Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > KORONAVIRUS - informace z regionu

Vybrané školy a školky jsou opět zavřené z důvodu karantény

Redakce / 4.02.2021, Dvůr Králové nad Labem
Na několika pracovištích mateřských a základních škol, které zřizuje město Dvůr Králové nad Labem, se opět vyskytla nemoc covid-19.
 

Krajská hygienická stanice Hradec Králové tak nařídila dočasné uzavření z důvodu karantény pracovišť MŠ Dvořákova a MŠ Slunečná a také odloučené pracoviště ZŠ Strž v Žirči (malotřídka).

Pracoviště MŠ Dvořákova Ddo čtvrtku 11. února je uzavřeno, do pátku 12. února jsou uzavřeny také zelená i žlutá budova MŠ Slunečná a o případných změnách bude mateřská škola rodiče informovat. 

Do 5. února 2021 je také uzavřena ZŠ Žireč, odloučené pracoviště ZŠ Strž. Jak nám sdělila Mgr. Šárka Šantrochová, ředitelka školy, pracoviště v Žirči je uzavřeno preventivně již od 27. ledna, kdy bylo prokázano, že jsou na Covid pozitivní rodiče některých žáků.

Trutnovsko jako best in kraj

Dle posledních statistik Krajské hygienické stanice, stále nedochází k poklesu nakažených na Trutnovsku, ani v kraji. "Už čtvrtý týden zaznamenáváme vysoká čísla denního přírůstku nově nakažených. V lednu v průměru denně přibylo 726 nově nakažených osob.,“ shrnul hejtman Martin Červíček. Nadále nejhorší situace je na Trutnovsku, kam patří podle mapy hygieny i Královédvorsko. Za poslední týden přibylo celkem 1347 případů nákazy covid-19.

Britská mutace viru

V kraji byl před časem oficiálně potvrzen jeden případ nakažlivější, takzvané britské mutace koronaviru. „Odeslali jsme do Státního zdravotního ústavu vzorky dalších zjištěných mutací koronaviru. V současné době netrpělivě čekáme na oficiální potvrzení, o jaký typ mutace se jedná, neboť je zjevné, že současné masivní komunitní šíření je ovlivněno i mutací dosavadního typu koronaviru a bude o to důležitější být obezřetnější v následujícím období,“ doplnil hejtman.


Kateřina Sekyrková

Zdroj: město Dvůr Králové, ZŠ Strž

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 486x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)

InzerceVolná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Sociální pracovník/ice (Domov důchodců DKnL)

Ředitel/ka (Vividus East, s.r.o.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí