Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Obviněný z vraždy ženy ve Dvoře Králové ve věznici zapálil svou celu a také byl v evidenci celostátně hledaných osob

Redakce / 26.11.2017
Na místě činu bylo provedeno v průběhu několika hodin důkladné ohledání a byla zajištěna řada stop, které budou dále vyhodnocovány. Kriminalisté rovněž provedli důkladné šetření a provedli podrobný výslech zadrženého muže. Vzhledem ke zjištěným skutečnostem vyšetřovatel kriminální policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje zahájil úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu vraždy.
 

Z tohoto zvlášť závažného zločinu je podezřelý 42letý muž, který po útěku z domu byl během pár desítek minut vypátrán a zadržen. Usmrcená 29letá žena měla s tímto mužem v daném bytě společně bydlet.

Další okolnosti jako například přesná příčina násilné smrti, motiv jednání a přesný skutkový děj vraždy je předmětem dalšího šetření královéhradeckých kriminalistů, včetně provedení nařízené soudní pitvy.

Podezřelý muž byl ještě ve čtvrtek 23. listopadu ve večerních hodinách obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, na který pamatuje trestní zákoník až 18letým trestem odnětí svobody.

V průběhu šetření policie zjistila, že je po obviněném muži je vyhlášeno celostátní pátrání z důvodu dodání do výkonu trestu odnětí svobody za jinou trestnou činnost, konkrétně za trestný čin „Zanedbání povinné výživy“. Vzhledem k tomu byl po provedení potřebných procesních úkonů dnes dopoledne umístěn do Vazební věznice Hradec Králové. Nebylo tedy nutné využívat institutu případného vazebního stíhání.

mjr. Bc. Jan Čížkovský, Policie ČR

V cele hradecké vazební věznice hořely matrace a odpad. Nikdo nebyl zraněn.

Před týdnem vyjížděli královéhradečtí profesionální hasiči k nahlášenému požáru ve Vazební věznici Hradec Králové. To se však jednalo o prověřovací cvičení. V pátek 24. 11. 2017 v 18:16 už ve věznici hořelo doopravdy!

Na krajské informační a operační středisko byl nahlášen požár v jedné z cel věznice. Hořely zde matrace a odpad. Operační důstojník vyslal na místo profesionální jednotky z obou královéhradeckých stanic. Požár byl lokalizován už před příjezdem jednotek na místo události. Hasiči provedli odvětrávání prostor pomocí dvou přetlakových ventilátorů. Zásah hasičů skončil v 19 hodin. Příčina požáru bude předmětem dalšího vyšetřování.

Podle informací Týdeníku Policie zapálil matraci a další předměty ve své cele muž, který je v současné době obviněn z nedávné vraždy ženy ve Dvoře Králové nad Labem.

por. Mgr. Martina Götzová, HZS KHK

Zdroj: Týdeník Policie
Foto: Mapy.cz
 

Související články
Profil DNA pomohl vraha ze Dvora Králové usvědčit i ze starých nevyřešených bankovních loupeží!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 3108x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět