Vyhledej
Královédvorsko > Krimi

Vjezdem na závodní okruh nebyl v Hořicích spáchán trestný čin

Incident se obešel bez zranění, organizátoři si musejí příště lépe trať hlídat.

Redakce / 30.09.2019, Hořice - Hořicko a Miletín
V neděli 18. srpna 2019 vjelo v průběhu probíhajícího motozávodu kubatury Superbike (28. ročník závodů IRRC Tourist Trophy) v Hořicích na uzavřenou závodní trať osobní motorové vozidlo. Ke kolizi s jezdci naštěstí nedošlo a závod byl neprodleně zastaven. Nyní zveřejnili výsledky vyšetřování jičínští kriminalisté.
 

Řidič měl na závodní okruh přijet ve směru od Lukavce a pokračovat dále v protisměru jízdy závodních motocyklů ve směru na Hořice. Ke kolizi s jezdci naštěstí nedošlo a závod byl neprodleně zastaven. Celá událost je v současné době na počátku šetření. Případem se aktuálně zabývali jičínští kriminalisté, kteří provedeným důsledným šetřením nezjistili žádné skutečnosti důvodně nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin.

Předmětná událost byla na základě vyhodnocení dostupných kamerových záznamů a výpovědí přítomných svědků vyhodnocena jako možné porušení dopravních předpisů ze strany řidiče osobního vozidla. Ten zřejmě nerespektoval přenosnou zákazovou dopravní značku (zákaz vjezdu všech vozidel). Samotné okolnosti vjetí automobilu na závodní trať v průběhu motocyklových závodů byly souhrou neúmyslných okolností. Jednak zdravotním stavem řidiče a jeho dezorientací, ale i nedostatečnou činností a důsledností pořadatelské služby. Ta umožnila neoprávněné osobě nadzvedávat bezpečnostní pásku, a tím umožnit otáčení vozidel v průběhu závodu v zakázaném prostoru.

Na základě výsledků šetření policejní komisař možné přestupkové jednání řidiče vozidla postoupil místně příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Policisté rovněž upozornili a doporučili pořadatelům, aby pro příští závody došlo z jejich strany k nápravě v přístupu a důslednosti pořadatelské služby při porušování předpisů. Zejména v případě vstupu a průjezdu nepovolaných osob zakázanými prostory. Rovněž doporučili provedení nutných technických opatření k zabránění vjezdu civilních vozidel na závodní trať.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: policie.cz
 

Související články
O víkendu bude omezena doprava v Hořicích a okolí. Jede se ČESKÁ TOURIST TROPHY
Česká motocyklová Tourist Trophy + IRRC v Hořicích - velká fotogalerie Miloslava Knapa
Hledají se svědkové dopravní nehody v Hořicích

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 701x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
24.03.2020 - V Královéhradeckém kraji máme aktuálně stále 18 pozitivních případů onemocněním COVID-19. Provedeno vyšetření s podezřením na možnou nákazu koronavirem bylo u 206 osob.
15.03.2020 - Od pondělí 16. března 2020 bude až do odvolání uzavřen pro veřejnost Safari Park Dvůr Králové.
15.03.2020 - Ode dneška budeme znovu zveřejňovat starší články s tipy na výlety. někdy aktualizované, někde ne. Snad to pro vás - zejména nové čtenáře - bude inspirací pro trávení volného času. Budeme vděčni, když nám z míst pošlete aktuální fotografie. K článkům je připojíme, Mějte se fajn

Volná pracovní místa
Kompletace setů do nemocnic (Hartmann Chvalkovice)
brigáda i HPP 


Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)

Vedoucí odboru MěÚ (město Dvůr Králové n. L.)

Ergotrapeut/ka (VIVIDUS East)

Fyzioterapeut/ka (VIVIDUS East)

Lékař (VIVIDUS East)

Zdravotní setra (VIVIDUS East)


Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)


Kalendář akcí