Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Podnikání

Před 28 lety založil Stránský a Petržík v Bílé Třemešné firmu, která se stala Firmou roku 2018 v našem kraji

Redakce / 21.07.2019, Bílá Třemešná
V soutěži Firma roku 2018, kterou pořádala Krajská hospodářská komora ČR v našem kraji, se letos umístil na stupních vítězů i zástupce z Královédvorska - z Bílé Třemešné. Přečtěte si, v jakém oboru firma na trhu podniká, kolik má zaměstnanců a jaké jsou její plány. Součástí článku jsou prezentace i dalších oceněných.
 

Soutěž vypisuje Krajská hospodářské komora v kategoriích: živnostník roku, podnikatelka roku a obchodní společnosti do 50 zaměstnanců, do 250 zaměstnanců a nad 250 zaměstnanců.


Firma Stránský a Petržík, Pneumatické válce spol. s r.o. z Bílé Třemešné získala ocenění v kategorii firmy do 250 zaměstnanců. 

Jak nám sdělil jeden ze 3 jednatelů firmy - Petr Stránský, firmu založil jeho otec s panem Petržíkem už v roce 1991 jako konstrukční kancelář na projekci jednoúčelových strojů a zařízení. Postupem času se přešlo k výrobě pneumatických válců a příslušenství. K dnešnímu dni je hlavní činností naší firmy výroba pneu válců, příslušenství, výroba jednoúčelových zařízení. Další významnou částí podnikání je prodej a servis obráběcích strojů od firmy FEELER. Firma v současnosti zaměstnává 105 lidí. Největší podíl odběratelů však tvoří tuzemští zákazníci, 40 % produkce firma exportuje především do zemí Evropské unie. Obchodní zastoupení mají 2 na Slovensku a po 1 v Německu, Francii, Rakousku a Švýcarsku. Dle pana Stránského je největší devízou firmy vlastní konstrukční kancelář a snaha každému zákazníkovi vyhovět a vyrobit výrobek přesně podle požadavku. 

A jak vidí rozvoj firmy v nejbližších letech? "Rozvoj firmy je postupný, snažíme se o postupné zlepšování pracovního prostředí, nákup nových strojů a v současné době rekonstrukce administrativní budovy na nový sklad odbytu," odpověděl Petr Stránský redakci portálu Kralovedvorsko.cz. Zároveň vedení firmy nezapomíná ani na podporu rozvoje regionu, ve kterém sídlí: firma se podílí prostřednictvím sponzoringu na konání různých kulturních a sportovních akcí v okolí Bílé Třemešné.

Předávání ceny Firma roku: firma Stránský a Petržík vítězí za rok 2018 v kategorii do 250 zaměstnanců

Podnikatelka roku 2018 – Hana Pekárková Z Hradce Králové

Hana Pekárková společně s kolegyní v roce 1993 založila agenturu domácí zdravotní péče, která nabízí ošetřovatelskou a rehabilitační péči v rámci celého okresu Hradec Králové. Před šesti lety pak založily Pracoviště pečovatelské péče, které se zaměřuje na sociální služby. Hana Pekárková se věnuje též přednáškové činnosti na různých vzdělávacích akcích. Rok je členkou pracovní skupiny při Ministerstvu zdravotnictví České republiky pro domácí péči.

Živnostník roku – Martin Tichý z Nového města n. Metují

Martin Tichý se pod hlavičkou TICHY-manufacture zabývá výrobou replik pro vojensko-historické spolky, konkrétně knoflíků, militární galanterie a dalšího historického vybavení. Sám se vzpomínkových akcí účastní od roku 2004, kdy během pořizování výstroje a výzbroje zjistil, jak těžké je toto specifické zboží zakoupit. Tehdy ještě jako student střední odborné školy vyrobil své první kousky. Z dnešního pohledu se jednalo spíše o napodobeniny. Později se z výroby drobných výstrojních součástek pro kamarády, a s tím úzce spojeným badatelstvím, stala do jisté míry vášeň. Při zkoumání dobových originálů, písemností, či konzultací s archeology a dalšími badateli se mu v hlavě začal rodit sen, aby byly přesné repliky dostupné všem, kdo mají stejné zájmy. Díky kolegům výrobcům a zákazníkům, kteří mají na živou historii totožný pohled, se mu jeho sen plní. V posledních letech je tento fenomén celosvětovou záležitostí, a proto se mu daří vyvážet poctivé české řemeslo i mimo republiku a evropský kontinent.

Obchodní společnost do 50 zaměstnanců - Unios Pharma s.r.o. z Jičína

Společnost Unios Pharma s.r.o. působí v oboru potravinových doplňků již více než 25 let, V prvních letech výroba probíhala v Kanadě a USA. Se získáváním zkušeností se začalo vyrábět i v České republice. Za tuto dobu uvedla společnost na trh desítky velice kvalitních přípravků a jejich počet neustále narůstá. Široký sortiment zahrnuje vitamíny, minerály, rostlinné extrakty, jedlé a kosmetické oleje, ale i ultrazvukové gely. Obliba a důvěra zákazníků v tyto přípravky je pro firmu velice důležitá, a nejen z tohoto důvodu je neustále zvyšován přísný dohled na kvalitu použitých surovin a na výrobu samotnou.

Obchodní společnost nad 250 zaměstnanců - ASSA ABLOY Czech & Slovakia s. r. o.

Strojírenský závod ASSA ABLOY Rychnov nad Kněžnou se zabývá vývojem a výrobu cylindrických vložek, visacích zámků, elektromechanických systémů a chytrých zámků. Neustále rozšiřuje své aktivity a k výrobě produktů lokální značky přidává i výrobu dalších produktů a komponentů pro celosvětový trh Rychnovský závod je jedním z kompetenčních vývojových center skupiny ASSA ABLOY pro cylindrické vložky a visací zámky a patří k několika málo vybraným centrům, která vyvíjí a implementují chytrá řešení zamykacích systémů. Do jeho výrobního portfolia patří česká značka FAB, skandinávská ASSA ABLOY, francouzská VACHETTE, německá IKON, švýcarská KESO nebo izraelská MUL-T-LOCK. Podnik zaměstnává víc než 500 zaměstnanců a roční produkce dosahuje 10 milionů cylindrických vložek.

„Ani v letošním roce nebylo jednoduché vybrat ty nejlepší. Za řadou našich živnostníků či firem se skrývají zajímavé a mnohdy silné příběhy. Vytrvat a překonat nejrůznější překážky není vůbec jednoduché. Tato ocenění proto beru jako poděkování podnikatelům a společnostem za jejich vytrvalost a vynaložené úsilí a věřím, že pro ně zase znamenají určitou pozitivní motivaci pro jejich další podnikání a rozvoj,“ dodal předseda Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radek Jakubský.

Kateřina Sekyrková

Zdroj: KHK KHK, Královéhradecký kraj

 

Související články
"Je to vrchol mé kariéry," řekl k vyznamenání z rukou prezidenta Jiří Hlavatý

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 2255x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí