Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jaroslav Macháček

Místostarosta obce Choustníkovo Hradiště odstoupil, obec je bez vedení

Redakce / 21.06.2018, Choustníkovo Hradiště
Ve středu 20. června 2018, na večerním jednání zastupitelstva obce Choustníkovo Hradiště, se vzdal funkce zastupitele místostarosta obce pan Jaroslav Hloušek (na fotografii), což znamená, že tímto okamžikem rovněž pozbyl postu místostarosty. To je v této obci o to zásadnější, neboť přesně před rokem se své funkce rovněž vzdal tehdejší starosta pan Vratislav Vopálka a dosud nebyl nikdo jiný na toto místo zvolen.
 

FOTOGALERIE - Mistostarosta obce Choustníkovo Hradiště odstoupil

A co se bude dít dále? 
Nyní se budou muset zastupitelé obce mimořádně sejít a určit, který z nich dovede obec do řádných komunálních voleb, které se budou konat 5.-6. října tohoto roku. Obec je tak postavena před novou výzvu, kterou ale, jak pevně věřím, zvládne. Naopak si myslím, že to napjaté vztahy pomůže uklidnit a po nových volbách začne obec fungovat s novým elánem.

Jaroslav Macháček

 

Související články
Netradiční vítání občánků v Choustníkově Hradišti, aneb, když na vás zapomenou...
Choustníkovo Hradiště má nové vedení, zvolilo nově 2 místostarosty
Povolební vyjednávání v Choustníkově Hradiššti

 
Vaše komentáře
Obec Choustníkovo Hradiště, 17.07.2018 06:04, Reagovat
Slyšte a vězte mí bývalý poddaní,měšťané,hospodáři,, co hodlá zastupitelstvo obce Hradiště Choustníkovo, jak se dnes sešlost na radnici nazývá udělat.
Dle posledních zpráv, hodlá tato sešlost prodat můj bývalý majetek tedy cestu na Ferdinandov prodat.Nikdy bych nedopustil, aby se cesta tato do jiných rukou dostala.Sloužila dlohá léta mím poddaným k chůzi,jízdě povozy, hnaní dobytka a také svozu dřeva z mých lesů.V dnešní době již slouží méně, avšak nikdy bych nedopustil, aby cesta tato přestala mým lidem, sloužit.Rád jsem se celý život o své věci soudil a dnes bych to zcela jistě učinil opět.Je dnes na vás, moji milí potomci uchránit můj bývalý majetek pro budoucí generace.
váš duch hraběte Šporka, psáno Sporcka.
, 25.06.2018 14:47, Reagovat
Konečně
Re: Jiný úhel pohledu na situaci v Ch. Hradišti, 25.06.2018 09:15, Reagovat
Já jsem původně pouze zveřejnil informaci o tom, že pan Hloušek odstoupil z funkce zastupitele obce. Další komentáře potom byly již spontánní reakcí, jak pana Vopálky, tak moje. V původním článku nic zavádějícího není. K tomu ovšem komentáře k článku slouží, jinak by neměly žádný důvod.

2. Politika o projevu opačných názorů je. Jinak by nebylo potřeba mít několik (nebo mnoho) politických stran, ale spokojili bychom se s jedinou (KSČ?). To však podle mého názoru není správná cesta a vidíte, kam dospěla v Choustníkově Hradišti. Tam byla také pouze jedna kandidátní listina.

3. Nekomunikuji pouze prostřednictvím sociálních sítí a internetu, ale účastním se každého jednání zastupitelstva obce a jednou jsem byl pozván na jednání rady obce, kterého jsem se zúčastnil. Při těchto jednáních jsem většinou oponoval PŘÍMO a OSOBNĚ i několika zastupitelům současně. Také se účastním většiny veřejných akcí v obci a i tam si můžeme povídat. Tento týden ve středu (27. 6. 2018) se koná mimořádné jednání zastupitelstva obce. Kdo bude chtít diskutovat, nabízím osobní účast po skončení jednání zastupitelstva a můžeme si vše říci přímo. Co se pokory a mých osobních vlastností týká, jak si je dovolujete hodnotit, když se ani osobně neznáme?

4. Vaši reakci, že se vyžívám v psaní článků na stále stejná témata, nerozumím. Vždy napíšu nějakou reakci (a zase tak mnoho jich nebylo) a další diskuze již není vyvolána mnou. Zde na kralovedvorsko.cz jsem napsal pouze dva články a to o vítání občánků a o odstoupení pana Hlouška z funkce zastupitele. Ve facebookové skupině Občané Choustníkova Hradiště žádné opakující se články také nejsou, pokud nemáte na mysli například informaci o tom, že se bude konat jednání zastupitelstva obce, a že by bylo dobré, aby se ho účastnilo co nejvíce občanů. Jelikož těch jednání již bylo několik, existuje logicky i několik příspěvků na toto téma.

5. Obec Choustníkovo Hradiště fungovala bez řádného starosty dobře? Můžete to něčím doložit (alespoň tvrzením, co zvláštního se povedlo)? Obec fungovala podle mého názoru podprůměrně. V žádném případě netvrdím, že se nic nepovedlo. Bohužel ale obec selhávala v základních věcech, jako je například informovanost. Informace obec neposkytovala téměř žádné, dokonce ani takové, které poskytovat musela. V důsledku toho pak nefungovaly ani některé základní věci (například poslední svoz odpadů, kdy se pro neorganizovanost této akce povaloval nebezpečný odpad (ředidla, barvy, oleje, apod.) po vesnici několik dnů poté. Přitom zorganizovat takovou banalitu je absolutně základní věc a u nás skončila ohrožením životního prostředí a zdraví obyvatel (samozřejmě s trochou nadsázky). Další věcí je například neschopnost řádného zveřejnění záměru prodat obecní majetek. Rovněž tráva byla tento rok v obci delší, než jindy. Takových věcí je samozřejmě více. Domnívám se, že i akce, které se povedly, nebyly přímo výsledkem práce pana Hlouška, ale spíše ostatních (například nové hasičské auto je výsledek práce pana Šmída, a započala ještě za starosty Vopálky).

6. Zajímavé je, jak píšete o tom, že Vás okolnosti donutily k zapojení do diskuze. Vidíte, já jsem to měl před rokem stejné, když jsem byl u odstoupení pana Vopálky z funkce starosty a říkal jsem si: „to snad nemůže být pravda, s tím se musí něco dělat“. Takže jsme vlastně úplně stejní. Jenže já když se do něčeho pustím, tak to dotáhnu. Proto, když jsem začal a řekl, že nabídnu obci alternativu, tak to udělám. Pokud nebude mít většina občanů zájem, tak mě podporu nedá a dá ji někomu jinému. Rozhodně si triko kvůli tomu trhat nebudu, to mi věřte.

7. Takového starostu, o jakém píšete, si také přeji. Pokud o někom víte (a není to pan Hloušek, protože ten ty Vaše nároky nesplňuje), tak ať se zapojí do volebního klání, nebo mě může oslovit a já jí/mu mile rád přenechám své místo v kandidátní listině.

8. Královédvorsko.cz má asi širší uplatnění, než pouze pro turisty. Vzhledem k tomu, že můj článek je zveřejněn v sekci „Názory/komentáře“ a pod mým jménem, tak v tom žádný problém nespatřuji. Dnes tam přibyl článek o dvou dopravních nehodách v okolí Dvora Králové. Proč to tam těm turistům cpou? Koho to zajímá? Co je komu do školy v Libotově?
Jiný úhel pohledu na situaci v Ch. Hradišti, 24.06.2018 22:34, Reagovat
Pánové, z toho, co tu píšete, by mi rovnou ukápla slza...
Ale to bych nesměla vědět, jak to v Ch. Hradišti za poslední cca rok chodí! Pane Macháčku, sdílení odstoupení místostarosty obce na webu Královédvorska takovým způsobem, tj. vč. komentáře Vašeho a bývalého starosty, je přinejmenším velice neprofesionální vzhledem k tomu, že se snažíte prezentovat, jak jednáte a vystupujete slušně. V takovéto formě prostě politická informace na web, který má sloužit i turistům (jak mi bylo sděleno osobně správcem webu), nepatří. Stačí pouhé konstatování věci, ne žádné domněnky, drby, že jeden řekl to a druhý tamto, že já jsem ublížený víc a on míň.
Chtěl byste být starostou Ch. Hradiště? Dle příspěvku na stránkách Občané Choustníkova Hradiště z 25.9.2017 ano. Podle mého názoru by obec neměla mít starostu vyžívajícího se v internetových diskuzích, neustále kritizujícího a bez pokory.Viděl jste snad nějakého takového, který by neustále „krmil“ internetové diskuze poukazováním na chyby členů zastupitelstva či občanů své obce? Že by se vyžíval v psaní článků na stále stejná témata, a to, jak současné či bývalé vedení obce dělá většinu věcí špatně? Proto ani nechápu, proč by se měl bývalý místostarosta k této či jiné věci na internetu vyjadřovat. Pokud od něho chcete něco vědět, nebo proti němu něco máte, měl byste sebrat odvahu a vyříkat si vše spolu tváří v tvář, jako chlap s chlapem. Já ale zapomněla, je nová doba a počítač a papír snese vše, že? Tam jste hrdina a schováváte se za Vaše „příznivce“. Vaše neustálé stížnosti a házení špíny na ostatní (viz např. Vaše absolutně nevhodné chování na poslední schůzi zastupitelstva) musí každého rozumného člověka utvrdit v tom, jaký jste člověk, jak moc se (ne)hodíte na vedoucí pozici obce, tj. starostu. Kde je pokora? Slušnost?
V současném světě by bylo žádoucí, aby malá obec fungovala pospolu, občané se navzájem podporovali, odpouštěli si (viz to neustálé omílání Vítání občánků, přestavba dětského hřiště apod.). Je trend žít jako komunita, ale asi se to netýká Ch. Hradiště, když v něm žije pár jedinců neustále čekajících na pochybení druhých, aby jim mohli opět něco vytknout. Proč se tak děje? Kvůli volbám? Kvůli Vašim egům? A neříkejte, že chcete obec „posunout“, protože fungovala dobře i bez právoplatného starosty. Zlepšení je vidět, pokud se díváte pozitivním okem bez nesutálého hledání chyb. K situaci v Ch. Hradišti se báječně hodí věta Bertranda Russella, který řekl, že problém současného světa je, že hlupáci jsou si skálopevně jisti, ale lidé inteligentní jsou plni pochybností.
Na závěr bych byla ráda, abyste mě nechytal za každé slovo, o slovíčkaření tu nejde, ani si s Vámi nechci dopisovat či vést diskuzi na internetu, na rozdíl od Vás mám co dělat i bez toho. Ani do této diskuze jsem se nechtěla pouštět, ale ty Vaše neustálé stížnosti a medializování situace v obci mě k tomu donutily. Tímto příspěvkem jsem jen chtěla poukázat na to, kdo by náhodou nevěděl, a přečetl si Vaše články a komentáře pouze na stránkách Královédvorska, jak to v Ch. Hradišti chodí. A také to, že Vám pochlebují stále stejní lidé a pak to vypadá, kolik že máte příznivců. Moc bych obci přála, aby našla nového starostu, který obec dobře zná, zná její občany (a občané jeho) a nejde mu jen o uspokojení ega a touhu po moci. Někdo, kdo si nepotřebuje dělat reklamu na Facebooku (i když na druhou stranu byste nám všem alespoň mohl ukázat, jak dobře dokážete obec vést). Pevně věřím, že se někdo takový (či taková) najde! Konec hlášení!!!
Důvody odstoupení Hlouška, 22.06.2018 07:59, Reagovat
Rád bych se ještě zmínil o důvodech odstoupení pana Hlouška z funkce místostarosty obce. Údajně za to mohu já, protože jsem na něho příliš tlačil a on ten tlak neunesl. To však není pravda. Pouze jsem upozornil na některá jeho pochybení, která, pokud by byla realizována, by měla negativní faktické i právní důsledky. Pomyslnou poslední kapkou se však stalo vítání občánků (vizte můj předchozí článek). Při zdůvodňování toho, proč (nejspíše) zapomněl na některé děti na místo toho, aby řekl, že se stala chyba a je mu to líto, tak na mě začal útočit a dokonce zvyšovat hlas. Nelíbilo se mu, že jsme si udělali vítání náhradní. Domnívám se, že to je způsobeno tím, že on působí v soukromé společnosti jako vedoucí zaměstnanec a je zvyklý pouze rozkazovat. Ve veřejné funkci to ale funguje jinak a on musí hledat kompromisy a přesvědčovat o svém názoru další osoby. To však tento pán absolutně neumí. Proto také v této funkci (resp. jako zastupující starosty) vydržel pouze rok. Přitom bylo právě jeho vinou (vizte předchozí komentář pana Vopálky), že se obec ocitla bez řádného starosty. Od té doby byla obec v křeči. Věřím proto, že to, že pan Hloušek odstoupil, je to nejlepší, co se pro obec mohlo přihodit a vzhledem k tomu, že komunální volby jsou za dveřmi, ani to žádné velké dopady mít nebude.
Obec Choustníkovo Hradiště, 21.06.2018 21:49, Reagovat
Po celou dobu kdy jsem rezignoval na svůj mandát z zastupitelstvu obce, sleduji dění v naší obci. Stále se setkávám se stížnostmi občanů na způsob jednání a chování dnes již bývalého místostarosty.Ze stejného duvodu jsem skončil ve své funkci. Občané obce rezignaci místostarosty uvítali. Místostarosta zřejmě neunesl oprávněnou kritiku. Věřím že se vše dobře vyřeší a v naší obci nastanou opět dobré časy. Vratislav.Vopálka
Obec Choustníkovo Hradiště, 21.06.2018 20:46, Reagovat
,,,
 
 
Přečteno 2599x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí