')
Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Krimi

Mladý muž zraněním z nedělního fyzického napadení v Trutnově dnes podlehl

Redakce / 21.02.2019, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
Mladý muž ve věku 44 let dnes zemřel poté, co byl neděli 17. února 2019 v časných ranních hodinách fyzicky napaden před jedním ze zábavních podniků v centru Trutnova. Napadl ho 37letý muž, který již byl za podobná jednání v minulosti odsouzen.
 
Policisté ze služby kriminální policie a vyšetřování Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje si v těchto dnech od trutnovských kolegů převzali závažný případ násilného charakteru. Jedná se o případ fyzického napadení, který trutnovští policisté krátce po činu objasnili, když se jim podařilo podezřelého o několik hodin později zadržet. 

Po provedeném výslechu a prvotních úkonech jej policejní komisař obvinil z trestných činů ublížení na zdraví a z výtržnictví. Muž není policistům neznámý, již v minulosti byl za obdobné jednání odsouzen. Soud vyhověl návrhu a poslal obviněného do vazby. 
V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od 2 do 8 let.
Napadený muž byl dle vyjádření policie převezen ve vážném stavu do nemocnice.

Jak uvedl ve čtvrtek odpoledne na facebooku důvěryhodný zdroj blízký rodině, právě ve čtvrtek 21. února 2019, napadený svým zraněním podlehl.
V pátek 22. února tuto informaci oficiálně potvrdila i Policie ČR. 
Vyšetřovatel proto případ překvalifikoval na zvlášť závažný zločin ublížení na zdraví dle ust. § 146 odst. 1,4 trestního zákoníku. Právní kvalifikace u přečinu výtržnictví dle ust. § 358 odst. 1,2 písm. a) trestního zákoníku se nemění. Obviněnému tak nyní hrozí trest odnětí svobody až do výše 10 let.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: policie.cz, fcb 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3085x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.
02.07.2019 - Od 27. června do 1. července jsme bohužel měli problém s poštovním serverem účtu info@kralovedvorsko.cz. Pokud jste nám v tuto dobu poslali email, prosím, zašlete jej ještě jednou nebo nám zavolejte.

Volná pracovní místa
Školní psycholog (Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí oddělení ŠKS (Dvůr Králové n. L.)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)

Ošetřovatel (Domov sv. Josefa, Žireč)

Brigáda na léto (Domov sv. Josefa)


Kalendář akcí