Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Podnikání

Dvorský kolotoč kolem organizace trhů na náměstí

Na náměstí TGM se vrátí s téměř dvouměsíčním zpožděním středeční trhy

Redakce / 20.04.2020, Dvůr Králové nad Labem
Farmářské trhy ve Dvoře Králové nad Labem se konají od 22. dubna 2020 každou středu na náměstí T. G. Masaryka společně se všeobecnými trhy. Provozovatelem je Radek Aleš, který je ve Dvoře Králové organizoval i v předchozích letech.
 

Jak nám pan Radek Aleš potvrdil, Dvůr Králové je jedno z prvních měst, kde se po uvolnění opatření souvisejících s koronavirem trhy konají. Zároveň však upozornil, že ne všichni farmáři a stánkaři měli prostor se na trhy připravit: “Věřím, že naplno trhy ve Dvoře Králové uvidíme v květnu, bohužel ne všichni stánkaři mají vzhledem ke svému oboru možnost zareagovat ze dne na den”. 

Radek Aleš z původního konceptu města, kdy se měly trhy konat 3 dny v týdnu, v lednu ustoupil. Ve druhém kole bylo dvěma zájemcům nabídnuto pořádání středečních trhů s tím, že se budou střídat. Na to Radek Aleš opět nepřistoupil a popřál hodně štěstí novému provozovateli - Revitalizaci Kuks. "Jsme pořadateli a spolupořadateli řady akcí na Kuksu s účastí řady stánkařů. Z toho je jen malý kousek k pořádání trhů ve Dvoře Králové. Rozhodli jsme se proto podat nabídku a město si nás vybralo," říkal v únoru Ing. Martin Puš - ředitel Revitalizace Kuks, o.p.s. "Máme v databázi velké množství různých stánkařů a rádi bychom spojili pořádání velkých letních tématických akcí na Kuksu s týdenními trhy ve Dvoře Králové. A do budoucna bychom chtěli pomoci i s dalšími velkými akcemi města, jejichž součástí bude stánkový prodej." Na otázku, zda se chystají i do dalších měst, Ing. Martin Puš sdělil, že rozhodně ne.

Když jsme se však minulý týden zeptali Filipa Košťála, který ma za Revitalizaci Kuks trhy na starosti, kdy se na dvorské náměstí trhy po uvolnění vládních opatření vrátí, bylo nám řečeno, že Revitalizace Kuks s městem smlouvu nakonec neuzavřela. 

“Odstoupili jsme od záměru a důvody uvedli na osobním jednání s vedením města a vše předali i písemně. Více k tomu nemáme co dodat,” vyjádřil se k celé věci Filip Košťál. 

Dne 29. ledna 2020 Rada města vybrala 3 provozovatele trhů, 28. února 2020 - tedy těsně před začátkem plánovaných trhů, změnila svoje rozhodnutí a vybrala pouze jednoho provozovatele: Revitalizaci Kuks, o.p.s, marketingovou organizaci a oficiální destinační společnost barokního areálu Kuks a Braunova Betléma, jejímž cílem je obnova Kuksu a rozvoj barokního areálu zejména z hlediska cestovního ruchu. Tato společnost měla provozovat prodejní trhy na náměstí TGM ve Dvoře Králové nově v pátek. Bohužel před vyhlášením nozového stavu Revitalizace nestihla žádné trhy realizovat, protože, dle ředitele Revitalizace Kuks Ing. Martina Puše, obdržela rozhodnutí Rady města až 2. března 2020. Než se doladily podrobnosti a dojednaly podmínky se stánkaři, trhy byly zakázány kvůli vyhlášenému nouzovému stavu. 
Kateřina Sekyrková

 

Související články
Prodejní trhy se ve Dvoře Králové přesouvají na pátek. Nový je i provozovatel
Psí salóny otevřené, kadeřnictví a kosmetika zavřená. Selský rozum ztracený v koronaviru

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1615x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
19.04.2021 - Od pondělí 19. dubna 2021 se provoz Městského úřadu Dvůr Králové nad Labem vrací do standardního režimu bez omezení. Stále však platí epidemiologická opatření.
26.02.2021 - Od 1. března 2021 bude v hodinách pro veřejnost opět otevřena pokladna na hlavní budově MěÚ Dvůr Králové n. L.. Hodiny pro veřejnost (do odvolání): pondělí a středa 8:00–17:00 hod. V úterý, čtvrtek a pátek 8:00–11:30 hod. jsou hodiny vymezené pouze pro nezbytné úřední záležitosti a po předchozí telefonické nebo e-mailové domluvě (případně na předvolání).

InzerceVolná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov důchodců)


Odborný referent (Město Dvůr Králové n. L.)

Sociální pracovník (Město Dvůr Kr. n. L.)

Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
1.01.2021 - 31.05.2021
ŽIJEME NA KRÁLOVÉDVORSKU
6.05.2021 19:00 - 6.05.2021 23:30
BlueFest Online