Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Služby občanům > Sociální služby

Místní rozhlas čte nejen pozdravy z Přání do schránky, ale i informace o regionu

Redakce / 27.04.2020, Aktualizováno , Dvůr Králové nad Labem, domovduchodcu.kralovedvorsko.cz
V posledním týdnu jsme si užívali v DOmově důchodců hodně sluníčka, a tak naši obyvatelé trávili dost času i venku na zahradě Domova. Někteří tento čas využili i k natrhání si zlatého deště, tím si pak následně zkrášlili svůj pokoj.

FOTOGALERIE - Aktuální informace z Domova – 24. 4. 2020 (6. týden)

Ve středu na nás již čekala kavárnička, 14 dní totiž uteklo jako voda. Mnozí se již těšili na různé dobroty od chlebíčků, přes zákusky až po zmrzlinový pohár.

Náš Domov se zapojil do projektu Úsměv do schránky, kdy nám různí obyvatelé České republiky mohou zaslat pohled s pěkným přáním. Zatím se nám sešly krásné pozdravy z Plzně, Loučně a Vysočiny, pevně věříme, že další budou následovat. Tyto pozdravy čteme v místním rozhlasu, tudíž o nich vědí všichni uživatelé i zaměstnanci. Nově jsme zařadili v naší rozhlasové relaci zajímavé informace o našem regionu a obcích a jejich částech. To mají uživatelé moc rádi, protože se tak mohou dozvědět novinky třeba i z místa svého dřívějšího bydliště. I nadále pokračujeme v kontaktech prostřednictvím videohovorů.

Tento týden jsme si pochutnávali například na pečeném králíku se zelím a chlupatými knedlíky, či na maďarském guláši.

Možná jste někteří zaregistrovali, že se náš Domov objevil v hlavní večerní televizní relaci TV Nova, kde jsme měli kratičkou reportáž z předání věcného daru 500 ks roušek od společnosti Batist Medical z Červeného Kostelce. Mockrát za tento dar a spolupráci děkujeme. Děkujeme také Asociaci poskytovatelů sociálních služeb, která zprostředkovala darování tabletů od Nadace Charty 77 ve spolupráci s Philip Morris ČR. Na projektu se podílí také společnost Mall Group, dodavatel tabletů, a společnost Vodafone, která do všech tabletů zdarma věnovala SIM karty s datovou konektivitou. Deník BLESK pak poskytl do každého tabletu licenci předplatného BLESK Premium.

V příštím týdnu v úterý se naši uživatelé i zaměstnanci mohou těšit na zpestření pobytu u nás v Domově. Přijede k nám vystoupit Kapela Ze střechy, která nám zahraje pod balkóny (okny) Domova, a tak se všichni již moc těšíme.

Dnes jsme zaznamenali v médiích uvolňování některých opatření v souvislosti s nákazou koronaviru. Věřme tedy, že se dočkáme postupného uvolňování i opatření v našem Domově.

Lída Lorencová a zaměstnanci Domova důchodců Dvůr Králové nad Labem

Další články Domov důchodců Dvůr Králové n. L.

 
Vaše komentáře

Přečteno 377x
 
Hodnocení článku: