Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

Zaměstnanci doručovací firmy objednávali zásilky, které se poté záhadně ztráceli

Škoda jde do statisíců.

Redakce / 20.09.2021, Dvůr Králové nad Labem
Mladý pár - 28letý muž a jeho o 4 roky mladší přítelkyně - si jako zaměstnanci jedné firmy zajišťující doručovací služby na Hradecku objednávali na fiktivní jména zboží, které v různých fází přepravy odebrali. Až po dvou a půl letech náročného vyšetřování je mohl vyšetřovatel na základě získaných důkazů obvinit z trestného činu podvod.

Těmito zaměstnanci odebrané zásilky pak byly považovány za ztracené, protože prodejci nepřišly za doručované zboží na dobírku peníze a zboží se ani nevrátilo. 

"Ztracená zásilka" byla pak v reklamačním řízení zaplacena doručovací službou. 

Za necelé čtyři roky buď každý sám nebo ve spolupachatelství objednali tímto způsobem 16x zboží v hodnotě přesahující částku 330 tisíc korun

Ve většině případů se jednalo o mobilní telefony. Peníze, které následným prodejem utržili, užili pro svoji potřebu.

Ženě hrozí trest odnětí svobody až na 2 roky. Muži, jelikož měl větší podíl na trestné činnosti, hrozí až pětileté vězení.

Zdroj: policie.cz

 
Vaše komentáře

Přečteno 568x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí