Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

Řidič skútru napadl v oblasti KRNAP strážce, policie žádá veřejnost o pomoc

Redakce / 26.01.2021, Trutnovsko a Úpicko
Strážce Krkonošského národního parku se do střetu s nelegálně jedoucími skútry dostal během své páteční služby několikrát.
 

FOTOGALERIE - Skutry

První incident se stal v pátek 23. ledna 2021 na cestě kolem vrchu Vápenice nad Dolním Dvorem, kdy strážce zaregistroval skupinku 5 skútrů vyjíždějících z lesa. Dva se pokusil zastavit, ale jejich řidiči na jeho výzvu nereagovali a najetím do jeho osoby jej minuli a ujeli. 

Další incident se stal na křižovatce u chaty Ferra na Strážném, kde strážce zaregistroval další jedoucí skútr. Jeho řidič se jej při průjezdu pokusil udeřit, což se mu nepodařilo. Po chvíli se na místo střetu vrátil a v útoku na strážce pokračoval. 

Policie ČR již v současné době řeší trestní oznámení na neznámého pachatele za napadení úřední osoby, kterou strážce ve službě je. Za násilí proti úřední osobě může být pachatel potrestán odnětím svobody až na 4 roky. 

Žádáme veřejnost o pomoc s identifikací pachatele

Jakékoliv informace, které by pomohly k jeho odhalení, můžete poskytnout na linku 158 nebo na níže uvedené kontakty. 

Společné hlídky strážců a policistů

Pomáhat předcházet porušování právních předpisů a pravidel v Krkonošském národním parku si berou za cíl nově i policejní hlídky, které budou působit ruku v ruce se strážci ochrany přírody národního parku. "Společné hlídky Stráže přírody KRNAP a Policie ČR představují další rozměr spolupráce v oblasti ochrany jedinečné přírody našeho nejstaršího národního parku. Aktivity kolegů z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, Územního odboru Trutnov i jednotlivých krkonošských obvodních oddělení si velmi vážíme, konečně stejně jako naší dosavadní společné práce. Naši strážci budou společně s kolegy z Policie České republiky řešit především přestupky týkající se porušování pohybu v klidových územích národního parku a přestupky proti Návštěvnímu řádu chráněného území," říká ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: KRNAP

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 481x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online