Vyhledej
Novinky emailem
Královédvorsko > Krimi

Slovní rozepře ve Dvoře Králové skončila těžkým ublížením na zdraví

Útočník opustil brány věznice v listopadu 2021

Redakce / 10.03.2022, Dvůr Králové nad Labem
Trutnovští kriminalisté včera zahájili trestní stíhání 33letého muže, kterého obvinili ze spáchání zločinu těžké ublížení na zdraví. K tomu došlo v pondělí 7. března po 17. hodině v jednom bytě ve Dvoře Králové nad Labem.


Muži - kamarádi spolu nejprve popíjeli alkohol na chodbě domu. Po nějaké době se přemístili do pokoje, kde ještě společně s jedním mužem hráli šipky. Při hře mezi dvěma z nich, co přišli zvenčí, došlo ke slovní rozepři, která skončila úderem pěstí do hlavy. Poškozený 46letý muž po nečekaném napadení narazil hlavou na hranu zárubní dveří a sesunul se na zem, přičemž ztratil vědomí a zároveň i životní funkce. Útočník z místa poté odešel pryč. 

První pomoc poškozenému poskytli nejprve osoby v bytě a poté i přivolaní policisté. Záchranářům se podařilo následně jeho životní funkce obnovit a dále ho letecky transportovali do nemocnice v Hradci Králové. 

Trutnovští kriminalisté hned druhý den ráno ve Dvoře Králové nad Labem zadrželi 33letého útočníka. Jedná se o muže, který má již 11 záznamů v rejstříku trestů, brány věznice opustil naposledy minulý rok v listopadu a v současné době není nikde trvale zaměstnaný.

Policejní komisař včera k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného do vazby, což dnes odpoledne soudce Okresního soudu akceptoval a muž je stíhán vazebně.
V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody od 3 do 10 let.       

Zdroj: policie.cz


 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1587x
 
Hodnocení článku:
24.05.2022 - Koupaliště ve Dvoře Králové se otevře široké veřejnosti 2. června, v Jaroměři 4. června a v Trutnově pravděpodobně 10. června 2022. Vstupné zdražila Jaroměř a Dvůr Králové, Trutnov nechal vstupné na loňské úrovni.
01.05.2022 - Od 2. do 10. května je uzavřena prodejna Sportisimo ve Dvoře Králové kvůli rekonstrukci interiéru prodejny. Nejbližší pobočky jsou v Náchodě a Trutnově.
12.04.2022 - Letos mohou mít otevřeno o Velikonočním pondělí i velké obchody (nad 200m²) - až do 31. května platí nouzový stav. Totéž bude platit i pro státní svátek 8. května 2022. Zda budou mít tyto obchody otevřeno, však již záleží jen na samotných majitelích.

Volná pracovní místa


Školní psycholog (ZŠ Sch. sady)


Ošetřoval/ka (Diakonie ČCE Dvůr Králové)


Kalendář akcí