Vyhledej
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Petr Hroneš

Postřehy z jednání zastupitelstva dne 8. března 2018

Redakce / 3.04.2018
Dne 8. března 2018 se konalo řádné zasedání ZM Dvůr Králové. Již program sliboval klidné a krátké zasedání. Zastavil bych se u bodu, který se týkal založení Nadačního fondu na podporu Městské nemocnice, a. s., ve Dvoře Králové nad Labem a o další snaze postavit Čističku odpadních vod.

Jak sdělil starosta p. Jarolím, je založen na žádost p. ředitele nemocnice, aby prostřednictvím fondu mohli občané a fyzické nebo právnické osoby věnovat nemocnici peněžní nebo věcné dary. Cituji p. starostu „financování mezd či jiných složek platu" (krajské listy.cz) 77777 Dle zákona poskytnout dar někomu jinému je možné přímo, bez prostřednictví jiné organizace. A tak musíme založit a registrovat nadaci, účet a jmenovat představenstvo a dozorčí radu. Nadace se zakládají na podporu konkrétních osob či věcí. Ale dle mého názoru určitě ne na mzdy a jiné složky platů zaměstnancům zdravotnického zařízení. Proč jednoduše, když to jde složitě. Hlasoval jsem proti, ne že bych nechtěli podporu zdravotnictví, ale z důvodu další administrativy. Zdravotnictví v Královéhradeckém kraji potřebuje podporu, ale hlavně potřebuje zásadní změnu fungování celého systému, což po 8 letém vládnutí CSSD v čele kraje, bude velmi obtížné a složité. Na podporu sportu a sportovních akcí bylo rozděleno více jak 5,5 mil korun. Rozhoduje se o nákupu budovy spořitelny za 13 mil. Kč. Má sloužit jako administrativní budova městského úřadu. 

Vyvrcholení zasedání přišlo v bodu Diskuse. Zastupitel Kiriakovský přednesl projev s prvky demagogie, kdy nám sdělil, že ti, kdo chtějí postavit novou čistírnu odpadních vod, jsou těmi, kteří to nemyslí s městem dobře. A město se velmi špatně zachovalo k panu Antonínovi, majiteli psího útulku, který smluvně souhlasil, že na jeho pozemcích za útulkem by měla čistírna stát. Nyní je pan Antonín proti stavbě a neumožní přístup na stavební pozemky. Dokonce podal na město žalobu pro porušení smlouvy. Ve svém vystoupení se ale pan Kiriakovský již nezmínil, že pan Antonín obdržel od města 3 mil. Kč za věcné břemeno, že na deset let bude blokovat městu svůj pozemek pro výstavbu COV. Dále dostává 70 tis. ročně (min. již 10 let) jako náhradu za nemožnost každoročně získávat dotaci od státu na pastvu dobytka na svých pozemcích a další 2 mil. Kč obdrží při prodeji pozemků, o které město dle platné smlouvy již požádalo. Pan Antonín nyní bude asi největší překážkou výstavby nové čistírny odpadních vod. Velmi doporučuji audiozáznam z jednání ZM. Celého tohoto vystoupení bychom byli ušetření, kdyby nynější koalice na radnici v roce 2014 nezastavila výstavbu čistírny odpadních vod. Dnes, po 3 letech, s původním stavebním povolením, žádá radnice o novou dotaci a chce čistírnu odpadních vod postavit. Můžeme jen závidět Jablonci nad Jizerou, který byl ve stejné době ve stejné situaci s těmi samými vlastníky COV a dnes má vlastní městskou čistírnu odpadních vod. Přeji hezký den.

MUDr. Petr Hroneš, zastupitel (ODS)

Související články
Není nad dobrou přípravu ...
Vaše komentáře
Fond a čističkaKapl, 5.04.2018 10:38, Reagovat
Když jsem se dočetl v Novinách královédvorské radnice o plánu zřídit tento fond, první co mě napadlo bylo, jestli platy dozorčí rady a představenstva tohoto fondu nespotřebují většinu prostředků, které fond získá. Mám pocit, že je to takové "řešení pro řešení". Domnívám se, že tento typ financování naší nemocnice hodně nešikovný. Otázka je, jestli nikoho lepší způsob nenapadl, nebo je to naopak záměr...?!

Snahu o zastavení záměru postavit vlastní novou čističku vnímám jako sabotáž proti občanům města. Myslí si snad někdo, že ve chvíli, kdy stavba nové čističky definitivně padne bude nás vlastník té stávající šetřit při jednání o ceně za čištění odpadních vod nebo ceně za odkup této čističky?! Byť nejsem volič ODS, musím v tomto s panem Hronešem naprosto souhlasit.

Přečteno 330x
 
02.11.2023 - Cestující Českých drah si nově mohou zakoupit elektronickou jízdenku na zpožděné vlaky až do skutečného času jejich odjezdu.
30.10.2023 - V úterý 7. listopadu se slavnostně zahájí výstavba dalšího úseku D35 - z Hořic do Sadové.
25.10.2023 - V sobotu 28. října 2023 budou zavřeny obchody s prodejní plochou větší než 200 m².

Volná pracovní místaPečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
13.10.2023 - 3.12.2023
Sokolové pod Zvičinou
29.11.2023 15:45 - 29.11.2023 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku