Vyhledej
Královédvorsko > Podnikání

Nejlepší firmy a živnostníci ze všech pěti okresů Královéhradeckého kraje

Redakce / 9.03.2018, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
Poprvé byli letos oceněni krajskou komorou živnostníci v celém kraji. Ve čtvrtek 8. března v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě uskutečnil slavnostní galavečer, v jehož rámci byly vyhlášeny nejlepší firmy a živnostníci ze všech pěti okresů Královéhradeckého kraje. Ocenění bylo uděleno v pěti kategoriích včetně Podnikatelky roku. Součástí článku jsou i okresní finalisté, mezi které se dostali zástupci Dvora Králové i Jaroměře.
 

Vítězem kategorie Živnostník se stal podnikatel v oboru stavebnictví Zdeněk Kalináč z Jičína.

Nejlepší obchodní společností do 50 zaměstnanců byla vyhlášena ofsetová tiskárna UNIPRINT, s.r.o. z Rychnova nad Kněžnou.

V kategorii Obchodní společnost do 250 zaměstnanců zvítězila společnost HALLA, a.s. z Nového Města nad Metují, která vyrábí designová technická svítidla.

Vítězem kategorie Obchodní společnost nad 250 zaměstnanců se stala trutnovská strojírenská firma KASPER KOVO s.r.o.

Ocenění pro nejlepší Podnikatelku roku si odnesla Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová z Hradce Králové, která stojí v čele společnosti PETROF, největšího výrobce akustických pian v Evropě. 

Samostatnými oceněními, která v rámci slavnostního večera putovala k vybraným firmám a podnikatelům, byla Cena starosty města Náchod, jejímž čerstvým držitelem je náchodská potravinářská společnost DRANA s.r.o.


Akci Firma a živnostník Královéhradeckého kraje roku 2017 zorganizovala Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje ve spolupráci s městem Náchod. V Náchodě se akce konala již dvakrát, do třetího ročníku zapojila komora i čtyři zbývající oblasti, v nichž působí – Královéhradecko, Trutnovsko, Jičínsko a Rychnovsko.

Akce proběhla pod záštitou prezidenta Hospodářské komory České republiky Vladimíra Dlouhého, Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky, ministryně pro místní rozvoj v demisi Ing. Kláry Dostálové a poslance Parlamentu ČR, zastupitele Královéhradeckého kraje a starosty města Náchoda Jana Birkeho a za účasti mnoha významných osobností politické scény – poslanců Parlamentu ČR, představitelů Královéhradeckého kraje.

Dále byly předány dvě Ceny MONETA Money Bank, a.s., generálního partnera.
První z nich získala společnost VIBROM s.r.o. z Třebechovic pod Orebem, která zpracovává pokročilé keramické a kovové prášky a speciální plasty.
Druhou obdržela Barbora Petrů, DiS., která pod značkou BAJA design vyrábí dětské oblečení. 
Detailní popis činnost jednotlivých firem je níže v článku. 

Akce Firma a živnostník Královéhradeckého kraje roku 2017 byla zahájena na přelomu roku 2017 a 2018, kdy v každém okrese – královéhradeckém, náchodském, trutnovském, jičínském a rychnovském proběhly v režii pořádající Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje (KHK KHK) nominace.

Nominace podávali zejména podnikatelé z Královéhradeckého kraje s tím, že o okresních vítězích (finalistech) rozhodovali členové Krajské hospodářské komory KHK vždy z toho daného okresu. O celkových vítězích rozhodovali členové představenstva a dozorčí rady Krajské hospodářské komory KHK. Hodnotitelé na obou úrovních vždy posuzovali "podnikatelský příběh" uvedeného v nominaci konkrétní firmy/živnostníka. Nejvyšší počet hlasů v každé kategorii určil okresní vítěze jednotlivých kategorií a ti postoupili do krajského kola. Každá kategorie tak měla pět finalistů.
Konečné hodnocení pak provedli členové představenstva a dozorčí rady KHK KHK, kteří svým hlasováním rozhodli o celkovém vítězi každé kategorie.  

Vítězové jednotlivých kategorií pohromadě

Firma a živnostník Královéhradeckého kraje roku 2017 – celkové výsledky:

Živnostník: Zdeněk Kalináč
Podnikatelka roku: Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová
Obchodní společnost do 50 zaměstnanců: UNIPRINT, s.r.o.
Obchodní společnost do 250 zaměstnanců: HALLA, a.s.
Obchodní společnost nad 250 zaměstnanců: KASPER KOVO s.r.o. 

Cena starosty města Náchod: Drana, s.r.o.

Cena MONETA Money Bank, a.s.: VIBROM s.r.o., Barbora Petrů – BAJA design 

Okresní finalisté jednotlivých kategorií:


Živnostník:
Jaroslav Tománek – TRUHLÁŘSTVÍ TOMÁNEK (okres Hradec Králové)
Zdeněk Kalináč (okres Jičín)
Mgr. Karel Petránek (okres Náchod)
Jan Šauer (okres Rychnov nad Kněžnou)
Luďka Tomešová – Tiskárna LT (okres Trutnov)

Obchodní společnost do 50 zaměstnanců:
F E S T I N G , s.r.o. (okres Hradec Králové)
CAFFÉ Zajíček s.r.o. (okres Jičín)
LabMediaServis s.r.o. (okres Náchod)
UNIPRINT, s.r.o. (okres Rychnov nad Kněžnou)
EXPRES MENU, s.r.o. (okres Trutnov)

Obchodní společnost do 250 zaměstnanců:
MONTS s.r.o. (okres Hradec Králové)
FABIO PRODUKT spol. s r.o. (okres Jičín)
HALLA, a.s. (okres Náchod)
AUDIS BUS s.r.o. (okres Rychnov nad Kněžnou)
STRÁNSKÝ A PETRŽÍK, PNEUMATICKÉ VÁLCE, spol. s r.o. (okres Trutnov)

Obchodní společnost nad 250 zaměstnanců:
AXIS a.s. (okres Hradec Králové)
C.S.CARGO a.s. (okres Jičín)
Farmet a.s. (okres Náchod)
KBA-Grafitec s.r.o. (okres Rychnov nad Kněžnou)
KASPER KOVO s.r.o. (okres Trutnov)

Podnikatelka roku:
Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová (okres Hradec Králové)
Aneta Kupcová (okres Jičín)
Iva Škodová – SYNERGIE (okres Náchod)
Ing. Jana Přibylová / BESEDA BIO s.r.o. (okres Rychnov nad Kněžnou)
Zdenka Hrochová (okres Trutnov)

Informace o vítězích jednotlivých kategorií:

Živnostník: Zdeněk Kalináč
V oboru stavebnictví podniká již od roku 1990. Převážnou část zakázek tvořily menší stavby a rekonstrukce. Jejich zásadní část byla realizována především na kulturních památkách a v památkových městských zónách. Jeho okolí si jej váží za jeho solidní jednání, vstřícnost a pracovní nasazení.

Podnikatelka roku: Mgr. Zuzana Ceralová Petrofová
Zuzana Ceralová Petrofová je představitelka páté generace rodiny Petrofů a v současné době stojí v čele společnosti PETROF. Je velmi úspěšnou a váženou manažerkou nejen v rámci odvětví. Za dobu působení ve společnosti PETROF získala mnohá ocenění, především za své manažerské schopnosti. Mezi největší patří například čestný titul MANAŽERKA ROKU 2014, pravidelně se objevuje v žebříčku nejvlivnějších žen Česka časopisu FORBES.
Zuzana Ceralová Petrofová úspěšně navázala na tradici svých předků a i její zásluhou je dnes firma největším výrobcem akustických pian v Evropě, jež se pyšní mnoha významnými oceněními. V roce 2008 úspěšně vyvedla firmu z ekonomické krize a dokázala obhájit jméno a prestiž firmy. Již více než 150 let se díky usilovné a precizní práci generací řemeslníků, techniků a vývojářů nesou libé romantické tóny nástrojů PETROF po celém světě.
V rámci rozvojové strategie firma otevřela na konci roku 2017 PETROF Gallery, kde na ploše 1600 m² naleznete piano-salon, kavárnu i multifunkční halu s kapacitou až 500 míst.

Obchodní společnost do 50 zaměstnanců: UNIPRINT, s.r.o.
Ofsetová tiskárna UNIPRINT, s.r.o. z Rychnova nad Kněžnou působí na polygrafickém trhu již od roku 1992. Je referenční tiskárnou výrobce tiskových strojů KBA Grafitec Dobruška.
Komplexní polygrafické služby zajišťuje UNIPRINT od výroby tiskových podkladů, včetně zpracování grafických návrhů ve vlastním litografickém studiu. Vysoce kvalitní ofsetový i digitální tisk je zajišťován na moderních a výkonných strojích pro čtyřbarvotisk, včetně dalších přímých či metalických barev a tiskového disperzního laku. Zušlechtění tiskovin laminací, výsekem, ražbou a dalšími technikami probíhá v knihárně Uniprintu, včetně požadovaných knižních vazeb a personalizace/personifikace tiskovin. Distribuci výrobků po území celé České republiky i do zahraničí zajišťuje tiskárna vlastní autodopravou.

Obchodní společnost do 250 zaměstnanců: HALLA, a.s.
Český výrobce a vývozce designových technických svítidel, na trhu již přes 25 let. V Halle věříme, že kvalitní osvětlení přináší lepší prožitek z místa a má potenciál zpříjemnit lidem život, ať jste v práci, na úřadě, v bance, restauraci, doma.
V našich řadách najdete světové návrháře i inženýry, pro něž je vývoj světla denním chlebem. Jsme rádi za špičkové nástroje, a ještě lepší tým s otevřenou myslí a nohama na zemi.
Postavili jsme nejmodernější světelnou a vývojovou laboratoř. Spolupracujeme s univerzitami a vědeckými organizacemi. Zdokonalujeme metodu osvětlení Human Centric Lighting, která reaguje na požadavky organismu.
Osvětlení Halla najdete v kancelářských budovách, obchodních centrech, hotelích, kulturních zařízeních a dalších mnoha projektech po celém světě.  

Obchodní společnost nad 250 zaměstnanců: KASPER KOVO s.r.o. 
Trutnovská strojírenská firma KASPER KOVO se vypracovala za více než čtvrt století z nuly na respektovaného dodavatele náročných plechových dílců, technologických celků a speciálních tlakových nádob s celosvětovou působností. Výrobky dodává do oborů hromadných dopravních prostředků, obráběcích strojů, potravinářství a energetiky. V Trutnově společnost aktuálně zaměstnává 450 pracovníků a stále roste.
Na Trutnovsku největší česká rodinná firma KASPER celou dobu své existence klade velký důraz na společenskou odpovědnost. Je jedním z největších podporovatelů kultury, sportu a školství v regionu.

Cena starosty města Náchod: Drana, s.r.o.

Náchodská potravinářská společnost DRANA je moderní rodinná společnost, která navázala na tradici prvorepublikové textilní firmy DRANA – František Drašnar Náchod, s tím rozdílem, že místo textilu dnes vyrábí koření a čaje. 
Již 25 let se společnost DRANA zabývá dovozem a zpracováním koření, mícháním špičkových kořenicích směsí a přípravků a dále mícháním a balením lahodných ovocných čajů.
Díky zkušenostem padesátičlenného týmu lidí stojí náchodská DRANA na pevných základech a je schopná dodávat ročně na český a slovenský trh více než 600 tun chutných a exkluzivně zabalených produktů té nejvyšší kvality.
Dalším obchodním cílem je dodávat na trhy společenství států Evropské unie a tím připomenout světu zručnost a um českých lidí. Společenským úkolem společnosti DRANA je zodpovědně a trpělivě prezentovat svou činností potřebu natrvalo ukotvit Českou republiku v dobré společnosti vyspělých evropských států.

Cena MONETA Money Bank, a.s.: VIBROM s.r.o.
Firma z Třebechovic pod Orebem zahájila svoji podnikatelskou činnost již v roce 1993 – jako FOP Ing. Ivan Jebavý. V roce 2003 dochází k transformaci společnosti na právnickou osobu – VIBROM s.r.o. Obrat společnosti za rok 2017 byl 57 mil. Kč při 20 zaměstnancích.
Společnost zpracovává pokročilé keramické a kovové prášky, speciální plasty. Jedná se o moderní technologický postup, který kombinuje technologii vstřikování plastů a klasické práškové metody. Jedná se o výrobky zejména pro oblast zdravotnictví, potravinářství a průmyslu. Společnost část své produkce exportuje do zahraničí, zejména do Číny. 

Cena MONETA Money Bank, a.s.:  Barbora Petrů – BAJA design
Barbora Petrů začala svoji podnikatelskou kariéru doma na mateřské dovolené v roce 2010 šitím oblečení pro děti. Postupem času se počet objednávek zvyšoval a rozšiřoval se i sortiment výrobků, a to přimělo paní Barboru se přestěhovat do dílny ve sklepě. Po čase i sklepní dílna nestačila. Od roku 2017 má pronajaté prostory, které již splňují požadavky pro její další podnikatelský rozvoj. Používá převážně český materiál. Zákazníci oceňují především vysokou kvalitu, používání veselých barev, ale hlavně nápad a vtip. Své výrobky vyváží na Slovensko a do Kanady.

Kateřina Sekyrková
Zdroj: KHK KHK

 

Související články
Veletrh dotačních příležitostí - Hradec Králové - 4. října 2017
Nejlepší firmy a živnostníci kraje budou oceněni v Náchodě

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 1596x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
26.11.2019 - Dnes je kvůli nenadálé události uzavřen Městský úřad ve Dvoře Králové n. Labem.
12.11.2019 - Ve čtvrtek 21. listopadu 2019 bude z technických důvodů uzavřeno pracoviště registru řidičů a řidičských průkazů na MěÚ Dvůr Králové nad Labem.
12.11.2019 - V dnech 13. a 14. 11. bude od 6:00 v Trutnově provoz na Úpském nábřeží veden JEDNOSMĚRNĚ, a to ve směru od Polské ul. ke kruhovému objezdu u autobusového nádraží. Vozidla jedoucí z opačného směru musí využít objízdné trasy přes ul. Československé armády.
24.10.2019 - Od pátku 25. října 20:00 hod. do úterý 29. října 6:00 hod. bude mimořádně mimo provoz informační systém CZECH POINT. Nebude tak možné využít těchto služeb ani na jiných místech než jsou úřady (např. informační centra apod.)

Volná pracovní místa
Právník/právnička (Město Dvůr Králové n. L)

Pečovatel/ka (PS Dvora Králové n. L.)

Sociální pracovník (Domov důchodců)

Fyzioterapeut (Domov sv. Josefa)

Tajemník úřadu (Dvůr Králové n. L.)

Ošetřovatel/sanitář (Domov sv. Josefa)

Všeobecná/praktická sestra (Domov sv. Josefa, Žireč)

Sociální pracovník/ice (Diakonie ČCE DKnL)


Kalendář akcí