Vyhledej
Šikovné nákupy
Královédvorsko > Podnikání

Známe výsledky letošního výzkumu Město pro byznys v našem kraji. Jaroměř je na 6. místě z 15

Redakce / 2.03.2017, KRÁLOVÉHRADECKÝ KRAJ
V den zavádění EET pro maloobchody a velkoobchody byla předána ocenění Město pro byznys starostům vítězných měst. Podmínky k podnikání jsou v Královéhradeckém kraji nejlepší v Nové Pace, následují Nové město nad Metují a na třetím místě je sousední Trutnov. Jaroměř je v první polovině zúčastněných měst: na 6. místě za 15.
 

Srovnávací výzkum Město pro byznys hodnotil již podeváté podnikatelský potenciál měst a obcí v České republice. Detailnímu zkoumání jsou podrobena všechna města a obce s rozšířenou působností v České republice. Analytici agentury Datank, která za výzkumem stojí po datové stránce, dělí své hodnocení do dvou hlavních kategorií: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy.
A právě vítězství v první zmiňované oblasti a druhé místo v oblasti přístupu radnice dovedlo Novou Paku zpět na trůn podnikatelsky nejpřívětivějšího města Královéhradeckého kraje. 

Nová Paka exceluje jak v podnikatelském prostředí, tak v přístupu radnice

Nová Paka má velký podíl podnikatelů i velkých firem a oba ukazatele podtrhuje neustálým a velmi rychlým zvětšováním počtu podnikatelsky činných subjektů. Co může podnikatele těšit v současné době dvojnásob je v kraji vůbec nejvyšší počet učňů a studentů v odborném vzdělávání.  Dalším pozitivem je, že novopacká radnice se nesnaží plnit pokladnu penězi podnikatelů a daň z nemovitosti i místní poplatky má nastaveny na nejnižší úroveň. Důležitá je také komunikace, ve které vítězné město také nezaostává. Nová Paka má nejlépe koncipovány webové stránky z pohledu podnikatele a velmi dobře uspěla také v testu elektronické komunikace živnostenského úřadu.

Nové Město nad Metují vyniká v komunikaci, Trutnov se stal „skokanem roku“

Za Novou Pakou se umístila města dvou tváří. Zatímco Nové Město nad Metují se na předních příčkách umisťuje pravidělně, Trutnov na třetí místo poskočil z loňského třináctého. Nové Město nad Metují zabodovalo především díky nejvyššímu podílu velkých zaměstnavatelů, nízké nezaměstnanosti, velkému počteu studentů v odborném vzdělávání a nejlepšímu výsledku v oblasti přístupu radnice. Skok Trutnova způsobil zejména výsledek v kritériích, která může radnice ovlivnit přímo. Živnostenský odbor úřadu má velký rozsah otevíracích hodin, daň z nemovistosti je nastavena více než přívětivě a podnikatelé zaplatí méně než jinde také za vodné a stočné.

Město pro byznys - Investičně atraktivní region? Na Královéhradecku vítězí Vrchlabí!

Agentura CzechInvest vyhlásila v rámci devátého ročníku soutěže Město pro byznys novou kategorii nazvanou Investičně atraktivní region. Soutěžící obce, města i svazky obcí v ní byly hodnoceny na základě přístupu místních samospráv vůči podnikům a připravenosti podnikatelského prostředí dané lokality pro nové soukromé investice. Vítězem prvního ročníku ve Královéhradeckém kraji se stalo město Vrchlabí, které získalo vysoký počet bodů zejména za rozsáhlé investice do infrastruktury, konkrétně rozšíření strategické průmyslové zóny Vrchlabí, a dále za množství podnikatelů, jež ve městě působí. Kladně byl hodnocen také počet nabízených pracovních míst. „Město Vrchlabí se stalo tzv. „živou laboratoří“ v unikátním projektu zavádění SMART GRIDS inteligentních sítí. Nemalou roli u vítěze hraje také fakt, že je vlastníkem průmyslové zóny, kam v posledních letech míří celá řada významných investic. Aktivně se snaží vytvářet podmínky pro budoucí rozvoj nových podnikatelských aktivit. Intenzivně se věnuje dobudování kvalitní technické i dopravní infrastruktury.  Vrchlabí aktivně podněcuje podniky, aby se účastnily městských akcí, občany pravidelně informuje o svých aktivitách, mimo jiné i ve vlastním časopise PULS,“ uvedla na adresu vítězného města Martina Ceplová z královéhradecké kanceláře agentury CzechInvest.

Celkové pořadí - Královéhradecký kraj

1. Nová Paka

2. Nové Město nad Metují

3. Trutnov

4. Dobruška

5. Jičín

6. Jaroměř

7. Hořice

8. Náchod

9. Rychnov nad Kněžnou

10. Vrchlabí

11. Hradec Králové

12. Kostelev nad Orlicí

13. Nový Bydžov

14. Dvůr Králové nad Labem

15. Broumov


Zdroj: www.mestoprobyznys.cz

 

 

Související články
V Královéhradeckém kraji byly rozdány tituly Firma roku, Živnostník roku a Odpovědná firma roku 2016
Královéhradecký kraj jako druhé nejlepší místo pro život? Nadprůměrný počet lékařů mate obyvatele Trutnovska i Náchodska

 
Vaše komentáře
 
 
Přečteno 366x
 
 
Hodnocení článku:
 
Zpět
InzerceVolná pracovní místa
Metodik/metodička kvality (PS Dvůr Králové n. L.)


Všeobecná sestra (DSJ v Žirči)

Pečovatel/ka (PS Dvůr Králové n. L.)


Kalendář akcí
5.01.2019 09:00 - 31.12.2020 17:00
Expozice textilního tisku (stálá výstava)
9.11.2020 10:00 - 13.12.2020 00:00
Nostalgické Vánoce 2020