Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

Vjezdem na závodní okruh nebyl v Hořicích spáchán trestný čin

Incident se obešel bez zranění, organizátoři si musejí příště lépe trať hlídat.

Redakce / 30.09.2019, Hořice - Hořicko a Miletín
V neděli 18. srpna 2019 vjelo v průběhu probíhajícího motozávodu kubatury Superbike (28. ročník závodů IRRC Tourist Trophy) v Hořicích na uzavřenou závodní trať osobní motorové vozidlo. Ke kolizi s jezdci naštěstí nedošlo a závod byl neprodleně zastaven. Nyní zveřejnili výsledky vyšetřování jičínští kriminalisté.
 

Řidič měl na závodní okruh přijet ve směru od Lukavce a pokračovat dále v protisměru jízdy závodních motocyklů ve směru na Hořice. Ke kolizi s jezdci naštěstí nedošlo a závod byl neprodleně zastaven. Celá událost je v současné době na počátku šetření. Případem se aktuálně zabývali jičínští kriminalisté, kteří provedeným důsledným šetřením nezjistili žádné skutečnosti důvodně nasvědčující tomu, že byl spáchán trestný čin.

Předmětná událost byla na základě vyhodnocení dostupných kamerových záznamů a výpovědí přítomných svědků vyhodnocena jako možné porušení dopravních předpisů ze strany řidiče osobního vozidla. Ten zřejmě nerespektoval přenosnou zákazovou dopravní značku (zákaz vjezdu všech vozidel). Samotné okolnosti vjetí automobilu na závodní trať v průběhu motocyklových závodů byly souhrou neúmyslných okolností. Jednak zdravotním stavem řidiče a jeho dezorientací, ale i nedostatečnou činností a důsledností pořadatelské služby. Ta umožnila neoprávněné osobě nadzvedávat bezpečnostní pásku, a tím umožnit otáčení vozidel v průběhu závodu v zakázaném prostoru.

Na základě výsledků šetření policejní komisař možné přestupkové jednání řidiče vozidla postoupil místně příslušnému správnímu orgánu k projednání.

Policisté rovněž upozornili a doporučili pořadatelům, aby pro příští závody došlo z jejich strany k nápravě v přístupu a důslednosti pořadatelské služby při porušování předpisů. Zejména v případě vstupu a průjezdu nepovolaných osob zakázanými prostory. Rovněž doporučili provedení nutných technických opatření k zabránění vjezdu civilních vozidel na závodní trať.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: policie.cz
 

Související články
O víkendu bude omezena doprava v Hořicích a okolí. Jede se ČESKÁ TOURIST TROPHY
Česká motocyklová Tourist Trophy + IRRC v Hořicích - velká fotogalerie Miloslava Knapa
Hledají se svědkové dopravní nehody v Hořicích

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 848x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí