Vyhledej
Novinky emailem
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Podnikání

Špičkoví kuchaři z pořadu MasterChef v restauraci La Rochelle (5. září 2020)

Redakce / 19.08.2020, Dvůr Králové nad Labem
Na začátek září si pro své hosty připravila restaurace La Rochelle ve Dvoře Králové n. L. skutečně exkluzivní gastronomický zážitek. Svoje degustační menu zde připraví dva soutěžící z populární televizní kulinářské show - Pepa a Viky: Viktorie Hrazdílková a Pepa Nemrava.

FOTOGALERIE - Restaurace La Rochelle připravuje večer se špičkovými kuchaři z Master Chef!

Restauraci La Rochelle, která je přístupná z náměstí TGM, už déle než rok provozují manželé Hoňkovi, a tak jsme se za nimi vypravili zjistit nejen podobu večera se slavnými kuchaři, ale popovídat si i o jejich začátcích v této vyhlášené dvorské restauraci. 

Jak vás napadlo pozvat právě Pepu a Viky z populárního pořadu MasterChef?

Tuto soutěž i další kulinářské pořady celkem sledujeme a tito dva jsou nám velmi sympatičtí. Už nyní nám přijdou jako vůbec ti nejlepší. Jsme přesvědčeni, že jeden z nich soutěž MasterChef vyhraje!

Jak bude vypadat Degustační večer v sobotu 5. září v La Rochelle?

Nebude to jen večer, ale celé odpoledne a to ve dvou vlnách - buď od 15 do 17 hodin a nebo od 19 do 21 hodin. Oba si částečně společně a částečně každý sám připraví unikátní pětichodové menu, které určitě zahraje na vaše chuťové pohárky. Určitě je nutné si rezervovat co nejdříve místo na telefonu 736 249 032.

Už tušíte, co budou vařit? 

Máme nějakou dohodu, ale ještě to ladíme. Určitě chceme, aby to pro hosty zůstalo milé překvapení. 

Krátké video z předchozí akce:

Tuto restauraci provozujete již více než rok. Co vás vedlo k převzetí tohoto zavedeného podniku? 

Žijeme v domě s bývalými provozovateli restaurace a oni už chtěli odejít do důchodu. A protože jsme sem vždycky rádi chodili, tak jsme se rozhodli to tady převzít.

Jaké vidíte největší přednosti tohoto prostoru?

My sami nemáme doma svoji zahrádku a sem jsme chodili i s dětmi. Sami jsme si dali vínko a děti si tady na zahrádce v klídku a ve stínu hrály. Takže tímto směrem jsme se chtěli vydat. Rozšířili jsme dětské hřiště o další prvky a také jsme zvětšili posezení z druhé strany ve Valovce, která je po nedávné rekonstrukci už krásně zarostlá a neparkují tam auta. Děti tam mohou třeba i bezpečně jezdit na kole. Někdy si lidé i sednou na trávu pod stromy a relaxují. Obecně tady je krásný klid. Mnoho lidí nám říká, že takový prostor hned u náměstí ani nečekali.

Jaké další změny jste provedli?

Máme nový bar, sundali jsme obrazy, které tu byly, a máme nové ozvučení. Zútulnili jsme obě zahrádky, kde je nyní podstatně více místa. Máme udírnu a místo pro grilování klidně celých selátek. Pořídili jsme i jeden obrovský stůl, takže může dorazit parta i 15 lidí. 

La RochelleOtevírací doba:
pondělí - sobota: 11 – 22 hod.
neděle: zavřeno

Adresa:
náměstí T. G. Masaryka 84
Dvůr Králové nad Labem

Kontakt, rezervace:
736 249 032, 732 427 143
email: restaurace@la-rochelle.cz

Web: www.la-rochelle.cz FB: Facebook.com/larochellecz/

Vraťme se k ozvučení. Jakou muziku u vás návštěvník uslyší?

Pouštíme si nejrůznější hudbu, která nás napadne. Ale bez reklam. Zaplatili jsme jednak OSE a pak placené službě. Tak u nás lidé neuslyší žádné reklamy, zprávy, či dlouhé povídání moderátorů. Máme rádi Postmodern Jukebox, ale i jazz, nebo třeba muziku 80. let. Hudbu máme nastavenu tak, aby nikoho nerušila, ale zároveň, aby tvořila kulisu a eliminovala, co si říkají lidé u vedlejších stolů. Hudba nyní hraje i na zahrádkách. Jen se ve 22 hodin vypíná.

Investovali jste i do vybavení kuchyně?

Kuchyni jsme vybavili nejmodernější technikou, včetně konvektomatu, Sous-Vide systemu apod. V tuto chvíli jsme schopni uspořádat i svatbu s 80 lidmi.

Skutečně se k vám vejde 80 lidí?

Samozřejmě to bylo řečeno s troškou nadsázky, ale počítejte se mnou: uvnitř máme 42 míst, zahrádka ve Valovce nabízí 20 míst a na přední zahrádku si sedne 24 lidí. Takže vlastně 2 autobusy.

Kdo má na starosti sestavení jídelníčku a koncept celé kuchyně?

Celou koncepci kuchyně pomáhal na začátku nastavit Petr Dubický, který v regionu pomáhal nastartovat i další velmi dobré restaurace. A v kuchyni se nyní střídají další 2 velmi dobří kuchaři, kteří se o jídelníček starají společně s námi.   

Co ve vašem jídelníčku mohou lidé očekávat?

Stálý jídelníček měníme jednou za cca půl roku - letní a zimní. Držíme se víceméně české kuchyně. A vždy se snažíme nabídnout nějakou opravdu exkluzivní pochoutku, kterou běžný občan nemá moc možností ochutnat, protože do těch nejluxusnějších restaurací nechodí. My však vždy něco vybereme a držíme proto suroviny a lidé ze Dvora si tak mohou pochutnat na jídlech, která obvykle stojí mnoho set korun. A u nás jsou třeba za polovičku. 

Na co se můžeme těšit nyní?

Jako specialitu nyní nabízíme nadívanou křepelku s medovo-hořčičnou omáčkou, opečené brambory s pórkem. Křepelčí maso je delikatesou, podobně jako její vajíčka. Maso je velmi málo kalorické a díky velmi malému obsahu tuku nezvyšuje obsah cholesterolu v krvi. 
V jídelníčku máme nyní také například telecí lýčka, vepřovou panenku. Saláty máme vymyšlené jako plnohodnotné jídlo - Caesar, s kachním prsem a s marinovaným lososem. 

Jak vypadá vaše všední menu?

Každý všední den připravujeme 2 polévky a cca 5 jídel v cenové relaci okolo 120 Kč. Vždy na jídelním lístku najdete minimálně jeden salát a dvě klasická jídla typu guláš. Ale třeba také steak.

Co si u vás mohu objednat k pití?

Čepujeme pivo Rohozec 11° Skalák a Pisner Urguell a to jak do půllitru, tak do třetinky. Jsme pyšní na náš bar s opravdu bohatou nabídkou kvalitních rumů, cognaců a whisky z celého světa. Voní u nás káva značky Reserva: směs Africké a indické kávy, ze které děláme všechny obvyklé varianty. 

Zejména pro letní večery je důležitá nabídka vín. 

To je pro nás opravdu srdeční záležitost. Máme vína z rodinného vinařství Omasta. Jsou to ročníková vína vyráběná v Horních Bojovicích v panském sklepení z 15. století. A také z rodinného Vinařství Štěpánek z Mutěnic. Podívejte se na náš nápojový lístek, je to krásné čtení.

Děkuji za rozhovor
Jan Holan

Na závěr se můžete podívat na krátké video z letní akce:

 
Vaše komentáře

Přidat komentář

Nadpis:
Jméno:
Email:
sledovat diskuzi emailem
Příspěvek:
Potvrzovací kód:CAPTCHA
Přečteno 1270x
 
Hodnocení článku:
20.01.2022 - Dotační program Ministerstva kultury na zachování a obnovu kulturních památek nebude pro rok 2022 z důvodu vládních opatření vyhlášen.
20.12.2021 - Krajské předsednictvo hnutí ANO navrhlo a schválilo zrušení místní organizace ANO Hradec Králové. Návrh byl podstoupen k projednání předsednictva hnutí.
16.12.2021 - Zákon zakazující prodej v prostorách nad 200 m² se 24. a 25. prosince 2021 neuplatní.

Volná pracovní místa
Kuchař/ka (Domov sv. Josefa v Žirči)

Sociální pracovník (Domov důchodců)Kalendář akcí