Vyhledej
Počasí Dvůr Králové nad Labem - Slunečno.cz
Královédvorsko > Názory/komentáře > Dušan Kubica

Frčí energeťák a hašlerky - odpad v příkopu i v lese

Redakce / 16.04.2018, Dvůr Králové nad Labem
Slunečné počasí a snaha zlepšit životní prostředí okolo nás přilákaly v neděli 8. dubna 11 dobrovolníků na tradiční jarní úklid pořádaný v rámci projektu Ukliďme Svět, ukliďme Česko. Hlavním cílem všech účastníků bylo naplnit letošní motto - Každý kousek se počítá! A každý kousek se počítal opět i ve Dvoře Králové nad Labem.
 

FOTOGALERIE - Frčí energeák a hašlerky

Do této celorepublikové akce se již čtvrtý rok aktivně zapojuje místní organizace ČSSD, která pořádá jeden z úklidů i v našem městě. Tentokrát jsme společně zaměřili svou pozornost na nepořádek podél komunikace v Krkonošské ulici. Výsledkem bylo 12 pytlů většinou drobného odpadu. Převažovaly obaly od energetických nápojů a od bonbónů. Zajímavostí je, že mezi bonbóny jsou v tomto směru nejoblíbenější hašlerky.
Povzbuzeni dobrým pocitem z množství sebraného odpadu a také teplými slunečnými paprsky, jsme se ještě přesunuli k nemocnici. Tam jsme v lese okolo vodárny posbírali dalších 6 pytlů odpadu.
Na nedělní dopoledne je těch 16 pytlů představujících asi 200 kg odpadu myslím dobrá práce. Svoz a likvidaci sebraného odpadu zajistí Technické služby města. Všem zúčastněným patří poděkování a palec nahoru. 
Naopak všem, co ten nepořádek způsobují, patří palec dolů! Já se jen stále pozastavuji nad tím, proč si někdo dává práci s odvozem domovního odpadu do lesa, místo toho, aby ho zdarma odvezl do sběrného dvora nebo ho vhodil do nějaké popelnice.

Dušan Kubica
 

Související články
Podzimní listí a odpad nemusíte pálit, v těchto dnech je ve Dvoře Králové sváží technické služby
Dvůr Králové bude nabízet nádoby na bioodpad, které bude pravidelně vyvážet. Pytlový svoz se neosvědčil
Dvůr Králové nad Labem jako dobrá adresa - heslo kandidátů ČSSD do podzimních voleb

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 723x
 
 
 
Zpět
30.11.2018 - Od 22. prosince 2018 do 1. ledna 2019 budou uzavřeny odběrové místnosti na nové poliklinice ve Dvoře Králové. Odběr budou možné v nemocnici vždy do 10 hod.
23.11.2018 - Na 31. zasedání Rady Královéhradeckého kraje se v pondělí 26. listopadu bude mimo jiné vybírat zhotovitel studie možností napojení města Dvůr Králové nad D11 (PZ Borek, PZ Zboží a ZOO) z MÚK Jaroměř - sever.
14.11.2018 - Od 14.11. do 31.12. 2018 dojde k omezení parkování na vlakovém nádraží ve Dvoře Králové kvůli nakládce dřevní hmoty na železniční dopravu.

Volná pracovní místa
Ostraha (Dvůr Král. n. L.)


Kalendář akcí