Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Podnikání

Klimatizovaná kavárna Dvorská Pohoda rozšiřuje nabídku a prodlužuje otevírací dobu až do 20 hodin

Redakce / 31.08.2020, Dvůr Králové nad Labem
Už více než rok se pod dvorským gymnáziem nachází cukrárna a kavárna Dvorská Pohoda. Místo, kde se dříve střídal jeden podnik za druhým, se jim daří stále vylepšovat. Nejen prostředí, ale i nabídku. Z kavárny se tak stal podnik, kde si můžete dát zákusek a kávu, ale také se velmi dobře a rychle najíst. Připravili jsme pro vás rozhovor s provozovatelem - Radovanem Trejtnarem - o tom, jak se jim to podařilo.

FOTOGALERIE - Kavárna Dvorská Pohoda rozšiřuje nabídku a prodlužuje otevírací dobu až do 20 hodin

Kdo všechno se na provozu kavárny podílí? 

Jsme tu celkem tři: já a moje sestra se staráme o obsluhu a moje partnerka Monika v kuchyni připravuje naše největší dobroty.

Proč jste se rozhodli otevřít zrovna kavárnu, proč ve Dvoře Králové?

Už dříve jsme společně pomáhali organizovat akce jako jsou cateringy, rauty, svatby. A chtěli jsme svůj podnik, který bude splňovat naše představy. Pocházíme z Hostinného a do Dvora jsme 3 - 4x týdně vozili syna na hokej. Líbilo se nám tu, a tak jsme se sem po čase přestěhovali. Tento prostor byl prázdný a pro nás velká výzva. Řekli jsme si, že se do toho pustíme. 

kavárna Dvorská Pohoda


Riegrova 318
Dvůr Králové nad Labem
tel.: 775 481 449

Otevírací doba od 1. září 2020

po - pá:  09.00 - 20.00 hod.
so:         13.00 - 20.00 hod.
ne:         13.00 - 18.00 hod.

Aktuální nabídka je vždy zveřejněna na našem facebooku Dvorská POHODA, na kterém jsou zveřejněny i aktuální slevové kupony. Zde je i možnost objednání jídel přes Vyzvednisi.cz

Ve stálé nabídce jsou: 
- Zeleninový salát s kuřecím masem a opečeným toustem 119 Kč
- Kuřecí maso na kari s ananasem na zeleninovém salátu s opečeným toustem 119 Kč
- Grilovaný sýr Halloumi na zeleninovém salátu s brusinkami a opečeným toustem 99 Kč
- Tortilla zapečená s kuřecím masem a sýrem 69 Kč
- Panini se šunkou nebo s kuřecí masem 59 Kč a 69 Kč

Jaké jste měli záměry před otevřením a jak se za ten rok vaše představy změnily?

Naše původní záměry se od reality až tak neliší, jen nás jarní omezení hodně zbrzdilo. Od počátku bylo naším záměrem udělat milou kavárnu a k tomu mít i nabídku jídel. A to se podařilo: nyní dokonce nabídku rozšiřujeme, protože lidem zachutnalo. Doposud jsme také měli otevřeno jen do 18 hodin, ale od září budeme mít otevřeno až do 20 hodin, protože se od nás lidem v podvečer nechce :-) 

Jaké je vaše specialita? Co se nejvíce ujalo?
Hodně prodáváme zeleninové saláty, zmrzlinové poháry a palačinky se zmrzlinou a šlehačkou. Každé ráno celou kavárnu provoní naše vlastní koláčky, vyrábíme si i vlastní chlebíčky. Od začátku je naším největším hitem obrovská ledová káva se zmrzlinou a šlehačkou. Populární je Buble tea. 

Jak se rozšiřuje vaše nabídka jídel? 

Připravili jsme stálou nabídku 5 jídel (viz rámeček) a k tomu vaříme každý den jednu polévku za 39 Kč a jedno hlavní jídlo za 139 Kč.

Rozvážíte jídla?

Spíše donášíme po centru města :-) A nejenom polední jídla, ale i chlebíčky a koláčky na porady a jednání firem. Lidé pracující v centru města se naučili si zavolat, nebo se i o pauze zastaví a na poledne si objednají jídlo, které jim doneseme v domluvený čas, nebo si jej sami v domluvený čas vyzvednou sami. Využíváme si službu "Vyzvedni si". Dále od centra samozřejmě rozvážíme. 


Je dost lidí, kteří rádi pracují v kavárnách nebo zde mají schůzky. Jak jste zařízeni na tyto zákazníky?

U většiny stolů jsou zásuvky, je zde dobrá wi-fi zdarma. Nemáme dětský koutek. Jsme připraveni na několik stálých hostů, kteří k nám chodí na pravidelné pracovní snídaně. A pozor, náš prostor je klimatizovaný - to je v horkých letních dnech velké lákadlo :-)

Nedaleko je místní gymnázium, máte speciální nabídku pro studenty?

Študáci asi nemají moc času, tak vždycky přiběhnou a objednají si Tortillu, či Paninni. Uvidíme, jestli třeba studentky zaujme nová nabídka zdravých polévek. 

Umíte uspořádat i akci pro větší počet lidí? 

Tyto akce děláme také - měli jsme zde dětské oslavy i třídní srazy.

Jaká je kapacita větších akcí?

Nejvíce bylo cca 30 lidí, ale optimální je cca 20 - 25 lidí. Pokud se jedná o uzavřenou společnost, tak má k dispozici celý vršek kavárny. Měli jsme i akci, kdy byl uzavřen celý podnik.

Musíme se zeptat také na vaše dodavatele...


Zákusky bereme od Petirova cukrářství Hustířany a nově z Trutnova. Kávu máme německé značky J. J. Darboven. Děláme samozřejmě všechny běžné varianty kávy a vše můžeme připravit i ve verzi bez koefeinu. Víno nejrůznějších druhů nakupujeme ve vinotéce VM Strž (pan Všetečka). Nyní máme hit - Italské lehké šumivé víno Fizzantino. Pivo? Přeci Plzeň :-)

Děkuji za rozhovor

 
Vaše komentáře

Přečteno 2213x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí