Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Názory/komentáře > Jaroslav Macháček

Netradiční vítání občánků v Choustníkově Hradišti, aneb, když na vás zapomenou...

Redakce / 8.06.2018, Choustníkovo Hradiště
Symbolicky na den dětí se v Choustníkově Hradišti konalo netradiční vítání nových občánků. Proč netradiční? Při pořádání toho tradičního totiž zástupci obce, kteří jej připravovali, pozapomněli na některé z dětí. Není jasné, zda-li se tak stalo z pouhé nedbalosti nebo zda byl takový záměr, ale místostarosta obce pan Jaroslav Hloušek (starostu v současné době nemáme) údajně prohlásil, že on přivítá pouze děti, které se narodili za jeho úřadování.
 

FOTOGALERIE - Netradiční vítání občánků v Choustníkově Hradišti, aneb, když na vás zapomenou...

To se samozřejmě nám - rodičům opomenutých dětí - nelíbilo, a proto jsme právě na den dětí 1. 6. 2018 uspořádali ono netradiční vítání občánků podle pravidla Udělej si sám.

Role ceremoniáře se zhostil emeritní starosta obce pan Vratislav Vopálka. Celkem jsme takto přivítali čtyři opomenuté děti. 


Místostarosta Choustníkova Hradiště (obec nyní nemá starostu) Jaroslav Hloušek se zněním článku nesouhlasí. Že není pravdivý. Jakmile nám pošle svoje vyjádření, tak jej k článku připojíme. 
Slavnost se konala pod širým nebem na dětském hřišti přímo na návsi Choustníkova Hradiště. Sice to zprvu vypadalo, že nám počasí tento akt nedopřeje a táhly se černé mraky, vše dobře dopadlo a sluníčko vydrželo. 

Podpořit nás přišlo nemalé množství našich spoluobčanů, pro které jsme připravili drobné občerstvení. Po ceremonii jsme zůstali na místě a vítání občánků se změnilo na sousedské povídání. Nakonec to bylo možná ještě lepší, než kdyby se jednalo o oficiální akci pořádanou místostarostou obce. 

Nicméně věřím, že po nadcházejících komunálních volbách se již takováto nevhodná situace nebude opakovat a reprezentace naší obce bude opět solidní, jak tomu bylo v minulosti.

Jaroslav Macháček
 

Související články
Umění a krajina Šporkova panství Hradiště
Paulův, Jirkův mlýn - Ferdinandov - část obce Choustníkovo Hradiště
Stavbou roku Královéhradeckého kraje se stala i novostavba Pekárny Beas v Choustníkově Hradišti
Místostarosta obce Choustníkovo Hradiště odstoupil, obec je bez vedení
Choustníkovo Hradiště má nové vedení, zvolilo nově 2 místostarosty
Povolební vyjednávání v Choustníkově Hradiššti

 
Vaše komentáře
Hloušek omluva, 9.06.2018 11:18, Reagovat
Já už jsem prostě takový
Hloušek no, 8.06.2018 10:34, Reagovat
Ještě že už tam nebydlím. 😛
 
 
Přečteno 2936x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
22.01.2021 - Česká vláda prodloužila do 14. února 2021 nouzový stav pro území České republiky vyhlášený z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru.
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí