Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Opilý cizinec, který v Trutnově řídil kradenou dodávku, skončil ve vazbě.

anonymně / 12.12.2017, Trutnov - Trutnovsko a Úpicko
V sobotu hodinu po půlnoci trutnovští policisté zadrželi na jedné benzínové stanici opilého devětadvacetiletého cizince, který neměl na zaplacení pohonných hmot a do Trutnova přijel bílým vozidlem Mercedes-Benz Sprinter, které bylo odcizeno v Německu ze čtvrtka na pátek. Policejní komisař proti němu zahájil trestní stíhání ze spáchání zločinu podílnictví a z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.
 

Řidič na trutnovské „pumpě“ po natankování uhradil zaměstnanci pouze plechovku piva a vracel se zpět to vozidla. Muž za pultem na nic nečekal, skutečnost o možném újezdu bez zaplacení nafty oznámil strážníkům a sám se vydal muže „zastavit“. Vytáhl ho z vozidla a společně s trutnovskými strážníky ho střežil, aby jim neunikl do příjezdu trutnovských policistů.

S mužem provedená dechová zkouška na alkohol ukázala hodnotu 1,75 promile alkoholu v dechu. Lustrací dále vyšlo najevo, že cizinec není držitelem řidičského oprávnění, a že Mercedes v hodnotě téměř 500 tisíc korun, kterým přijel, je v celostátním pátrání. 

Z výpovědi obviněného vyplynulo, že ho kamarád požádal o to, aby dovezl z Německa do Polska výše uvedené vozidlo za odměnu několik stovek Euro. To, že je vozidlo kradené prý nevěděl. Kriminalistům se přiznal, že při řízení vypil asi deset deseti stupňových piv!  

Důkladným ohledáním vozidla jsme zjistili, že se v něm nachází náklad (nářadí, náhradní díly, motory, turbíny atd.) v hodnotě přesahující 2,5 milionu korun.

Nutno zdůraznit, že ho minulý týden policisté v Německu zadrželi při převozu jiného kradeného vozidla a také to, že byl ve své vlasti již několikrát trestně stíhán za majetkovou trestnou činnost.

Kriminalisté po řádném zadokumentování zaslali k rukám státního zástupce podnět na vzetí muže do vazby, což soudce Okresního soudu v Trutnově akceptoval a rozhodl o tom, že bude stíhán vazebně.

V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na šest let.

por. Pižlová Šárka, DiS.


 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 329x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.
24.01.2020 - Sportovci Královéhradeckého kraje dnes přivezli 31 medailí ze zimní Olympiády dětí a mládeže. V pořadí krajů se umístili na stříbrné příčce, což se naposledy povedlo v roce 2006.

Volná pracovní místa

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí