Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Krimi

Ze srpnové vraždy u Lázní Bělohrad byl obviněn mladý manželský pár

Redakce / 7.09.2017, Lázně Bělohrad - Jičínsko a Český ráj
Za pouhých 22 dní došlo k vyjasnění nálezu mrtvého těla v poli u Lázní Bělohrad. Mladý manželský pár zastřelil muže za účelem získání pár desítek tisíc korun, které muži odcizil po jeho usmrcení. Muž zemřel na následky střelného poranění. V případě prokázání viny manželům hrozí za tento zvlášť závažný zločin až výjimečný trest.
 

Před třemi týdny, kdy bylo náhodným kolemjdoucím nalezeno v poli u Lázní Bělohrad torzo těla ve značném stadiu rozkladu, stáli policisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje a Jičínska před náročným úkolem. Tým kriminalistů začal na tomto komplikovaném případu pracovat „od nuly“, přičemž pachatelé měli dvoutýdenní náskok a měli možnost likvidovat stopy své trestné činnosti. Za nelehkou a dvaadvacet dní trvající prací celého týmu stojí zajištění dostatečného množství důkazů sloužících k prokázání viny a objasnění takto závažného zločinu vraždy. 

Od chvíle nálezu torza těla na daném případu intenzivně pracoval tým kriminalistů společně s kriminalistickými experty. Velmi důležitá byla spolupráce se soudními lékaři a experty v oboru kriminalistické daktyloskopie a genetiky, protože tělo se v době nálezu nacházelo ve značném stadiu rozkladu, a tudíž zásadní bylo zjištění jeho totožnosti a způsob smrti. Verdikt znalců potvrdil jednu z vyšetřovacích verzí a to násilné úmrtí. Kriminalistům se také podařilo zjistit totožnost nalezeného těla. 

V průběhu prověřování kriminalisté zjistili i popis muže, který se měl pohybovat v daném místě a době, kdy mělo dojít k vraždě. 

V úterý 5. září ráno byl zadržen manželský pár, který měl společným jednáním usmrtit muže, jehož tělo bylo nalezeno v poli u Lázní Bělohrad. Ještě týž den policisté Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje 

Díky zjištěným informacím, které královéhradečtí a jičínští kriminalisté hned od chvíle nálezu těla nashromáždili, se podařilo zjistit poznatky vedoucí k manželskému páru ze Semilska, který byl v úterý 5. září zadržen a obviněn. Smrticí zbraň a další zajištěný „arzenál“ byl z jejich strany držen navíc nelegálně. Oba, 29letý muž a a jeho 26letá manželka jsou obviněni ze zvlášť závažného zločinu vraždy a přečinu nedovoleného ozbrojování. V případě prokázání viny jim hrozí až výjimečný trest.

Oba ze zadržených se při výslechu ke svému hrůznému činu spontánně doznali a při prohlídce vozidla užitého k vraždě byly nalezeny stopy, které ověřily jejich výpovědi.  Díky tomu nic nebránilo vrchnímu komisaři kriminální policie Krajského ředitelství policie Královéhradeckého kraje, aby oba dva obvinil a zahájil tak jejich trestní stíhání.

Dne 6. září byla jejich výpověď ověřena přímo na místě, kde vše opětovně podrobně popsali a názorně demonstrovali. Muž není policii neznámý, jeho kriminální minulost je pestrá, a to i z oblasti násilné trestné činnosti.

Vzhledem ke zjištěným skutečnostem byl 6. září 2017 předán podnět státní zástupkyni k podání návrhu na vzetí obviněných do vazby.

Zdroj: Policie.cz

 

Související články
Trojnásobná vražda zaměstnává kriminalisty jen několik kilometrů za hranicemi Dvora Králové! Podezřelý je zadržen.

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1286x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí