Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Názory/komentáře > Veronika Tomková

Rovný přístup zastupitelů k informacím pro správu města

Redakce / 14.02.2019, Dvůr Králové nad Labem
Mezi základní práva 21 zastupitelů města patří mít informace z materiálů, které připravují úředníci. Užší vedení, tedy 7 radních, obdrží tyto materiály elektronickou formou před jednáním každých 14 dní. Ostatní zastupitelé se s nimi dle současné praxe mohou seznámit až po vyhotovení zápisu z jednání rady, a to osobně v sekretariátu starosty.
 
Žijeme ve 21. století a podle toho musíme spravovat a řídit naše město. Kromě zastaralé úpravy vnitřního předpisu města neexistuje objektivní důvod, aby mělo zbývajících 14 zastupitelů města odlišný přístup k informacím, které jsou výkonu jejich funkce nezbytné. 
Budu prosazovat aktualizaci vnitřního předpisu města a věřím, že nalezneme shodu napříč zastupitelstvem města. Bude to dalším krokem k otevřené radnici tak, jak ji nově zvolený starosta města avizoval ve svém projevu.

Veronika Tomková
zastupitelka (DKoalice/TOP09)
 

Související články
Zápis z druhého zasedání zastupitelstva města Dvůr Králové (prosinec 2018)

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 599x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí