Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

Jen jedna osádka motorového člunu měla vše v pořádku, na Rozkoš dorazila kontrola

Redakce / 20.07.2021, Česká Skalice - Náchodsko a Broumovsko
Milovníci vodních radovánek by se měli bavit a být zároveň v bezpečí. Proto vyrazil na kontrolu na vodní nádrž Rozkoš policejní člun. A zbytečně rozhodně nevyjel.

O víkendu 17. - 18. 7. 2021 bylo na vodní nádrži Rozkoš u České Skalice opět velké množství návštěvníků. Vodní plochu brázdily jachty, motorové čluny i skútry nejrůznějších modelů a kubatur. Na hladinu vyrazili i paddleboardisté a plavci. 

Při jízdě po vodní hladině si policisté postupně vytipovali několik plavidel, u kterých následně i s pracovníkem plavební správy provedli kontrolu. 

V průběhu odpolední jízdy osádka policejní lodi podrobila kontrole šest plavidel: čtyři plavidla brázdila vodu mimo vyhrazený prostor, navíc některá z nich přitom za sebou vlekla vodní lyžaře. 

Jeden řidič vodního skútru mimo vyhrazený koridor provozoval nedovolenou akrobacii a další předložil při kontrole doklad vůdce plavidla, u něhož pracovník plavební správy vyslovil důvodnou pochybnost o jeho pravosti. 

Čtyři zaznamenané poklesky vyřešil ve své kompetenci pracovník plavební správy uložením blokové pokuty či předáním do správního řízení, podezření z předložení falzifikátu si převzali k dalšímu řízení policisté, kteří věc šetří jako podezření z trestného činu padělání a pozměňování veřejné listiny. Za takové jednání hrozí až tříletý trest odnětí svobody či zákaz činnosti. 

Jedinou bezchybně zkontrolovanou osádku motorového člunu pak přítomná preventistka odměnila dárky pro příjemnější strávení léta na vodě a u vody, všechny kontrolovaní byli navíc i poučeni o bezpečném pohybu nejen na vodě, ale i na břehu, včetně ochrany zdraví a majetku, i nutnosti řízení plavidel bez alkoholu.

K udržení pořádku a bezpečí na vodní ploše se budou s kontrolními plavbami policejního člunu setkávat i po celý zbytek letní sezóny.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: policie.cz

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 891x
 
Hodnocení článku:
26.01.2022 - Zdravotnické zařízení VIVIDUS East, s.r.o., se od 1.února 2022 mění na CELOP, s.r.o. (Centrum lůžkové ošetřovatelské péče).
25.01.2022 - V pátek 28. ledna dojde k položení základního kamene stavby nového pavilonu A Oblastní nemocnice Jičín.
20.01.2022 - Dotační program Ministerstva kultury na zachování a obnovu kulturních památek nebude pro rok 2022 z důvodu vládních opatření vyhlášen.

Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí