Vyhledej
Královédvorsko > Podnikání

Dvorský kolotoč kolem organizace trhů na náměstí

Na náměstí TGM se vrátí s téměř dvouměsíčním zpožděním středeční trhy

Redakce / 20.04.2020, Dvůr Králové nad Labem
Farmářské trhy ve Dvoře Králové nad Labem se konají od 22. dubna 2020 každou středu na náměstí T. G. Masaryka společně se všeobecnými trhy. Provozovatelem je Radek Aleš, který je ve Dvoře Králové organizoval i v předchozích letech.
 

Jak nám pan Radek Aleš potvrdil, Dvůr Králové je jedno z prvních měst, kde se po uvolnění opatření souvisejících s koronavirem trhy konají. Zároveň však upozornil, že ne všichni farmáři a stánkaři měli prostor se na trhy připravit: “Věřím, že naplno trhy ve Dvoře Králové uvidíme v květnu, bohužel ne všichni stánkaři mají vzhledem ke svému oboru možnost zareagovat ze dne na den”. 

Radek Aleš z původního konceptu města, kdy se měly trhy konat 3 dny v týdnu, v lednu ustoupil. Ve druhém kole bylo dvěma zájemcům nabídnuto pořádání středečních trhů s tím, že se budou střídat. Na to Radek Aleš opět nepřistoupil a popřál hodně štěstí novému provozovateli - Revitalizaci Kuks. "Jsme pořadateli a spolupořadateli řady akcí na Kuksu s účastí řady stánkařů. Z toho je jen malý kousek k pořádání trhů ve Dvoře Králové. Rozhodli jsme se proto podat nabídku a město si nás vybralo," říkal v únoru Ing. Martin Puš - ředitel Revitalizace Kuks, o.p.s. "Máme v databázi velké množství různých stánkařů a rádi bychom spojili pořádání velkých letních tématických akcí na Kuksu s týdenními trhy ve Dvoře Králové. A do budoucna bychom chtěli pomoci i s dalšími velkými akcemi města, jejichž součástí bude stánkový prodej." Na otázku, zda se chystají i do dalších měst, Ing. Martin Puš sdělil, že rozhodně ne.

Když jsme se však minulý týden zeptali Filipa Košťála, který ma za Revitalizaci Kuks trhy na starosti, kdy se na dvorské náměstí trhy po uvolnění vládních opatření vrátí, bylo nám řečeno, že Revitalizace Kuks s městem smlouvu nakonec neuzavřela. 

“Odstoupili jsme od záměru a důvody uvedli na osobním jednání s vedením města a vše předali i písemně. Více k tomu nemáme co dodat,” vyjádřil se k celé věci Filip Košťál. 

Dne 29. ledna 2020 Rada města vybrala 3 provozovatele trhů, 28. února 2020 - tedy těsně před začátkem plánovaných trhů, změnila svoje rozhodnutí a vybrala pouze jednoho provozovatele: Revitalizaci Kuks, o.p.s, marketingovou organizaci a oficiální destinační společnost barokního areálu Kuks a Braunova Betléma, jejímž cílem je obnova Kuksu a rozvoj barokního areálu zejména z hlediska cestovního ruchu. Tato společnost měla provozovat prodejní trhy na náměstí TGM ve Dvoře Králové nově v pátek. Bohužel před vyhlášením nozového stavu Revitalizace nestihla žádné trhy realizovat, protože, dle ředitele Revitalizace Kuks Ing. Martina Puše, obdržela rozhodnutí Rady města až 2. března 2020. Než se doladily podrobnosti a dojednaly podmínky se stánkaři, trhy byly zakázány kvůli vyhlášenému nouzovému stavu. 
Kateřina Sekyrková

 

Související články
Prodejní trhy se ve Dvoře Králové přesouvají na pátek. Nový je i provozovatel
Psí salóny otevřené, kadeřnictví a kosmetika zavřená. Selský rozum ztracený v koronaviru

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1531x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
25.05.2020 - Město Hradce Králové rozdělí mezi místní podnikatele zasažené koronavirovou krizí deset milionů korun. Schválením programu Antivirus - program peněžité pomoci o tom dnes rozhodli zastupitelé města. Město tím chce zmírnit dopady zejména na drobné podnikatele a živnostníky, kteří museli v době nouzového stavu uzavřít provozovny. Příspěvek bude činit až 25 000 korun pro jednoho žadatele.
04.05.2020 - Dnes se opět sejde Zastupitelstvo Královéhradeckého kraje, které bude mimo jiné hlasovat o dotacích pro regionální rozvoj, životní prostředí a zemědělství, které na svém minulém zasedání neschválilo.
29.04.2020 - Od 1. května se otevírají informační centra národních parků a jeskyní v ČR.
29.04.2020 - V sezoně 2019/2020 vynaložil Královéhradecký kraj na údržbu svých silnic necelých 116 milionů korun, což je nejméně za posledních sedm let. Oproti plánu kraj ušetřil 45 milionů korun.

Volná pracovní místa
Právník/právnička (MěÚ Dvůr Kr. n. L.)

Vedoucí ODP (Město Dvůr Králové n. L.)

Vedoucí OŽP (MěDvůr Králové n. L.) 

Učitel na II. stupni ZŠ (ZŠ a MŠ Bílá Třemešná)


Kalendář akcí