejstříku a osob ve vzdělávacích institucích poskytujících jednoleté kurzy cizích jazyků s denní výukou při vzdělávání nebo poskytování poradenských služeb v rámci jedné místnosti, pokud je zachován rozestup nejméně 1,5 m,

d)  osob s poruchou intelektu, kognitivní poruchou či závažnou alterací duševního stavu, jejichž mentální schopnosti či aktuální duševní stav neumožňují dodržování tohoto zákazu,

e)  osob v uzavřeném vozidle, jsou-li všechny členy společné domácnosti,

f)  osob po dobu nezbytně nutnou pro pořízení jejich portrétní fotografie, popř. fotografie novomanželů,

g)  řidičů ve veřejné dopravě, kteří jsou sami v uzavřené kabině oddělené od prostoru určeného pro přepravu osob,

h)  osob při provádění autorského díla (např. divadelního, tanečního nebo hudebního představení) a osob účinkujících při tvorbě a výrobě audiovizuálního díla nebo pořadu, jsou-li splněny podmínky,

i)  moderátorů, redaktorů a obdobných osob vystupujících v rozhlasových, televizních a dalších pořadech, ve studiu a bez hostů, a to pouze v případě, jsou-li splněny další podmínky (viz web MZČR).

V tomto oficiálním výčtu chybí sportovci a pobyt v přírodě v kruhu rodinném. Výjimka se týká těch, kteří sportují na venkovních sportovištích včetně běžců a cyklistů (kroěm cyklostezek), pokud od sebe dodržují vzdálenost 2 metrů. 

Další výjimkou jsou vodáci, kdy rouška by mohla naopak vést k utonutí.

page1image39456128

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Ministerstvo zdravotnictví

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 539x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí