')
Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jan Holan

Město duchů - aneb trapná klišé v diskusích o našem městě - úvod do diskuse - přidáte se :-)

Redakce / 9.06.2019
Naše město rozhodně není bez chyb. Je mnoho a mnoho věcí, které je potřeba zlepšovat a měnit. Protože však dennodeně píšeme na stránkách královédvorska o množství akcí a aktivit, které se ve městě konají, unavuje nás neustálé kňourání několika málo jedinců o "městě duchů"!
 

Ne Dvůr Králové NENÍ město duchů! 


Dvůr Králové žije slušným a bohatým kulturním a sportovním životem. Ale jen pro toho, kdo chce jít za kulturou, sportem, zábavou! Ten, kdo sedí doma u bedny a kouká na 386 díl nějakého laciného seriálu a při tomu plní facebook naštvanými hejty, nechť laskavě drží ústa. 
Že mám být konkrétní? klidně!
Tedy namátkou 4 skutečně výjimečné akce jen za poslední 2 dny, které zaplnily naše město lidmi od nás i "od jinud" - když bohužel místní "Sveřepí Šakali trvale zavile vyjí na bílý měsíc o svém nudném životě" :-(

COOLFEST
- Spousta nádherné muziky nejrůznějších žánrů a divadla pro děti i dospělé v provedení studentů Mezinárodní konzervatoře Praha včetně skutečně náročné produkce světoznámého muzikálu Cabaret, kde mladí herci a zpěváci předvedli výkony se kterými se mohou hravě rovnat Lize Minelli a Michaelovi Yorkovi z původního filmu! V každém případě něco přes polovina sedaček v divadle byla prázdná :-( Za o několik řádů hloupějšími muzikály mnoho dvoráků jezdí za stovky a tisíce korun do Prahy! Proč sakra nepřijdou na vrcholné dílo, když to mají pod nosem? VSTUPNÉ ZDARMA

Muzejní noc ve stylu Baroka
Celorepubliková akce u nás spojené s 300. výročním narození barokního malíře Jana Václava Bergla. Narodil se v roce 1719 ve Dvoře Králové nad Labem a stal se dvorním malířem Marie Terezie. Muzejní nocí se připojílo k oslavám tohoto významného výročí. Součástí muzejní noci byla i  výtvarná dílna, výroba barokních šperků nebo možnost vyzkoušet si dobové oblečení. VSTUPNÉ 10 KČ

Mistrovství republiky ve Skocích na trampolíně
Patrně největší sportovní akce v našem městě v letošním roce. Dvoudenní závod, který do města přivedl nejen reprezentanty, ale na sobotní závod i řadu mladých závodníků doslova z celé republiky.  Nedělní závody těch nejlepších včetně dvoráka Tobiáše Kulveita ještě stihnete! VSTUPNÉ DOBROVOLNÉ

Celovečerní film
Natáčení patrně vůbec prvního celovečerního filmu v našem městě! Unikátní a hlavně velice odvážný projekt studentů královéhradecké střední školy! Tedy borců, kterým je mezi 14 a 18 roky! Kdo z vás by si troufnul? Ještě nikdy se zde nic podobného nedělalo a patrně ani dlouho dít nebude. Každý, koho film zajímá se může přijít podívat, či pomoci. VSTUPNÉ NENÍ

A další akce z města a okolí najdete vždy v našem pravidelném článku.

Doplňte do diskuse akce, na které jsme zapomněli a samozřejmě také akce, které vám zde ve městě skutečně schází. Nechť tato diskuse věci posune správným směrem. Laciné a prázdné výkřiky si prosím nechte od cesty.

Jan Holan
 

 

 
Vaše komentáře
často?, 11.06.2019 09:20, Reagovat
Jeden týden ryc a pak dlouho nic
Na Kuksu je taky živoVeronika Skalická, 9.06.2019 12:33, Reagovat
Připojuji se s výčtem zajímavých akcí :) – pokud bychom počítali i blízký okruh Dvora, tak na hospitálu v Kuksu se také koná řada zajímavých akcí, zrovna tento víkend ještě probíhá Víkend otevřených zahrad s komentovaným výkladem naší zahrady a poznávačkou léčivých rostlin, vstup je zdarma. V dalších týdnech potom máme hned dvě velkolepé akce – Baroko naoko 15. 6. a Slavnosti Koní, historie a řemesel 30. 6., doporučuji! :)
město duchů?, 9.06.2019 12:16, Reagovat
Tak dobře já to řeknu. Celý rok se tu systematicky pracuje na potírání nočního života, potažmo kultůry (v rámci skvělé a svým způsobem diskriminační vyhlášky o hluku). Ve městě už kolik let pravidelně nefunguje ani malý hudební klub, tak jako třeba kdysi Dékáčko. Jediný větší sál, kde byla současně i kloudná diskotéka a mohly se tam pořádat třeba i rockové koncerty, oboji v produkci Ivan Mann, byla také uzavřena. A do třetice, tradice opravdu kvaliního hudebního festivalu, kterou se snažil vytvořit a udržet Dan Šípek je bohužel taky v tahu. Pokud někdo třeba i v legraci mluví o "městě mrtvých" má bohužel dost pravdu.
 
 
Přečteno 1326x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
08.10.2019 - Krajské pracoviště BESIP zve řidiče a řidičky na kurz s názvem "Za volantem v bezpečí" zaměřený na zlepšení a zdokonalení řidičských dovedností. Kurz se koná v neděli 13. října 2019 od 8:30 do 15:30 hod. na polygonu na letišti v Hradci Králové. Vlastní auto nutností. Zájemci se mohou hlásit na: besip-hk@cspsd.cz.
11.07.2019 - Knihovna Slavoj bude již od pátku 12. července 2019 opět otevřená pro čtenáře dle běžné otevírací doby. Služby on-line jsou již také v provozu.
10.07.2019 - Aktuálně (středa 10. července) je omezen provoz v knihovně Slavoj ve Dvoře Králové, kde nefunguje elektřina. Možné je pouze osobní navrácení knih. V případě potřeby prodloužení knih volejte na mobilní čísla: 721 390 348, 606 531 153. O změně vás budeme informovat.

Volná pracovní místa
Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Odborný referent OŽÚ (MěÚ Dvůr Králové n .L.)


Technik PC a periférií (ZŠ Schulzovy sady)

Asistent/ka pedagoga (ZŠ a PrŠ DKnL)


Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí
1.03.2019 - 15.11.2019
Lovci perel - soutěž
1.09.2019 - 8.11.2019
Mít své místo
19.09.2019 10:00 - 17.10.2019 17:00
Zvíře není věc
1.10.2019 - 30.10.2019
Konzerva místo zpozdného