Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

Ve Dvoře Králové byl zadržen podmínečně propuštěný dealer drog: měl u sebe 170 g pervitinu a 200 tisíc Kč v hotovosti

Redakce / 18.04.2021, Dvůr Králové nad Labem
V pondělí 12. dubna 2021 policisté ze zásahové jednotky ve Dvoře Králové nad Labem zadrželi 32letého muže, proti kterému policejní komisař zahájil trestní stíhání pro podezření ze spáchání zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Ty dále distribuoval v Královéhradeckém i Pardubickém kraji.

Obviněný muž byl v roce 2019 podmínečně propuštěn z vězení, kde si odpykával trest právě za výrobu a distribuci pervitinu, se zkušební dobou do dubna 2024. Nějaký čas žil řádně, avšak k výrobě pervitinu se následně opět vrátil. 

Od léta roku 2020 do současné doby vyrobil několik stovek gramů této drogy. Jako několikaletý uživatel pervitinu jej z větší části užíval sám, ale část poskytoval zdarma nebo prodával dalším uživatelům drog v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

V době svého zadržení měl obviněný muž u sebe téměř 170 gramů pervitinu a finanční hotovost téměř 200 tisíc korun. Následně muž policistům vydal také plynovou pistoli, kterou, dle svých slov, měl na případnou ochranu. 


Při domovní prohlídce a prohlídce vozidla bylo nalezeno dalších téměř 20 gramů pervitinu, marihuana, věci potřebné k výrobě pervitinu, jako prekursory a chemikálie, laboratorní sklo, rovněž injekční stříkačky a další věci související s drogovou trestnou činností, které budou následně podrobeny znaleckému zkoumání. Rovněž byly zajištěny dva motocykly, které si obviněný muž měl pořídit za peníze z prodeje pervitinu.

Policejní komisař včera k rukám státního zástupce zaslal podnět na vzetí obviněného muže do vazby, který soudce Okresního soudu v Trutnově 14. dubna 2021 akceptoval a muž je stíhán vazebně.

V případě prokázání viny mu hrozí trest od 2 do 10 let

Kateřina Sekyrková

Zdroj: Policie ČR

Související články
Loupež ve Dvoře Králové nad Labem
Vaše komentáře

Přečteno 2175x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí