Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

V úterý proběhl v Borovnici policejní zásah. Pytláctví a nelegální prodej střelných zbraní a střeliva odhaleno!

Redakce / 9.06.2017, Borovnice u Staré Paky
Výsledkem téměř roční práce trutnovských kriminalistů je sedm obviněných mužů ve věku od 22 do 73 let, které policejní komisař ve středu obvinil ze zločinu a přečinu nedovolené ozbrojování, z přečinu pytláctví a také z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.
 

Kriminalisté zajistili 69 střelných zbraní, 6 tlumičů, noční vidění, laserové zaměřovače, ale i pyrotechnické prostředky. 

Téměř 150 policistů zasahovalo v průběhu úterního dne v okrese Trutnov, Semily, Jičín, ale i na území Moravskoslezského a Středočeského kraje. Kriminalisté zde zadrželi celkem devět podezřelých osob, mezi kterými mělo docházet k nelegálnímu prodeji střelných zbraní a střeliva, které následně využívali k pytláctví. Dva z nich byli ještě v úterý po provedení nezbytných úkonů propuštěni na svobodu. 

V průběhu realizace vyšlo najevo, že takto bylo nelegálně obchodováno nejméně s 5 střelnými zbraněmi, přičemž takto byl prodán například samopal tzv. Špagin, tedy zbraň hromadně účinná.

V rámci celé „realizace“ kriminalisté provedli 9 domovních prohlídek a 14 prohlídek jiných prostor a pozemků. Zajistili celkem 69 střelných zbraní, kdy se jednalo převážně o dlouhé střelné zbraně. Předběžným odborným vyjádřením od policistů zařazených na odboru pro zbraně a bezpečnostní materiál bylo zjištěno, že muži měli v držení 15 nelegálně držených zbraní a dvě nelegálně držené hlavně.

Kriminalisté dále při domovních prohlídkách zajistili 8 zakázaných doplňků zbraní a to konkrétně 6 tlumičů hluku výstřelu, noční vidění a laserové zaměřovače. Zbraně jednotlivých obviněných byly uzpůsobeny k osazení těmito zakázanými doplňky a to především k realizaci pytláctví zvěře v nočních hodinách.

Domovními prohlídkami bylo dále zajištěno střelivo a pyrotechnické prostředky. Střelivo bude podrobeno znaleckému zkoumání, kterým bude zjištěno, zda jednotliví obvinění disponovali předmětným střelivem oprávněně, případně zda se jedná o střelivo zakázané. K odbornému zkoumání bude předloženo i zajištěných 29 rozbušek, 3 průmyslové elektrické rozbušky, 3 náložky TNT o hmotnosti 200g, 53 elektrických palníků, 1,3 kg průmyslové trhaviny Permonex a 0,9 kg bleskovice.

V rámci domovních prohlídek policisté nalezli a následně zajistili i několik rostlin konopí.

Střelné zbraně zajištěné policejním orgánem budou podrobeny znaleckému zkoumání a lze předpokládat, že na základě těchto výsledků bude trestní stíhání jednotlivých obviněných rozšířeno o další protiprávní jednání.

Sedmi obviněným, kteří jsou stíhaní na svobodě, v případě prokázání viny hrozí trest odnětí svobody od jednoho roku do osmi let.

por. Pižlová Šárka, DiS.
Policie ČR

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2966x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí