Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Krimi

Neznámý vandal poškodil bazén na Tyršově koupališti

anonymně / 19.09.2018, Královédvorsko
V těchto dnech policisté šetří případ poškození těsnící plachty a unik vody z plaveckého bazénu na Tyršově koupališti ve Dvoře Králové. Dosud neznámý výtečník do něj měl totiž hodit betonový květináč o hmotnosti 150 kg.
 
Zprvu se celá věc mohla zdát jako nějaká klukovina. Po vytažení květináče a bližší prohlídce bazénu však vyšlo najevo, že vniklá škoda přesáhne 5 tisíc korun. 
Policisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci, za který pachateli či pachatelům může hrozit až jeden rok vězení.

Dle vyjádření ředitele Technických služeb města Dvůr Králové pana Horsáka, se událost stala ze čtvrtka na pátek. Nyní se bazén vypouští a příští týden přijede servisní firma, která zjistí rozsah nutných oprav. 

V době, kdy návstěvníci koupaliště volají po opravě rekreačního bazénu tak dochází k opravě bazénu plaveckého, který se rekonstruoval před více než 13 lety. Rozsah oprav bude záležet na případném poškození spodního betonu a aktuálního stavu fólie na celém dnu. 

Kateřina Sekyrková
Zdroj: Policie.cz
 

Související články
Tyršovo koupaliště končí sezonu 2. září 2018. Okolní koupaliště také, ačkoliv mají vyhřívané bazény
Opuštěné koupaliště

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3227x
 
 
 
Zpět
24.01.2019 - Od 23. 1. 2019 do odvolání je vyhlášen na lůžkových odděleních jičínské nemocnice zákaz návštěv vzhledem k vývoji epidemiologické situace v jičínském regionu. Pro nemocnici v Novém Bydžově tento zákaz neplatí.
14.01.2019 - Na silnice I/37 v části obce Kocbeře je ledovka, kamiony stojí. Zvýšená opatrnost doporučena na celých 24 hodin.

Kalendář akcí