Vyhledej
Královédvorsko > Názory/fotky/videa > Stanislava Kratochvílová

Dnes byl odhlasován další krok k totalitnímu vedení našeho školství

Redakce / 10.03.2016
Dnes byl odhlasován nový školský zákon. Nebo byl odhlasován další krok k totalitnímu vedení našeho školství, ale to zatím není slyšet. Domoškoláci se totiž řádně plácají po ramenou a děkují si za úsilí vložené do uzákonění možnosti učit doma děti i na druhém stupni. Ač patřím mezi rodiče, kteří domácí školu leta praktikují a navíc je starost o takové rodiny mým zaměstnáním i ve škole, situace z dnešního hlasování mě netěší. Dokonce varovně otřásá mojí vírou v demokratický vývoj tohoto státu.

Zákon o Individuálním vzdělávání je vlastně to jediné, co nebylo nutné akutně řešit (a kdo mě zná, ví, že to už je co říct, když to říkám i já). A moje pozornost postupem času přešla z kontrol dětí v domovech v rámci IV (no ano, úřady se nám pomalu tlačí domů) na povinný předškolní rok vzdělávání, jednotné přijímací zkoušky na střední školy, zesílené pravomoci krajských úřadů ve věcech přijímání dětí na střední školy, oslabení kompetence rodičovských orgánů na základních školách.....a to bychom tu byli do večera. Starost o IV byla pojednou na okraji zájmu, přesto, že je to moje srdeční záležitost.

Poslanci odhlasovali zákon, který vnáší neuvěřitelnou míru nesvobody do našeho školství. A vypadá to, že nás má uspokojit a uklidnit, že punkovým způsobem odhlasovali aspoň paragraf o IV na druhém stupni a to ještě opakovaným hlasováním a o jeden hlas (!). Po té si zatleskali a my, voliči, máme být spokojeni. Spokojeni se špatným zpracováním paragrafu o IV a zcela šílenými, veškerému rozumnému vývoji školství v západním světě odporujícími hrůzami, které centralizují moc do těch „správných“ rukou.

Tak se rodiče připravte na:
spádové školky, pokud budete chtít mít dítě v 5ti letech doma a ne ve školce s omluvenkami za neúčast na to, že s 5ti letým dítětem nepojedete na hory, protože musíte mít k tomu omluvenku jako by bylo za školou že ho v rámci „domácí školky“ bude zkoušet paní ředitelka ve spádové školce že veškerá práce úžasných učitelů na základních školách za posledních X let na jejich vymazlených školních vzdělávacích plánech jde do kytek, neb ze ZŠ se právě staly krabice na nacvičování testů k přijímačkám na SŠ. Nepřeháním. Nic jiného jim nezbývá.

Že ředitelé SŠ by třeba na školu vaše dítě vzali, možná se jen blbě vyspalo na přijímačkový den a nebo mu bylo blbě, ale holt, jejich hlasovací právo zjednodušeně je slabší než rozhodnutí kraje, holt smůla. Že se možná budeme všichni radovat, zaplní se nám konečně učňáky! Jo a z nich vylezou ti absoloventi, kteří nemají žádné uplatnění. Ale hlavně že budou učňáky plné a vše pěkně srovnané jako za totáče. Že možná nebudete mít vyhráno ani na střední, pokud vaše dítě nezvládná matiku, vyrazí ho třeba u státní matury. 

Že vám to vše bude silně připomínat totalitní režim, kteří mnozí ještě živě pamatujeme, kdy jste místo vnitřní motivace po vzdělání lezli kdekomu do zadku, abyste dostali aspoň nějakej papír, nebo pracovali v dole. Že Cimrman si taky myslel, že důl ukrást nejde a vy si teď myslíte možná taky, že svobodu ve vzdělávání taky ne, ale momentálně už jste ve fázi „vařící se žába“.

S heslem Svobodnému vzdělávání zdar!
Slávule

P.S. Děkuji všem odvážným lidem, včetně poslanců, kteří se fakt snaží a snaží svobodu udržet. Nezdávejte to, prosím!

 
Vaše komentáře

Přečteno 388x
 
02.11.2023 - Cestující Českých drah si nově mohou zakoupit elektronickou jízdenku na zpožděné vlaky až do skutečného času jejich odjezdu.
30.10.2023 - V úterý 7. listopadu se slavnostně zahájí výstavba dalšího úseku D35 - z Hořic do Sadové.
25.10.2023 - V sobotu 28. října 2023 budou zavřeny obchody s prodejní plochou větší než 200 m².

Volná pracovní místaPečovatel/ka (Pečovatelská služba)


Kalendář akcí
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Technická hodinka (nejen) pro seniory
4.10.2023 08:00 - 31.05.2024 17:00
Plaveš ve škole?
13.10.2023 - 3.12.2023
Sokolové pod Zvičinou
29.11.2023 15:45 - 29.11.2023 16:45
Jóga pro zdraví a sílu v každém věku