Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jan Holan

Běžkařské okruhy ve Dvoře

Redakce / 3.02.2011, Dvůr Králové nad Labem
Podharťský stadion má již od loňského prosince novinku - běžkařské okruhy. Je jich více, tedy 3, slovy tři - jeden vnitřní, a 2 vedle sebe u kraje, délka vnitřního je přesně 400m, nejkrajnější má 430m (měřeno GPS). Místní běžkaři tak nečekali na to, až město nebo kraj dostane dotaci na úpravu běžkařských stop a vyšlapali si stopu sami přímo ve městě. Největší výhodou této stopy je umístění na rovném oválu hřiště a k projetí stopy je tak třeba daleko méně sněhu než např. na zoraném poli. Zároveň zde sníh podstatně déle vydrží a jezdit se tak dalo ještě dlouho po začátku oblevy. Budeme rádi, pokud stopu nebudou využívat jen její prošlapávači, ale i ostatní lidé, kteří se například rádi pojedou sklouznout s dětmi během dne nebo po práci, tedy i za tmy. Prosíme všechny návštěvníky stadionu, aby se snažili stopy udržovat a ne ničit. Děkujeme.
 

Související články
Běžecké lyžování - výhody krásného sportu
Setkání nad přípravou běžkařských tratí na Královédvorsku - Změna termínu
Vaše komentáře

Přečteno 47x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí