Vyhledej
Královédvorsko > Názory/komentáře > Stanislava Kratochvílová

Dnes byl odhlasován další krok k totalitnímu vedení našeho školství

Redakce / 10.03.2016
Dnes byl odhlasován nový školský zákon. Nebo byl odhlasován další krok k totalitnímu vedení našeho školství, ale to zatím není slyšet. Domoškoláci se totiž řádně plácají po ramenou a děkují si za úsilí vložené do uzákonění možnosti učit doma děti i na druhém stupni. Ač patřím mezi rodiče, kteří domácí školu leta praktikují a navíc je starost o takové rodiny mým zaměstnáním i ve škole, situace z dnešního hlasování mě netěší. Dokonce varovně otřásá mojí vírou v demokratický vývoj tohoto státu.
 

Zákon o Individuálním vzdělávání je vlastně to jediné, co nebylo nutné akutně řešit (a kdo mě zná, ví, že to už je co říct, když to říkám i já). A moje pozornost postupem času přešla z kontrol dětí v domovech v rámci IV (no ano, úřady se nám pomalu tlačí domů) na povinný předškolní rok vzdělávání, jednotné přijímací zkoušky na střední školy, zesílené pravomoci krajských úřadů ve věcech přijímání dětí na střední školy, oslabení kompetence rodičovských orgánů na základních školách.....a to bychom tu byli do večera. Starost o IV byla pojednou na okraji zájmu, přesto, že je to moje srdeční záležitost.

Poslanci odhlasovali zákon, který vnáší neuvěřitelnou míru nesvobody do našeho školství. A vypadá to, že nás má uspokojit a uklidnit, že punkovým způsobem odhlasovali aspoň paragraf o IV na druhém stupni a to ještě opakovaným hlasováním a o jeden hlas (!). Po té si zatleskali a my, voliči, máme být spokojeni. Spokojeni se špatným zpracováním paragrafu o IV a zcela šílenými, veškerému rozumnému vývoji školství v západním světě odporujícími hrůzami, které centralizují moc do těch „správných“ rukou.

Tak se rodiče připravte na:
spádové školky, pokud budete chtít mít dítě v 5ti letech doma a ne ve školce s omluvenkami za neúčast na to, že s 5ti letým dítětem nepojedete na hory, protože musíte mít k tomu omluvenku jako by bylo za školou že ho v rámci „domácí školky“ bude zkoušet paní ředitelka ve spádové školce že veškerá práce úžasných učitelů na základních školách za posledních X let na jejich vymazlených školních vzdělávacích plánech jde do kytek, neb ze ZŠ se právě staly krabice na nacvičování testů k přijímačkám na SŠ. Nepřeháním. Nic jiného jim nezbývá.

Že ředitelé SŠ by třeba na školu vaše dítě vzali, možná se jen blbě vyspalo na přijímačkový den a nebo mu bylo blbě, ale holt, jejich hlasovací právo zjednodušeně je slabší než rozhodnutí kraje, holt smůla. Že se možná budeme všichni radovat, zaplní se nám konečně učňáky! Jo a z nich vylezou ti absoloventi, kteří nemají žádné uplatnění. Ale hlavně že budou učňáky plné a vše pěkně srovnané jako za totáče. Že možná nebudete mít vyhráno ani na střední, pokud vaše dítě nezvládná matiku, vyrazí ho třeba u státní matury. 

Že vám to vše bude silně připomínat totalitní režim, kteří mnozí ještě živě pamatujeme, kdy jste místo vnitřní motivace po vzdělání lezli kdekomu do zadku, abyste dostali aspoň nějakej papír, nebo pracovali v dole. Že Cimrman si taky myslel, že důl ukrást nejde a vy si teď myslíte možná taky, že svobodu ve vzdělávání taky ne, ale momentálně už jste ve fázi „vařící se žába“.

S heslem Svobodnému vzdělávání zdar!
Slávule

P.S. Děkuji všem odvážným lidem, včetně poslanců, kteří se fakt snaží a snaží svobodu udržet. Nezdávejte to, prosím!

 

 

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 284x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
02.06.2020 - Místa ve vlacích bude opět možné rezervovat přes rezervační systém Českých drah, a to od půlnoci z 2. na 3. června 2020. S výjimkou spojů SC Pendolino, bude zatím předprodej omezen na období od 3. do 13. června 2020.
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.

Volná pracovní místa

Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
27.05.2020 - 5.06.2020
Zápis do ZUŠ
3.06.2020 19:00 - 3.06.2020 21:00
Problémissky (komedie)
4.06.2020 19:00 - 4.06.2020 21:00
Problémissky (komedie)
6.06.2020 16:30 - 6.06.2020 18:00
Velké přání (animovaná pohádka)