Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

Řidič skútru napadl v oblasti KRNAP strážce, policie žádá veřejnost o pomoc

Redakce / 26.01.2021, Trutnovsko a Úpicko
Strážce Krkonošského národního parku se do střetu s nelegálně jedoucími skútry dostal během své páteční služby několikrát.

FOTOGALERIE - Skutry

První incident se stal v pátek 23. ledna 2021 na cestě kolem vrchu Vápenice nad Dolním Dvorem, kdy strážce zaregistroval skupinku 5 skútrů vyjíždějících z lesa. Dva se pokusil zastavit, ale jejich řidiči na jeho výzvu nereagovali a najetím do jeho osoby jej minuli a ujeli. 

Další incident se stal na křižovatce u chaty Ferra na Strážném, kde strážce zaregistroval další jedoucí skútr. Jeho řidič se jej při průjezdu pokusil udeřit, což se mu nepodařilo. Po chvíli se na místo střetu vrátil a v útoku na strážce pokračoval. 

Policie ČR již v současné době řeší trestní oznámení na neznámého pachatele za napadení úřední osoby, kterou strážce ve službě je. Za násilí proti úřední osobě může být pachatel potrestán odnětím svobody až na 4 roky. 

Žádáme veřejnost o pomoc s identifikací pachatele

Jakékoliv informace, které by pomohly k jeho odhalení, můžete poskytnout na linku 158 nebo na níže uvedené kontakty. 

Společné hlídky strážců a policistů

Pomáhat předcházet porušování právních předpisů a pravidel v Krkonošském národním parku si berou za cíl nově i policejní hlídky, které budou působit ruku v ruce se strážci ochrany přírody národního parku. "Společné hlídky Stráže přírody KRNAP a Policie ČR představují další rozměr spolupráce v oblasti ochrany jedinečné přírody našeho nejstaršího národního parku. Aktivity kolegů z Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, Územního odboru Trutnov i jednotlivých krkonošských obvodních oddělení si velmi vážíme, konečně stejně jako naší dosavadní společné práce. Naši strážci budou společně s kolegy z Policie České republiky řešit především přestupky týkající se porušování pohybu v klidových územích národního parku a přestupky proti Návštěvnímu řádu chráněného území," říká ředitel Správy KRNAP Robin Böhnisch.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: KRNAP

Související články
Loupež ve Dvoře Králové nad Labem
Vaše komentáře

Přečteno 534x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí
2.12.2021 19:00 - 2.12.2021 21:00
Hlas lásky
4.12.2021 09:00 - 4.12.2021 14:00
Předvánoční malování na ozdoby
4.12.2021 16:30 - 4.12.2021 18:30
Encanto