Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Podnikání

Koronavirové opatření podražilo kadeřnictví i holičství

Redakce / 12.05.2020, Královédvorsko
Prší, a přesto lidé čekají venku: dovnitř již nesmí. Holičství dodržuje nově stanovené podmínky a čekárna je tak prázdná: klienti musí počkat za dveřmi. Na jejich nedostatek si i tak provozovatelka holičství stěžovat nemůže.

Kadeřnictví obslouží jen polovinu klientů v daném čase

Před kadeřnictvím studia Evik's v Havlíčkově ulici nikdo nestojí, na dveřích je cedule s jasnými pokyny: objednání jen po telefonu. Provozovatelka studia Eva Míčková Ježková mě vítá s úsměvem: tedy možná, není totiž vidět pod černou rouškou, kterou překrývá průhledné hledí štítu. Černé rukavice svírají nůžky a hřeben, černý plášť je pokryt drobným lidským materiálem: vlasy. Ustřihnuté konečky vlasů ulpívají nejen na jejím černém plášti, ale také na zákazníkově roušce. Gumičku od roušky pán nemá za ušima, ale přilepenou na tváři: stříhání vlasů za ušima se jinak provést nedá. Zkušená kadeřnice pročesává hřebenem krátký sestřih a dolaďuje detaily. Na ty štít rozhodně ideální není, což už zmiňovali dříve i zubaři. “Pracujeme s lidským materiálem, tak jsme na to patřičně vybaveni,” vysvětluje aktuální náročné podmínky Eva Míčková Ježková, která své studio sdílí s další kadeřnicí a nehtařkou. 

Musí používat jednorázové rukavice, protože atopický ekzém jí znemožňuje mýt si ruce několikrát denně v dezinfekci. Na každého zákazníka má nový čistý plášť a po každém také důkladně omyje všechna místa, kde se vyskytoval. “Pořízení všech nařízených prostředků a materiálu navíc nás tu stálo nemálo peněz, navíc nemohu za stanovených podmínek ideálně využívat čas,” vysvětluje zdražení služeb o 50 Kč dvorská kadeřnice. Místo 8 zákazníků denně nyní stačí zkrášlit pouze 4. “Kromě dezinfekčního času tu vzniká i prostoj například při barvení vlasů, více lidí tu mít za současných podmínek prostě nemohu,” popisuje konkrétní situaci. Připouští, že kdyby nebyl takový tlak zákazníků, práci za takových podmínek by raději odložila o 2 týdny do doby, kdy již roušky ani přísná nařízení nebudou třeba. Nediví se tak těm, kdo své salony otevřou až 25. května. Každopádně její diář je plný až do poloviny června. 

Prázdná čekárna v holičství

Podobná situace je o pár ulic níže v holičství, kam přicházejí klienti bez objednání. Jen lidé v rouškách čekají venku. Naštěstí má dům zastřešený vstup, začíná pršet. Nový ceník visí na dveřích a je odůvodněn stejnými argumenty: pořízení ochranných pomůcek včetně dezinfekce a prostoje - v tomto případě “jen" dezinfekční čas. Ačkoliv je zde pracovní doba prodloužena do 17:30 hod., více klientů za den nestihne. Na štít si již zvykla, ale zkušená provozovatelka holičství přiznává, že u prvních zákazníků se učila se štítem pracovat. Na dobu po 25. květnu se však těší i ona.

Kateřina Sekyrková


 


Související články
Podnikatelé, knihovny i sportovní centra s otevíráním váhají: nařízené podmínky jsou někdy těžko splnitelné
Kadeřnické a kosmetické salony se otevírají, ale mají omezení - i pro zákazníky
Vaše komentáře

Přečteno 3320x
 
Hodnocení článku:
25.11.2021 - Starosta města Trutnov Ivan Adamec odstupuje z pozice starosty. Bude se naplno věnovat funkci poslance a nově i roli předsedy hospodářského výboru PSP ČR.
02.11.2021 - Týden duchů ve Dvoře Králové, který se konal na konci října, navštívilo přes 24 tisíc lidí. V tomto týdnu dosáhla letošní návštěvnost dvorské zoo hranice půl milionu návštěvníků.

Volná pracovní místa
Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí