Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Věci z cizích batohů a tašek bral za bílého dne, před policií se ukrýval pod postelí

anonymně / 25.10.2017, Náchodsko a Broumovsko
Náchodským kriminalistům se v těchto dnech podařilo zadržet 40letého muže, který lidem na severovýchodě Čech několik měsíců škodil krádežemi odložených věcí ve školách, školkách, kancelářích a šatnách firem či v rodinných domech.
 

Začátkem tohoto týdne v jeho současném bydlišti v Úpici kriminalisté zadrželi již 14násobného recidivistu, kterého obvinili z desítky krádeží věcí, peněz a platebních karet. Muž jednoduše za bílého dne potichu vcházel do školních jídelen, šaten, kanceláří firem i předsíní rodinných domků a tam sebral buďto celé odložené tašky či kabelky, nebo z nich vytáhl peněženky, mobilní telefony a další elektroniku. S mužovou nevítanou návštěvou se setkali zaměstnanci, návštěvníci i obyvatelé na Náchodsku, Trutnovsku, Jičínsku i Liberecku. V současné době ho vyšetřovatel obvinil z 10 krádeží a nedovoleného opatření platebního prostředku, s celkovou způsobenou škodou ve výši 70.000 korun, v následujících dnech však na jeho konto ještě přibydou další a celková škoda tak bude výrazně vyšší.

Protože z minulosti policisté věděli, že školní fantóm s představiteli zákona příliš nespolupracuje, došli si pro něj společně s pořádkovou jednotkou. Při samotném zadržení jej museli vytáhnout z pod postele, kam se před nimi hbitě schoval.  Ovšem policisté nebyli jeho úkrytem nijak zaskočeni, při posledním zadržení před 4 roky se před nimi zase snažil ukrýt v kuchyňské lince. Ani tehdy, ani teď mu ale jeho snaha nevyšla.

Nutno podotknout, že za výše uvedenou protiprávní činnost, které se teď muž věnoval minimálně od dubna do října 2017, byl v minulých letech opakovaně souzen a pobyl si kvůli ní v součtu téměř deset let za mřížemi.  Naposledy opustil brány věznice v květnu 2016. Nyní má téměř jisté, že za mřížemi pobude dalších pár let. Vzhledem k jeho trestní minulosti mu hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

por. Mgr. Eva Prachařová

www.policie.cz

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 256x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
13.02.2020 - Kalamitní stav v Královéhradeckém kraji vyhlášený energetiky byl odvolán v úterý 11. 2. 2020 v 15 hod.
09.02.2020 - Silný až extrémní vítr očekáváme i v našem regionu. Počítejme s omezením dopravy, ale i provozu některých turistických atrakcí včetně dvorské zoo či skiareálů.
29.01.2020 - V pátek 31. ledna 2020 bude uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ ve Dvoře Králové nad Labem včetně pracoviště registru vozidel na odloučeném pracovišti v Nedbalově ulici.

Volná pracovní místa
Kalendář akcí