Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Podnikání

Malovaná trika Kateřina Hornychové - Baliharové rozveselují děti na ambulanci v Praze na Karlově

Redakce / 5.01.2018, Doubravice
Zdravotní sestřičky pražské dětské ambulance v Fakultní nemocnice v Praze na Karlově již několik let nosí v práci veselá barevná trika s dětskými motivy. Jejich autorkou je návrhářka a malířka Kateřina Hornychová-Baliharová z Doubravic na Královédvorsku.
 

FOTOGALERIE - Fakultní nemocnice Na Karlově Praha

Tento praktický nápad, jak utišit a zabavit děti během vyšetření nebo ošetřování zranění, vznikl před mnoha lety. Jedna ze sestřiček pražské nemocnice na Karlově se zúčastnila spolu s doubravickou návrhářkou keramického kurzu v Kohoutově. Návrhářská a malířská tvorba Kateřina Hornychové-Baliharové okouzlila tehdy nejen ji, ale také její kolegyně. Ty přišly s nápadem veselých barevných triček, která nahradila bílé či modrobílé uniformy. Právě dnes se v dílně v Doubravici zažehlují obrázky další várky triček objednaných pro sestřičky zmíněné dětské ambulance. Uznejte, že vykouzlí úsměv na tváři každému z nás. 

Bohužel trička nemohou být používána na lůžkové části. Tam však oči malých pacientů rozzáří nástěnné malby, jejichž autorkou je opět Kateřina Honrychová-Baliharová. V letech 2008-2014 tam realizovala nástěnné malby v batoleckém oddělení, na chodbě či vestibulu dětského oddělení fakultní nemocnice.

Nástěnné malby v nemocnici byly hrazené z nadace nemocnice, trička si platí sestřičky ze svých osobních financí. Barevná trika s dětskými motivy z Doubravic však již našly místo i ve vybraných školkách.

Těšíme se na další skvělé nápady, které jsou realizovány v našem regionu a šíří se dále!
Tipy nám můžete posílat na info@kralovedvorsko.cz.

Kateřina Sekyrková

 

Související články
Koloniály v malých obcích nahrazují pojízdné prodejny. Někde to řeší obec vlastním obchodem

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1661x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
07.01.2021 - Opatření proti epidemii covidu-19 v Česku zůstanou na nejpřísnějším stupni systému PES nejméně do 22. ledna.(Zdroj: ministr Blatný po jednání vlády)
18.12.2020 - Hledá se pes - Včera večer kolem 17 hodiny se zaběhl hnědý labradorský retrívr v okolí Raisova Sylvárov. Ale nyní už může být kdekoliv. Jmenuje se Jaller (džaler), ale bohužel je starý a už neslyší. Pod okem má bulku. Pokud jej někde zahlédnete volejte prosím na telefon Patrik Hroneš - 602 166 660, nebo i na Městskou policii.
03.12.2020 - V neděli 13. prosince 2020 začne platit nový železniční jízdní řád.

InzerceVolná pracovní místa
Zdravotní sestra (Diakonie ČCE Dvůr Kr. n. L.)

Sociální pracovník (MěÚ Dvůr Kr. n. L. - OSPOD)

Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí