Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

Zatím neznámý pachatel polámal vyhlášené Holovouské malináče. Pomozte ho dopadnout!

anonymně / 27.07.2018, Holovousy - Hořicko a Miletín
V pondělí 23. 7. 2018 bylo na Obecní úřad v Holovousích nahlášeno zničení stromků- Malináčů na Holovousově stezce směrem do Ostroměře. Na místo byla přivolána hlídka Obvodního oddělení Policie ČR Hořice, která vše zdokumentovala a zahájila šetření.
 
Zatím neznámí vandalové přes víkend zničili osm mladých stromků Holovouských malináčů, kterým úplně vylomili koruny, moc smutný pohled a neomluvitelný čin. Vylomení koruny jim muselo dát dost práce, kterou konali s jasným úmyslem, zničit mladý stromek. Obci Holovousy tak vznikla škoda přesahující 17.000 Kč.

Bohužel se nejedná o první případ. V roce 2012 bylo stejným způsobem zničeno 18 stromků malináčů a v dubnu 2015 další dva. Zničené stromky byly vždy nahrazeny novými.

Díky všímavým lidem má Policie stopu a holovouští si přejí, aby byli pachatelé dopadeni a potrestáni, a aby si uvědomili, že zničit mladé stromky jabloní není žádné hrdinství, ale čin, který si potrestání zaslouží.

Touto cestou vás prosíme o sdílení a také o poskytnutí případných informací, které máte vy, a které by vedly k usvědčení a dopadení pachatelů tohoto vandalského činu.


 

Související články
Celkem 93 nových stromů se vysázelo letos v Hořicích a okolí

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 686x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí