Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Firmy v regionu

2. Královédvorské vinařské slavnosti nabídnou ochutnávku vín z celé Moravy (sobota 24. září 2016 od 11 hod.)

Redakce / 15.09.2016, Dvůr Králové nad Labem
Již druhým rokem se aula „průmyslovky" ve Dvoře Králové nad Labem zaplní během Svatováclavského posvícení vinaři z celé Moravy. Jednodenní degustace s možností zakoupit si tu správnou láhev u vinařů z různých vinařských oblastí měl loni úspěch. Také letos budou mít nejen Královédvoráci možnost si víno před koupí v klidu vychutnat. Pořadateli akce jsou Jiří Goldšmíd, majitel místní vinotéky, a Střední škola informatiky a služeb (SŠIS), v zastoupení ředitele Petra Vojtěcha, kterým jsme položili pár zvídavých otázek.

FOTOGALERIE - Královédvorské vinařské slavnosti

Co vás vedlo k pořádání akce, která zde neměla tradici? 

Chyběl nám tu takový typ akce, který by souvisel s gastronomií. A jak tu sílí vinařská kultura a přibývají setkání na vinařských akcích, řekli jsme si, jestli jsme schopni tady něco takového nabídnout i my. Využili jsme přitom zkušeností sommeliéra (pan Goldšmíd - pozn. redakce), zázemí SŠIS a potřebu našich žáků učit se v praxi. 

Vinařské slavnosti proběhly minulý týden v Kuksu - lze je s vaší akcí nějak srovnávat?

Královédvorské vinařské slavnosti mají komorní atmosféru, jedná se spíše o ochutnávku vín mezi přáteli. Snažíme se, aby se naše akce co nejvíce podobala nejlepším vinařským přehlídkám.  Žáci SŠIS mají jednotné pěkné oblečení a jsou připraveni pomoci vinařům i návštěvníkům slavností. Vína jsou chlazená, samozřejmostí je možnost si skleničky umýt. Pro zájemce jsme připravili i osobní degustační list, kam si mohou zapisovat hodnocení ochutnaného vzorku. Rozhodování o tom, jakou láhev vína si koupí, tak bude pro ně jednodušší. 

Kolik vinařů bude v aule SŠIS nabízet svá vína?

Letos přijede 11 vinařů, mezi nimi i významná jména, která pokryjí vinařské oblasti z celé Moravy. K ochutnání bude více než 100 vzorků vín - bílých i červených. Všichni přítomní vinaři se zároveň zúčastní soutěže o nejlepší bílé víno. Vyhlášení bude v 17 hod.

Platí se na akci vstupné? 

Každý návštěvník získá u vchodu slosovatelnou vstupenku spolu se skleničkou burčáku po zakoupení kupónů na ochutnávku (10 kupónů za 50 Kč) a vratné či nevratné skleničky (50 Kč).

Výhrou budou vína?

Ano, jednoho výherce budeme losovat ve 13, 15 a 17 hod.. Vylosovaný šťastlivec si odnese láhve vín přítomných vinařů. Výherci budou zároveň vyhlašováni i na náměstí TGM, kde se bude konat Svatováclavské posvícení. Lidé tak nemusí kvůli losování zůstávat po celou dobu na našich slavnostech, ale užít si i další akce související s posvícením.

Kromě dobrého vína bude v nabídce i dobré jídlo?

Loni měla velký úspěch škvarková pomazánka s chlebem, pečená vepřová kýta, ale samozřejmě také koláčky a káva. Vše za lidové ceny. Letos nabídku ještě rozšíříme o nabídku holandských sýrů bývalé prodejny Zizo. 

Přejeme hodně spokojených návštěvníků


Kateřina Sekyrková


Související články
Svatováclavské posvícení oživí celé město hudbou, vinařskými slavnostmi i dětskou scénou
Královédvorský sommeliér Jiří Goldšmíd prodává ve své vinotéce ověřené víno. Na degustaci každé šarže má svoji komisi
Kam o víkendu 23. - 25. 9. 2016 ve Dvoře Králové a okolí
Svatováclavské slavnosti ve Dvoře Králové budou mít i dětskou scénu. U nové pasáže Dvoreček vyroste v sobotu 24. září stan
Spolupráce firem ve Dvoře Králové posunuje do praxe výuku žáků místní střední školy. Zkusí si práci kameramanů, moderátorů a střihačů videí.
Vinařské slavnosti - televizní reportáž
Hledají se týmy do Mistrovství Královédvorska ve vaření guláše
Vaše komentáře

Přečteno 1229x
 
Hodnocení článku:
17.05.2021 - Dnes se otevírají veřejnosti terasy a zahrádky restaurací a kaváren. Podmínkou návštěvy venkovních prostranství provozoven je pro klienty negativní antigenní test, potvrzené očkování nebo prodělaný Covid nejpozději před 3 měsíci.
03.05.2021 - Dnes se vrací děti do školek. Otevřena jsou po téměř 5 měsících také kadeřnictví, pedikúry, masáže a kosmetické služby.

Volná pracovní místa
Všeobecná zdr. sestra (Domov. sv. Josefa)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ Sch. sady)

Stavební technik (Juta, a.s.)

Vychovatel/ka (ZŠ Sch. sady)

Učitel II. stupeň ZŠ - aprobace M (ZŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
28.04.2021 08:00 - 30.06.2021 20:00
Umění bez galerie
4.06.2021 09:00 - 1.08.2021 16:00
Milan Chabera: MÍJENÍ (výstava obrazů)
18.06.2021 09:00 - 29.08.2021 16:00
Dvorské retro (výstava)
26.06.2021 10:00 - 26.06.2021 16:00
Turnaj v Lidském stolním fotbale