Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Názory/komentáře > Kateřina Sekyrková

Art-terapie v královédvorské zoo - aneb zdobíme africké městečko

Redakce / 17.05.2016, Dvůr Králové nad Labem
Hřeju si zkřehlé ruce obejmutím kelímku s horkým čajem a koukám se z jednoho z afrických domků ven na padající kapky deště. Dnes není ideální den na malování kosočtverců modročernou barvou na domy z pálené hlíny. Tak drsné podmínky v Africe určitě nemají. Také tam ale nemají ke svačině výborné obložené bagety. A ten teplý čaj.
 

FOTOGALERIE - Malování afrických domečků v zoo - květen 2016

Rozhodně to není od zaměstnanců zoo špatný nápad povolat širokou veřejnost na pomoc se zdobením domečků Západoafrického městečka Tiébélé, aby bylo rychleji hotové. V neděli se tu po objednání přes internetový formulář sešly všechny věkové kategorie. I když děti nevydržely malovat dlouho, vyzkoušely nové městečko pomocí hry na schovávanou. Zástupce zoo byl jimi unešen - tvrdil, že to bylo cílem vesničky, aby zde děti běhaly a cítily se jako doma. Naše unavené děti však brzy našly domek, ve kterém se nacházelo občerstvení, a tak jsme o nich vcelku dlouho nevěděli.

Dospělí zatím promrzali u zdi, na které byly předkreslené jednotlivé tvary podobné těm skutečným v Africe. Pomocí štětců různých průměrů jsme si na zdi zkoušeli, jak se s dodanou barvou pracuje. Vzhledem k velkému ochlazení a občasný přeháňkám se však většina z nás ke zdobení bílých zdí afrických domečků ani nedostala. Myslím, že to ale nikoho netrápilo. Na chvíli jsme si zahráli na umělce, cvičené opičky, brigádníky či dobrovolníky - podle reakcí kolemjdoucích jsme byli od všeho trochu. Musím uznat, že nikdo z nás to jako brigádu nebral, i když to byla vlastně taková akce Zet. Mělo to blíže k současnému stylu odpočinku a relaxu - tzv. artterapii. Kdyby zoo takto víkendovou akci nazvala, tak by měla nejen více zájemců, ale třeba by si ji i zaplatili. 

Pravdou však je, že místní si raději natřou svůj plot, než aby pomáhali zoo se zdobením domků, a návštěvníci ze vzdálenějších míst jedou do zoo kvůli zvířatům a ne malování. 

Ale kdoví, taková víkendová artterapie v zoo s přespáním v místní hotelu by se mohla stát dobrým víkendovým balíčkem pro vystresované lidi z větších měst. Jen si vemte, kde vám za hlavou při práci troubí sloni a z druhé strany se ozývají zvířecí pokřiky, které v českých lesích a hájích nikdy neuslyšíte?

Autor: Kateřina Sekyrková


 

Související články
Dvorská zoo plánuje v roce 2016 investice za 45 milionů korun
Letošní novinky v královédvorské zoo už rostou. Nejen na papíře.
Orangutanní holka laškuje s člověčí holkou. I konec zimy v zoo umí pobavit.
Údolíčko potoku Netřeba pěšky - Safari bez africké zvěře
Sleva - za pěkné vysvědčení!

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 102x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020